Knihy
E-knihy

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Všechny šťastné rodiny jsou si podobné, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém. Výmluvný postřeh giganta ruského realistického románu Lva Nikolajeviče Tolstého otevírá jedno z nejslavnějších psychologických děl v dějinách literatury, v němž si spisovatel po monumentální fresce Vojna a mír dopřál komornější zápletku a dalekosáhlým přetvořením látek módních romancí vyjádřil odpor k pseudomorálce „vyšších kruhů“. Inspirován skutečnou událostí, kdy se spořádaně vyhlížející mladá dáma vrhla pod kola nákladního vlaku, vytvořil Tolstoj příběh o skandálním poklesku „dobře provdané“ krasavice, která je přinucena váhat mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Vzplanutí choti carského hodnostáře k důstojníku Vronskému, jež spisovatel umně proplétá s osudy a krizemi dalších příbuzných a přátel, je pro Annu o to tragičtější, že na rozdíl od dobových mravokárců nedovede být pokrytecká a milostný poměr ani jeho následky netají. Nesmrtelnost tohoto románu potvrzuje i řada filmových adaptací, v nichž titulní postavu postupně ztvárnily například Greta Garbo, Vivien Leighová, Taťjana Samojlovová nebo Sophie Marceauová.
Čti víc
Kupte společně
Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura
545 Kč
Ušetříte 82 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
880
Hmotnost
900 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Leda
Rozměr
160×214 mm
ISBN
9788073352851
Naše katalogové číslo
126258

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

22 hodnocení

37
9
2
1
0

Eliška Vaculová
Eliška Vaculová
13.7.2017
Anna Karenina je naprostá pro mě naprostá klasika. Krásný příběh o lásce a zároveň i příběh, který donutí zamyslet se nad sebou samým. Rozhodně kniha, která stojí za to přečíst.
Čti víc
Lenka Jabčanková
Lenka Jabčanková
22.4.2014
Názor čitateľa
Kniha ako celok super,,,, Anna ma trochu sklamala, obcas az rozculovala, ale v niektorých chvilach som sa v nej dokonca nachádzala :D cize, prinutila ma zamysliet sa nad sebou samou,,, urcite odporucam kazdemu kto ma rad dobru knihu a vsestranne zamerany pribeh.....
Čti víc
Petra
19.9.2013
Jedným slovom VÝBORNÁ
... môžem len odporúčať... pre každého ,,klasika"
Čti víc
Linda Ristemiová
Linda Ristemiová
16.8.2013
Klasika
Pre mňa top dielo svetovej literatúry vôbec. Aj keď bolo napísané v úplne inej dobe, veľmi presne korešponduje s tým, čo sa deje aj teraz. Toto je skutočný príbeh o láske, úžasná kniha, ktorá vás chytí za srdce a donúti vás zamyslieť sa. A mimochodom, aj najnovší film je skvelý ;)
Čti víc
Kristína Ostricová
Kristína Ostricová
17.2.2013
Uzasne dielo :-)
Kazdemu, ktory vaha odporucam, Anna Karenina je klasika,ktora nikdy nevyde s mody :-) Krasna knizka plna skvelych myslienok a nadhernych scen :-)
Čti víc
katka
2.1.2013
Názor čitateľa
bezchybna klasika, ak mate radi plytke knihy dnesnej doby tak sa do nej nepustajte. ak ale milujete klasiku plnu nadcasovych myslienok tak hor sa do toho. nelutujem a pribehy jednotlivych hrdinov a myslienky L.N.Tolstoja ma ocarili ma ocarili.
Čti víc
Zuzana Kollárová
Zuzana Kollárová
17.2.2011
Ruská klasika
Kniha je výborná. Má síce pasáže, ktoré ma trochu brzdili v čítaní svojou nudou. Podľa mňa záleží od vkusu, tiež od toho, kto mal aké očakávania. Uspokojila ma v celej miere. Odporúčam.
Čti víc
Soňa Straková
Soňa Straková
7.11.2010
Krásna kniha. Vzťahy, ľudská povaha, rodina, spoločnosť ... o tom ma baví čítať.
Ale hlavná postava Anna u mňa nebodovala. Žiadna zvláštna hrdinka. Nič som si na nej neobľúbila. Kapitoly o Anne ma rozčuľovali.

Anna Karenina je skutočné dielo, o tom niet pochýb:) Tešila som sa na pocity, ktoré budem z tejto knihy mať. Na dojmy, ktoré každá kapitola vo mne zanechá, ale najviac som túžila spoznať hlavnú hrdinku. Žiaľ, tá ma vôbec nefascinovala a našla som si iné sympatické postavy, ktoré stálo zato spoznať:)
Čti víc
Iveta
2.12.2009
Názor čitateľa
v škole má táto kniha nebavila bola vlastne povinné čítanie , ale teraz keď už mám niečo odžité má táto kniha až veľmi zaujala a stačilo by tie staré slová vymeniť a anna je obraz aj niektorých dnešných žien , ja so nad touto knihou veľa plakala a cítila som s ňou, kto neprežil jej pocity tak ju nepochopí
Čti víc

Lev Nikolajevič Tolstoj se narodil v roce 1828 v šlechtické usedlosti Jasná Poľana jako syn jejího majitele. Roku 1851 odešel spolu s bratrem Nikolajem bojovat na Kavkaz. Tamní pobyt podnítil vznik mnoha Tolstojo-vých vojenských povídek, ale především veledíla pozdního fáze jeho tvorby, novely o boji kavkazských obyvatel za nezávislost, známé pod názvem Hadži Murat (1904). Dalším silným impulsem Tolstojovy tvorby byla účast v Krymské válce (1853 - 1856) zachycená především v knížce Sevastopolské povídky (1855). Po návratu z cesty do zahraničí od konce padesátých let 19. století žil v Jasné Polaně a věnoval se osvětové činnosti mezi rolnickým obyvatelstvem. Roku 1881 se přestěhoval s rodinou do Moskvy. Na přelomu devatenáctého a dvacátého století prosazoval myšlenku neodporování zla násilím, v jeho životě i myšlení vzrostl vliv mysticismu. Radikalizace svébytného názoru v konečném důsledku vedla k prohlubujícím se rozporům s manželkou a částí rodiny. Desátého listopadu v roce 1910 doprovázen jen osobním lékařem slovenského původu Dušanem Makovickým utekl z domu. Cesta oslabený stařecký organismus vyčerpala, spisovatel onemocněl na zápal plic a o deset dní později ve stanici Astapovo zemřel . Tolstoj debutoval autobiograficky laděnou trilogií novel Dětství (1852), Chlapectví (1854) a Mládí (1857), ve kterých popsal formování lidské osobnosti a uplatnil schopnost psychologické drobnokresby a schopnosti přesvědčivě, logicky motivovat postavu. V letech 1863 až 1869 vytvořil román Válka a mír, kvalitou i kvantitou jedno z největších děl historické epiky a epiky vůbec. Vrcholným dílem sedmdesátých let je román Anna Kareninová, z rozsáhlé tvorby pozdějšího období vyniká zejména novela Kreutzerova sonáta (1891) a román Vzkříšení (1899) zachycující životní příběhy knížete Nechľudova a Kaťuše Maslovovej, dívky s pochybnou pověstí. zdroj: http://knihy.sme.sk/ "

Čti víc
Kupte společně
Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj
Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura
545 Kč
Ušetříte 82 Kč