Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Nový svět (Pavla Machalíková). Academia, 2026
Kniha: Nový svět (Pavla Machalíková). Academia, 2026

Nový svět

Zkušenost Nového světa jako přímá i zprostředkovaná představa o možnostech amerického kontinentu proměnila v 19. století zásadně vnímání kultury, politiky i hospodářství starého... Číst víc

Nakladatel
Academia, 2026
Počet stran
424

Zkušenost Nového světa jako přímá i zprostředkovaná představa o možnostech amerického kontinentu proměnila v 19. století zásadně vnímání kultury, politiky i hospodářství starého kontinentu. Na rozdíl od předchozích století totiž tato zkušenost postupně... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština
Cena: 494 Kč
U dodavatele > 5 ks
Posíláme do 3 – 8 dnů
Tuto knihu momentálně nemáme na skladě, ale většinou vám ji dokážeme sehnat a odeslat do 3 – 8 dnů. A pokusíme se to zvládnout i o něco rychleji!

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Letní hosté, Tess Gerritsen. NAKLADATEL Kalibr, 2026. Chci si přečíst.

Více o knize

Zkušenost Nového světa jako přímá i zprostředkovaná představa o možnostech amerického kontinentu proměnila v 19. století zásadně vnímání kultury, politiky i hospodářství starého kontinentu. Na rozdíl od předchozích století totiž tato zkušenost postupně zasáhla statisíce lidí, počínaje přírodovědci, filozofy, podnikateli, náboženskými reformátory i umělci a konče vystěhovalci nebo emigranty, kteří na americkém kontinentě hledali práci, uplatnění i politickou či náboženskou svobodu. Středoevropané, tedy obyvatelé habsburské monarchie a okolních německy mluvících zemí, přejímali od Evropanů starší stereotyp "nového" světa a přizpůsobovali jej vlastní zkušenosti i místní kultuře. Svazek 45. ročníku plzeňského sympozia k problematice 19. století zpracovává dané téma mezioborově a přináší 28 studií z oborů historie, amerikanistiky, dějin literatury i výtvarného umění, muzikologie a kulturní historie. Do svazku přispěli autorky i autoři z České republiky, USA, Mexika a Rumunska. Příspěvky sledují téma rozdělené do pěti oddílů: 1. Zkušenost jinakosti, 2. Emancipace a demokratizace, 3. Materialita zkušenosti, 4. Cestou tam a zpět a 5. Amerika ve střední Evropě. Zaměření svazku vysvětluje úvod obou editorek.
Naše katalogové číslo
3471321
Originální název
Nový svět
Počet stran
424
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
145×205 mm
ISBN
9788020036926
Datum vydání
26. 2. 2026
Jazyk
čeština
Nakladatel
Academia
Kategorizace

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

Jak se líbila kniha vám?

Nakladatelství Academia

Kde leží tvůj poklad, tam bude i tvé srdce.