popis
Společenské

Knihy Próza Romány Historické Společenské

V podkategorii Společenské se nachází 934 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
V šedých tónech
Ruta Sepetys  ·  CooBoo (2017)
Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera ale k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je... (více o titulu)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Vyhnání Gerty Schnirch
Kateřina Tučková  ·  Host (2010)
(6)
Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi „odsunuta“společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu... (více o titulu)
Naše cena: 202 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 8 dní
3.
Pozlacená klec
Hana Marie Körnerová  ·  Moba (2017)
Paříž 1868. Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec – notorický hráč – prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě. Z bohaté dědičky se stává dívka bez... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 4 dní
4.
Na co Alice zapomněla
Liane Moriarty  ·  Ikar CZ (2015)
(1)
Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Tajemství černé orchideje
Lucinda Riley  ·  Víkend (2012)
Julia se po tragické havárii, při níž zahynuli její manžel a malý syn, vrací do míst svého dětství. Krajina kolem norfolského panství Wharton Park se pro ni stává útočištěm před okolním světem a vzpomínky na milovaného dědečka... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
6.
Hlava XXII
Joseph Heller  ·  Plus (2016)
Ve své nejslavnější knize Joseph Heller na základě vlastních zkušeností s armádou píše o světě, v němž je vše postavené na hlavu; a protože absurdita je věčná, zamotal tento skvělý protiválečný román hlavu už několika generacím čtenářů. Odehrává se za... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Tulák po hvězdách
Jack London  ·  Omega (2017)
(1)
Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít. Tulák po hvězdách je příběh na pomezí dobrodružného, filosofického a vědeckofantastického žánru, kterou americký spisovatel Jack London napsal v roce 1915... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
Malé klíče, velké pokoje
Bjork Viková  ·  Pistorius & Olšanská (2017)
Epizodický román Malé klíče, velké pokoje úspěšné norské spisovatelky Bjork Vikové vypráví příběh Elsi Lundové, malé dívky objevující velký svět dospělých. Vyrůstá v Oslu za druhé světové... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
9.
Jidáš
Jidáš  
Amos Oz  ·  Paseka (2017)
Jeruzalém, konec padesátých let. Poté co je neutěšenou rodinnou situací donucen přerušit studium, dělá izraelský student Šmuel za byt a stravu společnost chromému panu Waldovi, s nímž vede debaty o křesťanství a judaismu, ale také o problematických... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Tisíce planoucích sluncí
Khaled Hosseini  ·  Leda (2012)
(6)
Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Zázrak v plechovce
C.D. Payne  ·  Jota (2017)
Užijte si nejnovější zábavné dobrodružství s Divočákem Flintem, který jako by byl starším bratrem ďábelsky inteligentního Nicka Twispa, a Univerzitou, skoro jeho starší sestrou se sexy hříšným tělem... (více o titulu)
Naše cena: 264 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
12.
Lásce na stopě
Alexandra Potter  ·  Kristián (2014)
Spisovatelka Ruby Millerová ztratila nejen víru v lásku, ale i jakoukoliv invenci ke psaní. Na radu své agentky a sestřino pozvání odjíždí na dovolenou do Indie. To co začíná jako poklidná dovolená na romantických plážích, se náhle mění na nevídaná... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
A uzřela oslice anděla
Nick Cave  ·  Argo (1997)
Román jedné z nejtalentovanějších osobností současné populární hudby sklidil nadšený ohlas světové kritiky pro svůj jazyk plný biblických metafor a sevřený příběh vyprávěný na pomezí snu a šílenství. (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
14.
Krev nebe
Piotr Rawicz  ·  RUBATO (2017)
Krev nebe je prvním románem o holokaustu vydaným ve francouzštině. Příběh, jejž vypravěč v poválečné pařížské kavárně extrahuje z nesourodých zápisků jistého Borise (jímž je autor sám), nás sevře mezi dva břehy – život a s (více o titulu)
Naše cena: 323 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Smrt Zajdy Munroa
Nick Cave  ·  Argo (2009)
(2)
Chlívák, cesťák a mrtvý muž Zajda Munro je proklet a odsouzen k odchodu z pozemského světa hned v první větě románu. Ne že by si v životě nestačil užít. Fantazie tohoto velkohubého, samolibého a uhrančivého dandyho je mírně omezená ... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Škola života
Lynn Barberová  ·  Mladá fronta (2010)
(1)
Děj se odehrává v divokých šedesátých letech minulého století v Británii a hlavní hrdinkou je mladá dívka Jenny, která vyrůstá v průměrné britské rodině a zdá se, že jí čeká světlá budoucnost, protože toho má v hlavě víc než její vrstevnice... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
17.
Sarajevský cellista
Steven Galloway  ·  Kniha Zlín (2010)
Příběh knihy se odehrává v období mezi lety 1992 a 1995, kdy bylo obléháno Sarajevo. Zakládá se na skutečné osobnosti violončelisty, který hrál dvaadvacet dní na počest dvaadvaceti obětí bombardování... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
18.
Palisandreia
Saša Sokolov  ·  Prostor (2010)
Jeden z nejoriginálnějších soudobých ruských spisovatelů ve svém třetím románě demytizuje téma ruské historie a zpracovává ho metodou prozaického postmodernismu... (více o titulu)
Naše cena: 19 Kč obvykle posíláme do 5 dní
19.
Všechny jeho sny
CC Gibbs  ·  Domino (2014)
(4)
Kolik trápení je člověk schopen unést pro osudový vztah? Katherine Hartová už urazila obrovský kus cesty od okamžiku, kdy nastoupila jako počítačová expertka do Knight Enterprises. Ani ve snu by ji tenkrát nenapadlo, že příchodem do království... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Pýcha a předsudek
Jane Austen  ·  Leda (2015)
(2)
Jemné kouzlo Jane Austenové má svůj stálý vděčný okruh čtenářů a každá nová generace autorčin odkaz objevuje po svém, v nových barevných odstínech a v novém lesku... (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání. (Jiří Orten)
Kávička