Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Vypravěčka - Jodi Picoult, Ikar CZ, 2019

399 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Vypravěčka - Jodi Picoult, Ikar CZ, 2019
Vypravěčka - Jodi Picoult, Ikar CZ, 2019

Vypravěčka

Sage se skrývá se svými jizvami na tváři i na duši v pekařství, protože je to osamělá noční práce. Její rodina má židovské kořeny, babička přežila holokaust, ale ona sama se... Číst víc

4,6 35 hodnocení
Nakladatel
Ikar CZ, 2019
512 stran
7 hodin čtení

Sage se skrývá se svými jizvami na tváři i na duši v pekařství, protože je to osamělá noční práce. Její rodina má židovské kořeny, babička přežila holokaust, ale ona sama se víře brání... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

399 Kč

Skladem 2 ks
Posíláme ihned
Další knižní vydání
Vypravěčka - Jodi Picoult, Ikar CZ, 2014
Pevná vazba
Čeština, 2014
Vyprodané

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024

Více o knize

Sage se skrývá se svými jizvami na tváři i na duši v pekařství, protože je to osamělá noční práce. Její rodina má židovské kořeny, babička přežila holokaust, ale ona sama se víře brání. Společnost nevyhledává, nicméně se při skupinové terapii, na níž se snaží vypořádat se smrtí maminky, seznámí a pak i spřátelí se sympatickým devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich dlouhých rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu, neboť ho již dlouhá léta tíží svědomí. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech.
Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje odbor ministerstva spravedlnosti pro lidská práva a zvláštní vyšetřování a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi?
Číst víc
Počet stran
512
Vazba
pevná vazba
Rozměr
150×233 mm
Hmotnost
723 g
ISBN
9788024939841
Rok vydání
2019
Edice
Světový bestseller CZ
Naše katalogové číslo
654735
Styl
tragický, filozofický
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Ikar CZ
Pro koho
pro ženy
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,6 / 5

35 hodnocení

24
9
2
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

17

Čítam rada a tak často, ako mi to moje povinnosti a deti dovolia...

Jana Milkovičová
Ověřený nákup
10.7.2023
Vypravěčka
Vypravěčka - skvelé dielo od Jodi Picoultovej .... aj keď..

Táto kniha ma zaujala ako svojou obálkou, tak aj anotáciou. A musím teda zhodnotiť, že celkovo sa mi páčila, aj keď niektoré dejové linky ma až tak neuchvátili.

Téma holokaustu z pohľadu Minky a z druhého pohľadu, pohľadu nacistu, boli najsilnejším pasážami knihy, a nevedela som knihu odložiť z rúk. (Trochu mi to pripomenulo knihu Čierna a purpurová)
Upírsky príbeh, ktorý je tam vsunutý, ma príliš nenadchol, no chápem jeho "úlohu" v knihe samotnej. A príbeh hlavnej hrdinky Sage bol pre mňa taký nemastno-neslaný, aj keď chápem, že dôraz diela je práve v príbehu jej babičku Minky.
Knihu odporúčam, aj napriek týmto mojim "výtkam" dávam 4,5*.
Číst víc
30.4.2020
Moja prvá kniha od autorky a určite nie posledná.
Príbeh nie len o holokauste, od ktorého sa nebudete môcť odtrhnúť.
Hlavná postava Sage sa spriatelí so starším pánom- Josefom, ktorý pred ňou odhalí svoju strašnú minulosť.
Minka - jej babička sa po dlhom čase rozhodne prehovoriť o tom, že prežila holokaust.
A samotná Sage sa popri tom všetkom snaží vyrovnať so smrťou svojej matky.
Číst víc
Martina Plebanová
Ověřený zákazník
30.8.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
MORÁLKA? VINA? SVĚDOMÍ? STRACH? ODPUŠTĚNÍ?… HOLOCAUST!
Podle mého názoru není holocaust ústředním tématem knihy. Hlavním motivem je vina spojená s výčitky svědomí. A co více se hodí k pocitu viny a výčitky svědomí než holocaust? Autorka Jodi Picoultová zvolila dle mého názoru velmi dobře, dotkla se tématu tou nejvíce vyhovující cestou, která se k tomu hodí.
Knihu jsem přečetla doslova jedním hltem, byla jsem z ní tolik nadšená, že mě nenechala dlouho chladnou. Stále jsem se v myšlenkách vracela k příběhu Sage Singerové, přemýšlela jsem a přemýšlela. Jak bych se v této situaci zachovala já? Proč? Příběh vás zasáhne jistě tak jako zasáhl mne. Kniha mě naučila dívat se na věci z úplně jiného pohledu, no z více pohledů. Vina vs. odpuštění. Jde to vůbec po tak hrůzném činu jakým je holocaust?
Příběh začíná Sage, na které také visí největší břemeno, příběh také ukončit. Sage je vnučka Minky. A Minka je židovská žena, jež přežila koncentrační tábor, ale nikdy o svém životě nemluvila. Odhodlala se k tomu až jako velmi stará žena. Příběh je zajímavý tím, že Sage uvízne mezi dvěma životy. Jeden páchal zlo a druhý ho musel snášet. Ale kdo je vlastně viníkem? A jaký si zaslouží trest? Máme vůbec právo soudit všechny, kdo si tuto etapu prožili?
V knize se ale nachází ještě jeden příběh. Příběh o upírovi. Příběh o lásce, který Mince zachránil život.

Provedení knihy mi v rámci čtenářských nároků vyhovovalo. Střídající se vypravěči mi vůbec nevadili, naopak líbil se mi právě pohled z více stran (z více úhlů); jediné co bych snad vytkla jako „rušivý element“ je příběh o upírovi, který se prolíná knihou. A to z důvodu, že během čtení jsem vůbec netušila, o co jde, vše jsem se dozvěděla až ke konci knihy, a teprve potom jsem se dokázala plně soustředit na význam příběhu (který je sám o sobě velmi pěkný -> láska mezi člověkem a upírem; známe mnoho takových příběhů, napadá mě Twilight sága nebo Město upírů,… ) Když si uvědomím jeho význam je to až neuvěřitelné, díky takovému příběhu zapomínaly ženy ze stejného bloku jako Minka na trápení které jim je každý den přinášeno v životě tam, tam v Osvětimi.
Knihu všem doporučuji, a to nejen proto, protože si kniha v mých oblíbencích získala první příčku. Vždy se k této knize ráda vracím. Ne protože, by byla bůhví jak krásná (myšleno spíše veselá – u takového tématu to ani nejde), ale protože je to dojemný příběh, který vás donutí se zastavit a PŘEMÝŠLET. Dvě tak protichůdné strany, na čí stranu se postavit? Tato kniha je velký čtenářský zážitek. Svou nálepku Bestseller získala náležitě!
Číst víc
Martina
Neověřený nákup
17.8.2016
Úžasná kniha, jejíž různé části si mé okolí několikrát vyslechlo, protože jsem příběhem žila. Nejvíc mě dostala část z koncentračních táborů, bavila mě spojující nitka o pečení chleba, těšila jsem se na pokračování příběhu o upírech a naprosto mi sedlo pojetí, že nic není černobílé. Jako bonus mi žádná část nevyzněla jako klišé :) Číst víc
Marmelka
Neověřený nákup
29.7.2016
První kniha od této autorky, kterou jsem četla. Díky Vypravěčce jsem ,,rozjela,, svůj hon na knihy s válečnou tématikou (Osvětimská knihovnice, Lékaři hanby, Smrt je mým řemeslem, Ženy z bloku č. 10 atd...) A ačkoliv další vyjmenované knihy jsou dosti silným zážitkem - musím říct, že nejvíce mě po emotivní stránce oslovila/zasáhla právě Vypravěčka. Proč? Možná právě proto, že ve mě vyvolala nejvíce protichůdných emocí.... Hrozně zvláštní pocit, když je vám líto někoho, kdo jako člen SS páchal - to co páchal.... Číst víc
10

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kateřina Plickova
Ověřený zákazník
23.3.2016
Máme právo soudit smrtelné hříchy? Máme právo kritiozvat životy druhých, pokud svůj vlastní neumíme žít? A hlavně, je možné vydat verdikt nejvyšší, zvláště, když nás o něj někdo požádá?
Mladá Sage žije svůj život pekařky v katolické pekárně. Nejedná se o nic světoborného, ale samotářská práce jí pomáhá vyrovnat se svými chybami a hříchy. I když neví, jestli je vůbec spáchala, každý den se za ně trestá. Nestačí pro ni obludná jizva na tváři, cítí na sobě neviditelný cejch viny a je přesvědčená, že jej vidí i ostatní. Proto se ukrývá do noci, tmy, světa žitných chlebů a sladkého pečiva. Život je pak o něco jednodušší, když má řešit jen nastavené časovače na správné vzejití kvásku. Tomu totiž rozumí.
Pak ale její život zasáhne on.
Nenápadný stařík Josef Weber. Všemi oblíbený učitel němčiny na místní škole v penzi, bývalý trenér a celkově oblíbený chlap. Sage jej vidí stejnýma čima, dokud se jí nepřizná ke zrůdné skutečnosti. Býval člen SS, německý voják, velitel v Osvětimi.
Sagin doposud přímočarý život nabírá nový směr a zavádí ji do ulic evropských měst v první polovině minulého století, a to prostřednictvím vyprávění starého muže.
Šokovaná Sage kontaktuje úřady a na scénu vstupuje Leo Stein. Vyšetřovatel nacistických zločinů.
Společně pak přesvědčí Saginu babičku Minku, aby po letech konečně promluvila o hrůzách pracovního tábora Osvětim, kde přežila, i když jen zázrakem.
Babička svolí a rozevře před nimi svět hrůzy a bolesti, jež je protkán dětskou naivitou a vírou v lepší zítřky, která se zmenšuje s postupnou likvidací židovské komunity Lodže, polského města, kde babička jako dítě žila se svou rodinou. Odsuny a nenápadné kopance německého lidu i vojáků snáší ona i její okolí s jistou dávkou hrdosti.
Naděje ale brzy zhasínají a mladá dívka brzy zažívá hrůzy konečného řešení na vlastní kůži. Nevzdává svůj boj proti kolektivní zvůli a nakonec přežije. Poznamenaná, jiná. Živá proti vůli miliónům.
Příběh Vypravěčky čtenáře zasáhne. Není to příliš dlouho, kdy se zvěrstva v knize popsaná odehrála a důkazy, jak snadné je na ně zapomenout, je možné vidět dnes a denně. V televizi, v novinách, v názorech nevzdělaných.
Právě proto je důležité, aby podobné příběhy vznikaly a přístupnou formou stále dokola opakovaly, že už se to nesmí nikdy opakovat. Vyprávění babičky Minky je důležitější, než se na první pohled zdá.
Proto děkuji Jodi Picoult za tuto nádhernou knihu a za možnost vyslechnout si Minčino vyprávění. Už teď vím, že jsem ho neposlouchala naposledy.
Číst víc
Petra Legátová
Neověřený nákup
23.10.2015
Nema chybu
Genialne napsane, cetla jsem ji uz nekolikrat a pokazde se od ni nemuzu odtrhnout. Poprve jsem ji cetla fakt jednim dechem skoro do rana. Bylo mi lito, ze uz ji mam prectenou, tak jsem ji cetla uz mockrat. Svele provazany dej minulosti a soucasnosti. Číst víc
Kristýna Zmatlíková
Ověřený nákup
5.9.2015
geniální!!!
Naprosto geniálně napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem ve dne i v noci a nemohla se odtrhnout dokud jsem ji nedočetla. Na rozdíl od jiných knih jsem se začetla hned a nedokázala od děje odejít, byla jsem natolik zvědavá, co se bude dít na dalších stránkách, že to nešlo. Skvěle napsané z pohledu jednotlivých postav. Opravdu nemám co dodat, snad jedině, že doporučuji!!! Číst víc

Nakladatelství Ikar CZ

Číst víc

„Být odvážný neznamená to, že se nebojíte. Být odvážný znamená, že se bojíte, opravdu se bojíte, a stejně uděláte to, co je správné.“

Koralina - Neil Gaiman, 2014
Koralina
Neil Gaiman