Vánoce
(Ne)obyčejný kluk - R.J. Palaciová, Knižní klub, 2013

279 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

(Ne)obyčejný kluk

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy,... Číst víc

4,9 10 hodnocení
Nakladatel
Knižní klub, 2013
320 stran
4-5 hodin čtení

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doprava zdarma od 999 Kč
Více než 5 000 výdejních míst
Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o knize

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy.

Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci. Celou knihou prostupuje laskavý humor, který usnadňuje mladým čtenářům se s tak náročnou tematikou vyrovnat.
Číst víc
Originální název
Wonder
Počet stran
320
Vazba
pevná vazba
Rozměr
132×205 mm
Hmotnost
383 g
ISBN
9788024240350
Rok vydání
2013
Naše katalogové číslo
149800
Styl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Nakladatel
Knižní klub
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,9 / 5

10 hodnocení

9
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Jana Chlupová
Ověřený nákup
17.12.2016
Po dlouhé době velká změna žánru. Ale žádné lehké čtení. Kniha (Ne)obyčejný kluk je přesně ten typ knihy, ve které si chcete zatrhávat hlavní myšlenky, ze které si chcete do diáře vypisovat citace, po jejíchž řádcích přejíždíte prstem sem a tam v naději, že si toho zapamatujete co nejvíc. Přitom je to tak jednoduché.
Je to neskutečně dojemný a silný příběh o lidské odlišnosti, o lidské síle, o dobru, o zlu, o bolesti, o lásce. Několikrát mě opravdu dojal k slzám. August, který se narodil s několika vrozenými vadami obličeje a za svůj krátký život prodělal desítky operací, to nemá jednoduché. Skoro všichni se ho děsí a on teď má poprvé nastoupit do školy. Má strach, ale zároveň cítí nesmírnou touhu být aspoň v něčem stejný jako ostatní. Nemá to lehké ani Augieho sestra Via. Via bratra miluje, ale cítí vinu za to, že je normální. Dívka, která celý život bojuje o trochu pozornosti. A když už bojuje, má výčitky svědomí. A i Augustovi kamarádi se potýkají se spoustou problémů pramenících z jejich neobvyklého přátelství.
Není moc knih, které si mohou přečíst třináctileté děti stejně jako čtyřicetiletí dospělí. A budou se čtením bavit a učit se něčemu, co je ve své podstatě jednoduché, ale v praxi nesmírně složité. Dospělák se na knihu bude dívat z jiného úhlu než dítě díky svým životním zkušenostem, ale ve finále dojdeme všichni ke stejnému cíli. Laskavost. Pochopení. Respekt. Srdečnost. Moudrost. To všechno potřebujeme v hojném množství a to všechno nám v hojném množství chybí. Vyvarovat se zbytečné lítosti, to je totiž něco, co tihle "neobyčejní" lidé potřebují ze všeho nejméně.
Kniha je zajímavá nejen tématem, ale i stylem psaní, obsahuje několik kapitol a každou kapitolu vypráví někdo jiný - sám August, jeho sestra Via, její přítel, kamarádi Augusta. Tím, že se jedná o dětské pohledy, je jazyk velmi jednoduchý, strohý, vtipný. Dobře se to čte.
Jen závěr knihy ve mně vyvolal trochu rozporuplné pocity. Samozřejmě lidsky mě šťastný konec velmi potěšil, ale na druhou stranu se moc bojím, že takový happyend by se v reálném světe asi nekonal. Ale možná právě toto uvědomění z nás dělá lepší bytosti. Každopádně knihu nechávám v rodinné knihovničce pro své děti a modlím se, aby z nich jednou vyrostli tak laskaví lidé, jako byli Augustovi kamarádi. Aby byli tolerantní k odlišnostem, aby byli lidští, aby byli moudří. Je to těžké, bude ještě víc, ale myslím, že je to reálné.
Číst víc
Blanka
Neověřený nákup
8.9.2014
(Ne)obyčejný kluk
Tato kniha mě velmi pobavila, poučila a jednou i rozplakala. Velmi se mi líbil styl, kterým je kniha napsaná. Žádné sáhodlouhé věty a složité zápletky, ale jednoduchý děj, který má co říct snad všem věkovým kategoriím. Taky se mi na knize líbí, že je psána z více pohledů - ne jen z pohledu hlavního hrdiny. Za poslední dobu se jedná o nejlepší knihu, kterou jsem četla :-) Číst víc
Pavlína Sluková
Ověřený zákazník
9.6.2014
Neobyčejná kniha!
Kniha je naprosto neobyčejně citlivým čtením pro čtenáře každého věku. Děti učí empatii, soucitu a pomáhání ostatním a dospělým vrací zdravý náhled na svět a dává nám ponaučení, že pokud potkáme úžasného člověka s neobyčejnou tváří jako má hlavní hrdina knihy August, pak nemáme odvracet oči, ale naopak, podívat se zpříma a ž do duše. Povinná četba dnešní doby! Lidé s fyzickým či mentálním postižením jsou úplně stejní jako my a tato kniha nám nabízí hned několik pohledů - jak svůj svět vidí Augii, jak jeho sestra a přátelé....víc ponaučení, které je podáno tak neobyčejně vciťujícím se způsobem už ani mít nemůžeme. Dokonalá kniha! Číst víc
Adéla Matušková
Ověřený zákazník
9.6.2014
Neobyčejná kniha
Tohle není kniha pro děti. Je to kniha pro čtenáře jakéhokoli věku! Každý si z ní může odnést to svoje.
Příběh Auggieho je úžasný v tom, že ukazuje krásu duše někoho, kdo nepobral krásu vnější.
Opravdu oceňuji několik pohledů na věc - rodiny (Via a její pohled mi byli opravdu blízké), přátel i někoho z venku (Miranda a Justin). Asi nedokáži plně popsat jaké pocity jsem z knihy měla, tak prostě napíši, že je to neobyčejný příběh o síle bojovat s nepřízní (přečtený za jeden večer!). Otevřete oči a čtěte :)
Číst víc
8.6.2014
Názor čtenáře
Auggie Pullman si o sobě myslí, že je docela normální desetiletý kluk. Jeho okolí má o něm ale docela jiné mínění. Kvůli vzácnému genetickému onemocnění má August znetvořený obličej. Děti v jeho věku na to mají vlastní označení: Krysa. Ošklivec. Mumie. Zrůda. Život s takovým handicapem samozřejmě není nic jednoduchého. Dokud ho učila máma doma, šlo to, ale Auggie se rozhodl absolvovat pátou třídu ve škole.

Tyhle velké změny v Augustově životě se dotknou celé řady lidí a my se můžeme vžít do pocitů každého z nich, protože každou chvíli vypráví příběh někdo jiný. Celou dobu se Palaciová drží ich-formy, ale sledujeme Augustův život chvíli očima jeho starší sestry Vii, spolužáka Jacka nebo kamarádky Summer. S touhle knížkou se prostě ani na malou chviličku nenudíte. Autorka naštěstí skvěle zvládá psát jako kluk i jako holka, je to dokonale uvěřitelné. Prostě když čtete příběh a jste zrovinka Auggie, věříte tomu. Za malou chvíli jste Via. Žádný problém.

Nadšení z knihy mi trochu pokazila jedna ze závěrečných scén, ukončení školy, která byla na můj vkus až příliš americky happyendová a slzy ždímající. Skoro jsem se bála, že se najednou objeví zázračný lék na Auggieho genovou prohru v loterii, ale až tak daleko naštěstí autorka nezašla. Nicméně navzdory tomuhle drobnému nedostatku (Ne)obyčejný kluk stále patří mezi to nejlepší, co jsem za poslední dobu přečetla.
Číst víc
Simona Něničková
Ověřený zákazník
30.5.2014
(Ne)obyčejný kluk
Nádherná, poučná, dojemná a velmi čtivá kniha, nejen pro děti, ale pro všechny věkové kategorie. Příběh Auggieho by si měli přečíst zejména ti, kteří se skrz prsty dívají na ostatní postižené, ať už tělesně či mentálně. Kniha si přímo říká o zařazení do "povinné četby"! Číst víc
Petr Čapek
Ověřený zákazník
10.5.2014
Názor čtenáře
Autorce se povedlo zabalit vážné téma do krásného příběhu, který je vyprávěn s takovou lehkostí a nadhledem aby ho neměli problém pochopit a vstřebat i mladší čtenáři, pro které je tato kniha primárně určena. Rozhodně se však nejedná pouze o knihu pro děti. Augustovo vyprávění zasáhne u srdce nejednoho staršího čtenáře. A právě jednodušší forma knihy nám dává možnost si knihu náležitě užít a vychutnat.

I přes své vážné téma se autorka snaží poukázat na to, že i postižení lidé mohou být jinak naprosto normální. Například takový August je přes své postižení úplně normální páťák který miluje Star Wars, Xbox, svojí rodinu a fenku Daisy. August prochází normálním vývojem jako všechny děti jeho věku, postupně po příchodu do školy poznává nová přátelství, zklamání ale i zradu. Hlavní rozdíl oproti ostatním dětem je v jeho postižení, přeci jen ne všichni dokážou odhlédnout od Auggieho znetvoření a bavit se s ním bez jakýchkoliv předsudků. A právě za svoji odvahu se postavit veškerým příkořím, které mu život přichystal si August zaslouží velké uznání a obdiv.
Číst víc
fazolimama
Neověřený nákup
1.10.2013
(Ne)obyčejný kluk
Knihu čtu se svými žáky ve škole jako mimočítankovou četbu, protože je velmi dojemná a napsaná čtivě, svižně. I já jsem si ji ráda přečetla a děti ji také hltají. Nedělá mi problémy je motivovat ke čtení, knihu čtou sami a rádi, je to silný příběh. Hodně zajímavé jsou pohledy ostatních lidí na hlavního hrdinu. Číst víc

Nakladatelství Knižní klub

Číst víc

„Jestli něco dělá ze světa peklo, tak naše očekávání, že by to měl být ráj.“

Prokletí - Chuck Palahniuk, 2012
Prokletí
Chuck Palahniuk