Sympatická Bo je úspěšnou realitní makléřkou. Dříve byla jako jediná žena v tajné skupině ministerstva vnitra, určené pro zvláštní operace. Právě se vrací ze své poslední mise a... Číst víc
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.
Sympatická Bo je úspěšnou realitní makléřkou. Dříve byla jako jediná žena v tajné skupině ministerstva vnitra, určené pro zvláštní operace. Právě se vrací ze své poslední mise a těší se na rodinu a novou lásku.... Číst víc
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.
Sympatická Bo je úspěšnou realitní makléřkou. Dříve byla jako jediná žena v tajné skupině ministerstva vnitra, určené pro zvláštní operace. Právě se vrací ze své poslední mise a těší se na rodinu a novou lásku. Po návratu však zjišťuje, že už nic není jako dřív! Navíc se zdá, že její realitní firma začíná někomu vysoce postavenému hodně vadit…
Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.
Od Richarda Sklářa som sa naučila dve veci: čo je to liger a že manukový med nesmie chýbať v mojej kuchyni. Smrť aj humor sa totiž servírujú s rovnakou chuťou.“
Roberta „Bo“ a jej parťák Říďo sú opäť späť. Dvaja bývalí tajní, ktorí by si už mali užívať kľudné roky, sa namiesto dôchodku opäť hrnú tam, kde im ide o život. Tentokrát čelíme príbehu plnému napätia, náhod a aj istých prieťahov, ktoré preveria nielen nervy BO, ale aj čitateľovu trpezlivosť.
„Prostě jak vy k my, tak my k vy.“
Presne preto je mi maklérka Bo tak sympatická s ničím sa nemaže, povie veci na rovinu a správa sa, ako keby mala na krku stále vojenské čižmy, nie realitný diár.
A opäť tu máme ďalší príbeh, ktorý nie je o vyšetrovaní spáchaného zločinu políciou, ale skôr o ukájaní zvedavosti a hľadaní adrenalínu v živote dvoch starnúcich tajných agentov. Bo a Říďo majú veľký problém nepchať svoje nosy tam, kde ich netreba. A úprimne? Presne preto ich milujeme.
Do toho všetkého tu však vystupuje aj bizarný prvok liger, kríženec leva a tigra, ktorého si jeden zo záporákov choval ako „dokonalý nástroj“. Vďaka nemu sa obetí zbavoval bez dôkazov lebo povedzme si úprimne, ani CSI by nehľadalo v žalúdku tohto dravca. A ja som si popri čítaní uvedomila, že som sa opäť niečo nové dozvedela už viem, čo je to liger, a k tomu aj to, že manukový med nie je len ozdoba na poličke, ale odteraz patrí do mojej domácnosti ako povinná výbava (keby som náhodou nemala po ruke chilli pastu ako Bo).
Lenže… „No bohužiaľ v tomto príbehu bolo toľko omáčky, že autor tempo varil tak dlho, až sa mu akcia úplne rozvarila. Kým prvý diel bol guláš, druhý sviečková, tak tretí už len kýbel vody s bobkovým listom.“
Richard Sklář si síce drží svoj typický drsný štýl, ale tu už miestami zabŕdol do zbytočných opisov a náhod, ktoré dej brzdia. Krátky proces namiesto krimi thrilleru pôsobí skôr ako kuchárka na dusenie deja.
Môj verdikt: Krátky proces už na mňa obsahoval až priveľa náhod, ktoré nedokážem tolerovať, a preto tejto časti strhávam body. Ale celkovo hodnotím sériu ako vydarenú. Rozlúčka s Bo, Říďom, Františkom a najmä malým Patrikom vo mne necháva pocit smútku za postavami, ktoré som si „toš kurňa obľúbila.“
COSMOPOLIS vznikl roku 2015 jako značka Vydavatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové a české literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS našeptávají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo v sobě nese více významů: hřbety stojacích knih, živelné město i rytmus. Značka přináší svým čtenářům knihy z celého světa a reflektuje aktuální témata. Pestrou skladbu žánrů a stylů ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.
Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete zvyšovat svou knihomolskou úroveň.