Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Kosmonaut z Čech - Jaroslav Kalfař, Plus, 2017

255 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma

Kosmonaut z Čech

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit... Číst víc

3,6 14 hodnocení
Věk
15+
Nakladatel
Plus, 2017
320 stran
4-5 hodin čtení

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na... Číst víc

  • Pevná vazba s přebalem
  • Čeština

255 Kč

Skladem > 5 ks
Posíláme ihned
Další knižní vydání (2)
Spaceman of Bohemia - Jaroslav Kalfar, Sceptre, 2018
Brožovaná vazba
Angličtina, 2018
Více než 30 dní

264 Kč


Spaceman of Bohemia - Jaroslav Kalfař, Sceptre, 2017
Pevná vazba
Angličtina, 2017
Více než 30 dní

504 Kč

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Z kolekce: Okna vesmíru dokořán

Naši skřítci doporučují

Šikmý kostel: Třetí díl - Karin Lednická, Bílá vrána, 2024

Více o knize

Intergalaktická odysea o lásce, ambicích a poznávání sebe sama. Kniha, která uchvátila nejen anglo-americký knižní trh.

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici. Osamělý v nesmírnosti kosmu pohlíží Jakub na řadu věcí jinak než dřív, až se v raketě jako jeho nepravděpodobný společník objeví (snad jen imaginární) mimozemský pavouk. Zatímco spolu vedou filosofické debaty o povaze lásky, života a smrti, ale také lahodné chuti špeku, vytvoří se mezi nimi silné emocionální pouto. Bude to ale stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku? Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Čtivý a napínavý příběh skýtá řadu překvapení a zvratů. A kdo se spolu s ním vydá na cestu do hlubin kosmonautovy duše, možná se ani nebude chtít vracet. Jaroslav Kalfař v patnácti letech emigroval do USA, nyní se díky knize, která patří mezi nejočekávanější události letošního roku, do Česka vrací.

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme sušenky.
Povolit cookies a zobrazit


Ohlasy z médií:
———————————
"Autor o svém počínání prohlásil, že jeho cílem bylo vrátit českou literaturu zpět na úroveň, na jakou ji ve druhé polovině 20. století dostali třeba Milan Kundera či Bohumil Hrabal. I když odhlédneme od faktu, že nadšené kritiky vycházejí po celém světě a práva byla prodána do jedenácti zemí, jde o výjimečný, precizně vystavěný a tematicky důležitý literární počin."
- Lucie Zelinková pro deník Právo
Číst víc
Originální název
Spaceman of Bohemia
Počet stran
320
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
130×200 mm
Hmotnost
450 g
ISBN
9788025906705
Rok vydání
2017
Věkové doporučení
15+
Naše katalogové číslo
264409
Styl
dobrodružný, romantický
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Plus
Pro koho
pro ženy
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Kosmonaut z Čech - Jaroslav Kalfař, Plus, 2017
Světy podle Třipíků - John Scalzi, Classic, 2016
523 Kč

Hodnocení

3,6 / 5

14 hodnocení

5
3
3
2
1

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

Martinus.cz
37
Publico manager & eknihy
28. března 2020

Nemôžem povedať, že išlo o zlú knihu – len mne úplne nesadla a k jej čítaniu som sa musela vo viacerých pasážach nútiť. Budem ju odporúčať skôr ľuďom, ktorí ocenia jej existenciálne prvky a knihy typu 451 stupňov Fahrenheita.

Číst víc

Čtenářské recenze

Zuzana J.
Neověřený nákup
23.1.2018
Pre mňa jedna z najlepších kníh v poslednej dobe. Úžasná kombinácia humoru, sci-fi, nostalgie i hlbokých myšlienok o vzťahoch či našej samotnej existencii. Autor to namiešal dokonale, nedalo sa od toho odtrhnúť, neustále sa dialo niečo nové a vskutku nepredvídateľné. Číst víc
Lenka
Neověřený nákup
10.7.2017
Kniha mi místy připomínala Weirova Marťana - lehce naťuknutým tématem samoty, ale hlavní hrdina Jakub Procházka se nerve sám proti vesmíru a osudu. Na to má celou základnu na Zemi. Letí vesmírem k oblaku Chopra, bilancuje svůj život a vztah s manželkou. Společníkem je mu tajemný pavouk Hanuš, útěchou balíček tatranek a sklenice nutelly. Ostatně konverzace s Hanušem jsou snad nejlepší částí knihy (i když, trochu otřepeně, se týkají "definování" lidství). Kniha je ironická, sarkastická a jízlivá, ostatně takový je i český humor. S naprosto kamennou tváří si dělá legraci z vážných věcí. Nakonec mi přišlo nejzajímavější samotné téma - to, že člověka utváří jedno rozhodnutí v konkrétním momentu, které zároveň určí jeho další život. Pro Jakuba je to kývnutí účasti na vesmírné misi, nebo snaha být slušný a nebýt jako jeho otec, agent StB? V jakém momentě se člověk rozhodně pro pomstu a co se stane, když jí zasvětí celý život? To byly otázky, které jsem si po přečtení knihy kladla. Určitě bych jí ale neoznačovala jako scifárnu - má to sice sci-fi kulisy, ale spíše připomíná psychologický román (i když tím taky úplně není). Číst víc
Hanami
Neověřený nákup
5.7.2017
Kosmonaut z Čech
Kniha je príjemné počteníčko,vtipné,fantazijné,miestami strelene akčné, ale velmi ľudské.
Zaujímavá téma,doteraz málo publikovanej problematiky, vyrovnávania si vzájomných účtov protistrán po politických prevratoch,
a ich dopad na nezaujatých rodinných príslušníkov.
Číst víc

Recenze, kritiky

Kosmonaut z Čech je nejlepší, nejpříjemnější, nejsrdceryvnější a nejzábavnější kniha, kterou budete letos číst. Na první pohled poznáte jakési spříznění s Gary Shteyngartem, Marťanem či Kelly Link, ale Jaroslav Kalfař má svůj zcela vlastní hlas. Proto vás žádám: vezměte si a přečtěte tento podivný, vtipný, emotivní, sebepoznávací výlet do literárního vesmíru.
Darin Strauss, vítěz ocenění National Book Critics Circle Award za dílo Half a Life

Jakub Procházka je mužem mnohých obav a strachů, bojí se například housenek, ale také možnosti posmrtného života, protože „co když neexistuje možnost, uniknout životu?“ […] Jemné skloubení české historie, Studené války a dnešní vratké demokracie, dělá z Kalfařovy výpovědi inovativní, skvěle rozvíjející se příběh ve spekulativní beletrii. Jeho kniha je zábavný, provokativní doplněk v záplavě literatury z blízké budoucnosti a podobných románů, které jsou v poslední době hitem knižních poliček.
Kirkus Reviews

Kosmonaut z Čech je pohled na svět „tam někde venku“ v naší krásné malosti, na malé části, frakce a biologické buňky jednoho zlomeného srdce. Křik revoluce a vládní nespravedlnosti je umístěn vedle emocí a bezednému, ale vděčnému tichu hvězd. Jaroslav Kalfař roztočil nezapomenutelný a neopakovatelný příběh v dojímavém meziplanetárním dílu, které boří vzdálenosti mezi námi, krásou jazyka a nezastavitelným vesmírným zázrakem, který stvořil.
Samantha Hunt, autorka knihy Mr. Splitfoot

Neuvěřitelná zkušenost… Upřímně musím říct, že jsem milovala každou stránku. Každou větu. Kosmonaut z Čech je nezapomenutelný! Dílo, které je úchvatné, dech beroucí a srdceryvné. Dílo, které je odrazem lidskosti. Je syrové a podivné, ale hluboké a pravdivé.
Lisa McInerney, autorka knihy The Florious Heresies, vítězka Baileys Women’s Prize for Fiction

Připomíná Bohumila Hrabala i Josefa Škvoreckého, jeho neúnavně vynalézavý styl mě přiměl přemýšlet o zanedbatelnosti války Karla Čapka s jeho mloky i o jeho klasické sci-fi hře o Rossumových univerzálních robotech.
Guardian

Najdete tu až láskyplně detailní podrobnosti o mechanice vykonávání potřeby a čištění zubů na oběžné dráze, o nebezpečí svalového úbytku a dalších příznacích života v nulové gravitaci, ale veškeré bizarní vesmírné podnikání je nic proti palčivé základní otázce - co to vlastně znamená odejít a zda je možné se vrátit.
New York Times

Jaroslav Kalfař

Číst víc

Nakladatelství Plus

Číst víc
Kupte společně
Kosmonaut z Čech - Jaroslav Kalfař, Plus, 2017
Světy podle Třipíků - John Scalzi, Classic, 2016
523 Kč

„Kdosi řekl, že deprese a krize nejsou nic jiného než neschopnost vidět vlastní budoucnost v růžových barvách.“

Exit West - Mohsin Hamid, 2018
Exit West
Mohsin Hamid