Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?

Daj si pozor na želania

Samostatná Londýnčanka Heather si ustavične čosi želá a nemyslí pritom na veľké veci – ako svetový mier alebo rande s Bradom Pittom. Vyrovnáva sa s neverou bývalého priateľa, po... Číst víc

4,2 103 hodnocení
Nakladatel
NOXI, 2012
352 stran
6-7 hodin čtení
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.

Samostatná Londýnčanka Heather si ustavične čosi želá a nemyslí pritom na veľké veci – ako svetový mier alebo rande s Bradom Pittom. Vyrovnáva sa s neverou bývalého priateľa, po ktorom jej zostali len trpké spomienky a hypotéka na byt... Číst víc

  • Pevná vazba s přebalem
  • Slovenština
Vyprodané
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Další příběh z městečka Chestnut Springs. Kniha Bezmocně, Elsie Silver. NAKLADATEL Ikar CZ, 2026. Chci si přečíst.
Želám si, aby bolo v metre voľné miesto... Aby som nezjedla celé vrecko cukríkov... Zhodila tých niekoľko tvrdohlavých kíl... Stretla muža, ktorý bude rád upratovať.

Samostatná Londýnčanka Heather si ustavične čosi želá a nemyslí pritom na veľké veci – ako svetový mier alebo rande s Bradom Pittom. Vyrovnáva sa s neverou bývalého priateľa, po ktorom jej zostali len trpké spomienky a hypotéka na byt. Keď si kúpi od cigánky vres pre šťastie, zlé dni sa pominú a jej život sa zázračne zmení. Začne chodiť s príťažlivým susedom, prenajme izbu sympatickému Američanovi a môže splácať hypotéku, dokonca aj jej kariéra fotografky odrazu naberie na obrátkach. Heather je zaskočená tým, čo sa deje. Plnil jej priania skutočne vres, alebo to bola len zhoda náhod a okolností? A sú tie splnené priania požehnaním alebo prekliatím? Keď do života jej blízkych zasiahne vážna choroba, rozhodne sa zabudnúť na vres a ujasniť si, čo je v živote najdôležitejšie. Vtipný romantický príbeh je napísaný s nadhľadom a humorom.

Alexandra Potterová (1970) sa narodila v Bradforde vo Veľkej Británii. Žila v Austrálii a v USA, pracovala ako prispievateľka a redaktorka britských ženských časopisov. Teraz sa venuje iba písaniu, žije v Los Angeles. Napísala romány Do You Come Here Often?, What´s New, Pussycat?, Going La-La, You're the One That I Don't Want a kritikou a čitateľmi ocenený román Calling Romeo. Jej vtipné romantické príbehy (na niektoré už predala filmové práva) miestami pripomínajú romány Betty MacDonaldovej, príhody Bridget Jonesovej alebo Sophie Kinsellovej. Má množstvo verných čitateliek po celom svete – od USA a Veľkej Británie až po Rusko, Poľsko a Indonéziu.
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme sušenky.
Povolit cookies a zobrazit
Naše katalogové číslo
133035
Počet stran
352
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
135×206 mm
Hmotnost
465 g
ISBN
9788081111105
Datum vydání
21. 8. 2012
Jazyk
slovenština
Nakladatel
NOXI
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,2 / 5
54
26
16
5
2

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Shrnutí recenzí

Shrnuto pomocí AI, která může dělat chyby.

Kniha je lehká romantická oddychovka s humornými pasážemi, kterou čtenáři často dočítají rychle a berou ji na dovolenou či ke krátkému vypnutí. Mnozí ocenili vtipný styl a emotivní momenty, ale opakovaně se kritizuje překlad a pravopisné chyby. Některým čtenářům připadá děj předvídatelný a méně propracovaný, přesto má kniha své spokojené čtenáře.

Čtenáři oceňují
  • Lehké a rychlé čtení vhodné na odpočinek nebo dovolenou.
  • Vtipné situace a humorný tón, které čtenáře pobaví.
  • Emotivní momenty, některé scény jsou dojemné.
  • Autorka naplňuje očekávání svých čtenářů a mnoho z nich si její knihy pochvaluje.
Čtenáři také hodnotí
  • Časté překladatelské a pravopisné chyby, které čtenáře ruší.
  • Děj je pro některé předvídatelný a místy málo detailní; občasné přeskočení v dialozích a nedostatečné popisy prostředí.
Pomohlo vám shrnutí?
Ověřený zákazník
30.10.2019
:)
Kniha má nádych absolútneho zasnívania sa. Idylka otom, ako sa priania môžu plniť je sama o sebe magickým snom, pre poverčivých o kvetinke nehovoriac. Dej sa čítal prekvapivo rýchlo, na jeden hlt, občas som sa musela smiať, inokedy som mala pochybnosti o samotných postavách. Pravá romantika pre pohodové čítanie. Na konci som sa veru takmer neudržala slzám, ale nakoniec sa všetko na dobré obrátilo. :)
reagovat
Jana Zelenková
Ověřený nákup
8.5.2016
krásna oddychová romantika
Raz v jednom časopise bola spomenutá táto autorka s milou recenziou, o ktorej viem, že ma rozosmiala. Povedala som si, že pri najbližšej návšteve kníhkupectva si na jej knihy posvietim. A tak sa aj stalo a táto knižka už aj putovala so mnou domov. Dlho som ju odkladala, ale keď som sa do nej začítala, nedokázala som prestať. Je krásna, nenáročná, romantická, prepletená humorom a akoby vytrhnutá scénaristovi filmu z pod ruky. Očakávam, že raz bude sfilmovaná... už sa teším na jej ďalšie knihy. :)
reagovat
Martina
Neověřený nákup
28.1.2015
Názor čitateľa
Maximálne pútavá a zábavná kniha! :) Dostala som ju v deň ked mi manžel takmer podpálil kuchyňu,pretože mal na starosti naše dve 1,5 ročné hrozná a popritom sa snažil spraviť lievance :) Dopadlo to katastrofálne a sľúbil mi že to všetko odčiní..Najprv som čakala kvietok alebo aspoň čokoládku, no nič.. Po týždni som dostala túto užasnú knihu pri ktorej som sa neustále smiala,až na niektoré kapitoly,ktoré boli o veľmi vážnych a realnych veciach..Z knihy som mala však fantastický pocit a dodnes za ňu dakujem manželovi,pretože viem, že darovaný kvietok by som musela vyhodiť a z čokolády by som pribrala :) Takto mi zostala táto užasná kniha,ktorú čítam vždy ked manžel robí lievance :) áno,už sa ich naučil robiť :)))
reagovat
Ověřený nákup
8.9.2014
:)
naozaj skvelá knižka :) je mi blízka už len preto, že sa to celé odohráva v Londýne. Kniha je písaná ľahkým jazykom, je to vtipné, romantické, napínavé - čo viac si priať. Určite ju odporúčam. Jediné, čo mi prekážalo bolo neskutočné množstvo gramatických chýb
reagovat
Zuzana Benková
Ověřený nákup
17.7.2014
Názor čitateľa
skvelé letné čítanie
reagovat
Lenka Ilavská
Ověřený nákup
5.7.2014
Dovolenkové čítanie
Autorka ma nesklamala, od knihy som dostala to, čo som čakala. Ľahké čítanie na odľahčenie mysle po vypätom dni. Jediné, čo mi na knihách od tejto autorky vadí, sú gramatické chyby alebo bohužiaľ, to nie je jej vina, ale vina prekladateľa a toho, kto knihu písal v slovenskom jazyku. Knihu odporúčam pre tích čitateľov, ktorí si chcú oddýchnuť.
reagovat
Ivana
Neověřený nákup
18.6.2014
zábavná oddyhovka
Jedna z najlepších a najpútavejších kníh, aké som doposiaľ prečítala . Odporúčam. Kniha je písaná veľmi zábavným a vtipným spôsobom, prekvapivé obraty v deji nie sú absenciou :) Pohodové a zábavné čítanie!
reagovat
Ružová knižnica
Neověřený nákup
22.4.2014
oddychová romantika
# 5 Alexandra Potterová – Daj si pozor na želania

Kto z nás by si neželal, aby sa mu podarilo zhodiť ešte pred plavkovou sezónou, aby si našiel partnera, ktorý rád upratuje a pozerá romantické filmy, alebo aby zlacnili tie krásne topánky, keďže do výplaty je ešte ďaleko?

celú recenziu nájdete na https://www.facebook.com/ruzovakniznica
reagovat
Janet Mixtajová
Ověřený zákazník
19.12.2013
Názor čitateľa
Dostala som ju pred rokom na vianoce,ale pre mňa nudná,nezaujímavá.Ledva som ju prečítala.Pre 18-20 ročné baby,ktoré si prečítajú knihu raz za čas,ideálna.ALE kto prečítal už aspoň 100-200 kníh je toto slabý odvar.Rozhodne neodporúčam pre náročných čitateľov.
reagovat
Orsolya Ambrušová
Ověřený nákup
8.12.2013
Skvelé :-)
Oplatila sa všetkých 10,36 eur.... od autorky som ešte nečítala žiadne knihy, ale asi to zmením. Veľmi sa mi páči tento štýl! Kniha je celkom poučná. Síce nevyhovuje každému, ale ja som sa na ňu tešila a je to skvelá kniha, ktorá sa rýchlo číta.
reagovat

Recenze, kritiky

"Nikto nepíše tak ako Alexandra Potterová."
Daily Mirror

"Neuveriteľne zábavné."
Elle

"Skvelé oddychové čítanie pre ženy."
Daily Mail

Nakladatelství NOXI

Obchodní název
NOXI, s.r.o.
Adresa
Miletičova 23
821 09 Bratislava
Slovenská republika
E-mail
info@noxi.sk
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.