Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Královna Alžběta II.
E-kniha

Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než... Číst víc

4,2 5 hodnocení
Nakladatel
XYZ, 2022
464 stran
6-7 hodin čtení

Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než kterýkoli jiný panovník v dějinách. Číst víc

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

389 Kč

Ihned ke stažení
Jak číst e-knihy?

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: Co číst, pokud sledujete britskou královskou rodinu

Naši skřítci doporučují

Více o eknize

Je to žena, jejíž život provází samá nej – nejdéle vládnoucí, nejzcestovalejší a na stydlivého člověka i nejspolečenštější, neboť se tváří v tvář potkala s více poddanými než kterýkoli jiný panovník v dějinách.
Královna Viktorie si vysloužila titul babičky Evropy, zatímco královna Alžběta II. se stala babičkou Spojeného království a Commonwealthu. Nejdéle sloužící panovnice v dějinách zasvětila svůj život rodině, svému lidu i širší rodině národů. Přes mnohé překážky a překvapení, které ji během vlády potkaly, vždy oddaně sloužila své zemi a trpělivě přihlížela dějinám, jež se kolem ní utvářely -, často s jiskrou v oku. Představovala jistotu v dobrých i zlých časech, vždy připravená slavit i projevit soucit. Její život kopíroval cestu Británie v dobách války i míru. Zbožňovaná a nesmírně populární Alžběta II. se zapíše do dějin jako možná nejvýznamnější britská královna.
Poutavá, zasvěcené biografie oceňovaného spisovatele a historika Andrewa Mortona, autora knih Elizabeth & Margaret: Důvěrný svět královských sester a Diana: její skutečný příběh, vás zavede do zákulisí a odhalí královnu i celý její svět.
Číst víc
Počet stran
464
Rok vydání
2022
Naše katalogové číslo
1761787
Jazyk
čeština
Původ
Spojené království
Nakladatel
XYZ
Pro koho
pro dospělé
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,2 / 5

5 hodnocení

3
0
0
0
0

Jak se líbila e-kniha vám?

Čtenářské recenze

4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Ověřený zákazník
8.1.2023
Příběh jedné nejznámější ženy na světě – britské Královny Alžběty II. Jako malá ani nepomyslela na to, že by mohla být královnou, chtěla žít na venkově, mít hodně koní, psů a dětí. Osud to však viděl jinak a po abdikaci strýce, a poté po brzké smrti svého otce, nastoupila na trůn v pouhých 25 letech. Své povinnosti se zhostila se ctí. Její život nám přibližuje příběh sepsaný Andrew Mortonem.

Jelikož sleduji seriál Koruna a ráda se dozvím nové informaci o královské rodině, po této knize jsem sáhla s nadšením a nezklamala. Právě díky seriálu Koruna mi všechno do sebe krásně zapadlo, v mnoha případech jsem se dozvěděla další nové příběhy a situace. Ale nebojte, i když seriál nesledujete, vše je popsáno jasně a přehledně a vy se ponoříte do života známé panovnice.

Andrew Morton je autorem známé šokující knize o princezně Dianě. I v této knize je znát, jakou si s přípravou dal práci. Veškeré citace jsou doložené odkazy (a že jich není málo). Je to psáno velice čtivě, poutavě, a hlavně také lidsky, díky tomu máte k celé královské rodině blíž.

Kniha je doplněna o spoustu fotografií ze života královny. Najdete zde známé i méně známé příběhy a historky. Ač jsme to nečekala, kniha mě několikrát dojala až k slzám a já si její čtení opravdu užila.

Tato kniha je pro všechny fanoušky Královny Alžběty II., ale také pro ty, kteří o ní mnoho neví a chtějí proniknout do „tajů“ královské rodiny.
Číst víc

Nakladatelství XYZ

Číst víc

„Možná se pokaždé, když otevřeme oči, znovu narodíme, a následně v nás něco umře, když je zavřeme.“

Letní světlo, a pak přijde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2021
Letní světlo, a pak přijde noc
Jón Kalman Stefánsson