Martinus Knižní putování - Zapoj se do najoblíbenější knižní hry, vyhraj skvělé ceny a více času na čtení
Kniha: Byla jsem doktorkou v Osvětimi (Gisella Perlová)

246 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma

Přečtete na zařízeních:

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Kniha: Byla jsem doktorkou v Osvětimi (Gisella Perlová)
Kniha: Byla jsem doktorkou v Osvětimi (Gisella Perlová)

Byla jsem doktorkou v Osvětimi

Musela jsem asistovat Mengelemu

Vzpomínky doktorky Giselly Perlové byly jedny z prvních, které vůbec vyšly, a to pouhé tři roky po osvobození. Lze je považovat za nejdojemnější svědectví přeživších i... Číst víc

4,9 10 hodnocení
Nakladatel
Víkend, 2019
200 stran
3-4 hodiny čtení

Vzpomínky doktorky Giselly Perlové byly jedny z prvních, které vůbec vyšly, a to pouhé tři roky po osvobození. Lze je považovat za nejdojemnější svědectví přeživších i zavražděných z ženského tábora v Osvětimi-Březince... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

246 Kč

Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, zbývají ale už jen poslední kusy. Pokud ji chcete rychle, pospěšte si! Dodání dalších může trvat déle, obvykle do 19 dní.
Sledovať dostupnosť

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Magazín Knihy roku ke každému nákupu
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Freida McFadden - Od autorky bestselleru Pomocnice
Kniha: Byla jsem doktorkou v Osvětimi (Gisella Perlová)
246 Kč

Více o knize

Vzpomínky doktorky Giselly Perlové byly jedny z prvních, které vůbec vyšly, a to pouhé tři roky po osvobození. Lze je považovat za nejdojemnější svědectví přeživších i zavražděných z ženského tábora v Osvětimi-Březince.

Pohled doktorky Perlové na události v Osvětimi není jen ryze osobní, ale vypráví také o ostatních vězních, dozorcích či nacistických funkcionářích. Jako gynekolog a porodník působila v takzvané táborové nemocnici a v neblaze proslulé laboratoři Josefa Mengeleho.

Její lékařskou odbornost nacisté zneužili. Zadání, která měla plnit, byla nepochopitelná, vzpírala se jakékoli vědecké i lékařské hodnotě. Marně se snažila objasnit smysl šokujících experimentů, k nimž Mengele používal židovské, romské i ostatní vězeňkyně a při nichž mu musela asistovat. Její roli ji přinutili hrát pod hrozbou smrti zastřelením, bičováním nebo fenolovou injekcí. Jediné, co mohla konstatovat, že účelem i výsledkem Mengeleho výzkumu bylo mučení a zabíjení.

S palčivým sebezpytováním líčí, jak mučivé bylo její rozhodnutí ukončit těhotenství a způsobit smrt dětí, aby zachránila životy několika tisíc žen.

Být doktorkou v Osvětimi vyžadovalo výjimečnou odvahu a obětavost, vážila si respektu, který jí za to projevovaly její spoluvězenkyně. Úžasné je, že si uchovala schopnost cítit náklonnost či lásku k trpícím ženám, dokázala je utěšit a někdy i znovu probudit jejich vůli k životu. Ze svých vzpomínek stvořila naprosto jedinečné svědectví.
Naše katalogové číslo
704249
Počet stran
200
Vazba
pevná vazba
Rozměr
138×208 mm
Hmotnost
336 g
ISBN
9788074332814
Rok vydání
2019
Styl
životopisný
Jazyk
čeština
Nakladatel
Víkend
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,9 / 5
9
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Anna
Neověřený nákup
4.1.2025
Nacistické šialenstvo.
Doktorka Perlová bola silná a vzácna žena. Bolo jej súdené prežiť nacistické šialenstvo, našťastie pri zdravom rozume. Akoby prežila aspoň tri životy. Čo všetko vydržala. Bitky, hlad, zimu, sústavný strach, bezmocnosť. Čo všetko urobila, aby pomohla väzenkyniam. Môj obdiv k nej, že po vojne dokázala pracovať. Táto kniha je úžasné svedectvo o tom, čoho všetkého sa nacisti dopustili. "Čistá rasa" ako si hovorili, sa dopustila strašných bestiálnych zvrhlostí, sadizmu, cítili sa ako páni sveta, mysleli si, že sú neporaziteľní. Dozorcovia v koncentračných táboroch boli akoby vypustení všetci nemeckí sadisti a psychopati, muži aj ženy. Veď niektorí boli bývalí brutálni väzni. Táto kniha by mala byť memento pre ľudí. Len škoda, že ľudia sa nepoučia z ničoho.
reagovat
9
Ověřený nákup
13.1.2024
Je to silna kniha plna detailnych zverstiev ktore tato doktorka zazila. Viac ako svoj pribeh opisuje pribehy spoluvazenkyn a nacistov.
reagovat
6
Ověřený zákazník
12.4.2023
Jedna z najlepsich knih s touto tematikou
Za mna jednoznacne velmi silny pribeh. Nic pre slabsie povahy, nacisticke zverstva su tu velakrat dopodrobna opisane. Precitala som uz viacero knih s touto tematikou, no tato sa mi uplne zaryla pod kozu. Je to pribeh o nesmiernej ludskej sile a odhodlani ktory bude vo vas rezonovat este velmi dlhu dobu po precitani.
Ak citate knihy s tematikou holokaustu, tato vam v kniznici rozhodne nesmie chybat
reagovat
Ingrid
Neověřený nákup
30.12.2022
veľmi silná kniha, krutá, pravdivá nesmieme nikdy zabudnúť , že sa toto dialo, aj keď to bolo pred mnohými rokmi
reagovat
4
Ověřený nákup
11.5.2020
Byla jsem doktorkou v Osvetimi
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Príbeh ženy, ktorá bola v domácom prostredí vynikajúcou lekárkou a dostala sa do Osviečimu, kde v záchrane životov pokračovala naďalej, tak ako mohla v daných podmienkach.Bojovala sama so sebou pri vykonávaní potratov uväzneným tehotným ženám, aby práve týmto zachránila ich život. Tábor sa jej podarilo prežiť a pôsobila aj ako uznávaná gynekologička v Amerike.
reagovat
5
Ověřený zákazník
29.2.2020
Vzpomínky doktorky Giselly Perlové, která byla během druhé světové války vězněna v Osvětimi. Díky svému povolání – gynekolog a porodník – se tam stala doktorkou pro Židy. Byla nucena pracovat pro Mengeleho pod pohrůžkou smrti. Svou sílu bojovat a přežít se snažila dostat i mezi své pacienty.

Vzpomínky poprvé vyšly už v roce 1948, pouze tři roky po osvobození. Tím, že jsou takto „čerstvé“, jsou opravdu silné a dojemné.

Tato kniha rozhodně není pro slabé žaludky. Jsou zde popisovány opravdu kruté a nechutné situace, kterými musela Gisella projít a které v táboře zažila. Na druhé straně jsou v knize obdivovány ženy a jejich duševní síla. Autorka krátce popisuje jejich život před uvězněním a pak to, jak ony samy v táboře bojovaly o přežití.

Určitě silná kniha. Pro všechny, které zajímá období druhé světové války a obzvláště pak koncentrační tábory, je nutnost si ji přečíst.

Jednu hvězdičku strhávám pouze za styl psaní, který mi úplně nebyl blízký, ale jinak určitě poučná kniha.
reagovat

Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.