Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024

Tajemství
E-kniha

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich... Číst víc

4,2 5 hodnocení
Nakladatel
Motto, 2021
496 stran
7 hodin čtení

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství,... Číst víc

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

269 Kč

Ihned ke stažení
Jak číst e-knihy?

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o eknize

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání

Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Nejprodávanější česká spisovatelka současnosti Radka Třeštíková vystavěla ve své sedmé knize příběh plný napětí, bolestných otázek a charakterově dokonale vykreslených postav. Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím.
Číst víc
Počet stran
496
Rok vydání
2021
Naše katalogové číslo
1275541
Ilustrace
Styl
psychologický
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Motto
Pro koho
pro ženy
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,2 / 5

5 hodnocení

2
2
1
0
0

Jak se líbila e-kniha vám?

Čtenářské recenze

19.8.2022
Wau, wau a ešte raz wau. Zvládnuť tak skvelo vykresliť charaktery, zmýšľanie, pocity postáv od detí, pubertiakov, mužov, ženy, ich vnútorné boje a emócie, to dokáže naozaj málokto. Dej tak živý a dynamický, ze som mala pocit, ze sa na to všetko pozerám ako jeden z účastníkov príbehu. Napätie vybičované do poslednej strany...Priznávam, že by som kľudne privítala aj pokračovanie. Ale aj keď nebude dávam najvyššie možné hodnotenie, autorka prenechala malý priestor aj našej fantázii a knihe to vôbec neuškodilo. Ďakujem za ďalší čitateľský zážitok. Číst víc
6

Jsem knihomol a to odmalička. Nyní už nemám na knihy tolik času, o to víc si vybírám. Kromě čtení mám ráda vycházky do přírody a vyjížďky na kole.

Lenka Medunová
Ověřený nákup
7.1.2022
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Kniha se dobře čte, vše plyne líným prázdninovým tempem, ale mnohé zůstává nevyřčeno.
Parta kamarádů s rodinami se vydá na prázdninový pobyt na stejné místo jako každý rok.
Tentokrát tady ale nejsou všichni a čtenář se jen může dohadovat, kde zůstali. Je zde cítit jisté napětí mezi jednotlivými členy skupiny a jakási nevysvětlitelná rivalita. Navíc je zde souběžně příběh tří mladých mužů, kteří lezou na skálu a děj napovídá, že to asi nedopadne dobře.
V druhé části knihy se vracíme o rok zpět a docela jsem měla problém propojit si všechny postavy. Jeden z mladých horolezců je zřejmě bratrem servírky, se kterou se v této části knihy, časově tedy před rokem, potká jedna z hlavních postav - žena, která je v hotelu s manželem kamarádky a vlastně pořádně nevíme, proč se tento skrývá. Ten následně zmizí, tak už konečně víme, proč se neobjevil v první části knihy, časově následující po druhé části. Příběh byl zbytečně překombinovaný, zahlcený postavami. A že se zde objeví anorexie, tajená homosexualita, nadužívání prášků, atd. už mě vážně nepřekvapilo. Kniha není špatná, ale měla jsem silný dojem, že míň by v tomto případě znamenalo víc.
Číst víc
7.12.2021
“Ty jsi mu to řekla! Vy dospělí neudržíte žádné tajemství!" To jim teda křivdí. Udrží jich hodně.

Výborná! Som fanúšik kníh Radky Třeštíkovej, nečítala som zatiaľ iba Osm a Veselí, ten zvyšok áno a páčilo sa mi všetko. Preto som sa na najnovšiu knihu tešila. Baví má ako zamotáva príbehy, baví ma množstvo postáv, baví ma otvorený koniec. Toto síce koniec má, rovno teda dva, ale stále... no to by som spoilerovala. Takmer 500 strán, ale stačilo proste trikrát obetovať trošku zo spánku a dala som ju. To mi totiž nedalo, nezistiť aké má kto tajomstvá. A že ich je.

Videla som v tom viacero kníh a viacero príbehov, napríklad i taliansky film Úplní cudzinci od Paolo Genovese, bolo tam napätie, máličko krimi, vzťahové a rodinné drámy, boli tam hory, bolo to zaujímavo prepletené, skvelo napísané a možno miestami až “too much”, ale bolo to skvelé, bol to ten ideálny koktejl od každého a v dobrom pomere. Až mi je ľúto, že mi nevydržala dlhšie.
Číst víc

Radka Třeštíková

Číst víc

Nakladatelství Motto

Číst víc

„Být odvážný neznamená to, že se nebojíte. Být odvážný znamená, že se bojíte, opravdu se bojíte, a stejně uděláte to, co je správné.“

Koralina - Neil Gaiman, 2014
Koralina
Neil Gaiman