Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilOblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje aktivity
Toto je ďalšia prečítaná kniha od slovenskej autorky, ktorá tiež dokazuje, že fakt máme na Slovensku vynikajúce autorky a že sa oplatí dať šancu aj slovenským autorkám, pretože je to naozaj kvalitné čítanie, nie len také lacné táraniny do vetra.
Kniha Podaj mi ruku...keď sa topím, je príklad toho, že aj keď kniha samotná a začiatok knihy vyzerajú ako oddychová romantika, nemusí to tak naozaj byť. Áno, je to romantika, ale čím viac sa človek začíta, tým viac sa tam odhaľujú prvky krimi alebo napätia.
Autorka sa pohrala s témou motoriek a romantiky, ale odhalila ťažké témy či už rozvodov, či nehôd alebo týrania žien a detí. Tie časti sa nečítali ľahko, pretože nikto by nikdy nemal mať pocit, že je za niečo vinný a znášať za to fyzické tresty. Najmä, ak si to vôbec nezaslúži...
Veľmi som obdivovala Alexa, Sašu, Lauru, Simu či Vladka, pretože každý z nich si prešiel niečím svojim, svojim trápením. No keď sa ukázalo, že človek na tie veci nie je sám a žije s pocitom, že predsa len má vo svojom živote akúkoľvek podporu, žije sa ľahšie. Preto som bola vďačná, že každý mal niekoho svojho, na koho sa mohol obrátiť.
Celkovo kniha sa mi pozdávala od začiatku, lebo už v začiatkoch ma veľmi vtiahla do deja a čím to bolo vážnejšie a dramatickejšie, tým viac som bola zvedavá, ako to všetko dopadne a dúfala som, že koniec bude dobrý. Takže kniha nesklamala, naopak, zaujala...
Túto knihu, ktorá je pokračovaním knihy Vhadzovanie puku, môžem zaradiť medzi zatiaľ najlepšiu knihu tohto roka. Bola skvelá. Maverick z prvej knihy bol zlatíčko ale Liam? Bože. V ňom bolo niečo také tajomné, no zároveň magnetické, že sa nečudujem Piper, že ju to tak k nemu priťahovalo.
Liam je hokejista, brankár. V živote ho nezaujíma nič iné než hokej. Je neustále mrzutý, málo rozpráva, no na druhej strane je nesmierne obetavý a pre rodinu a tím urobí čokoľvek. Pre potešenie rodiny je ochotný klamať a na to mu poslúži dohoda s Piper.
Piper je zlomená. Rozvedená s nulovým sebavedomím, ktoré jej pošliapal jej exmanžel. No možno mrzút Liam by jej dokázal pomôcť vrátiť jej stratené sebavedomie. Aby sa cítila milovaná, odvážna a sexi. A ukáže sa, že Liam je na toto stvorený. Bože, tá chémia medzi nimi bola tak očividná a jasná. Veď kto by sa nechytil na Liamov šarm a charizmu, no nie?
Odporúčam prečítať, ako som spomenula vyššie, túto knihu radím zatiaľ medzi TOP knihy tohto roka a veľmi by ma potešilo, keby tretí diel bol o Hudsonovi, pretože kým ostatní hokejisti v tíme hľadali zábavu, on sa narodil pre vážny vzťah...
Ďalšia hokejová romanca v mojej knižnici. Ďalšia vynikajúca, vtipná a skvelo napísaná hokejovka. Strašne ľahko sa čítala, dobrý štýl písania, strašne veľa humoru, ale aj vážnejších tém.
Maverick je zlatíčko. Chlap, hokejista, ktorý by sa pre iných rozdal a každý bol pre neho dôležitý, no známy ako veľký sukničkár. A pritom vždy túžil len po jedinej emócii. Byť si vedomý toho, že môže byť chcený a milovaný. Že bude pre niekoho prvou voľbou.
Emerson (Emmy) je ostrá ako žiletka, ako čepeľ na korčuliach. No tiež má svoj cieľ. Miluje hokej a chce všetkým dokázať, že aj žena môže byť úžasná hokejistka. Že aj ženy môžu byť v NHL. A práve takáto šanca sa jej konečne naskytne. Môže búrať mýty. Stane sa prvou ženou hrajúce v NHL a to rovno v mužskom tíme.
Práve tam sa začne rivalita medzi ňou a Maverickom, povedala by som, že až mierna nenávisť, hlavne zo strany Emmy. Ako by aj nie, keď Maverick očakáva chlapa a keď príde Emmy, začne s ňou flirtovat a pozývať ju do postele.
Začne sa boj, kto je lepší. Začne sa hra na otázky a odpovede. Začne sa boj možno aj o lásku. No dokážu milovníci hokeja žiť aj pre niečo iné ako je hokej? Alebo ten bude vždy prioritou?
Jóga, tehotenstvo, ajurvéda a všetko prírodné. Ústredná téma knihy, vášeň hlavnej postavy Sone. Bola v Indii, kde sa to všetko naučilo a chce je dulou. Pomáha sprevádzať tehotné ženy všetkými fázami tehotenstva, je s nimi pri pôrodoch a často aj po nich.
No Soňa nie je len dula, je aj žena. Má vzťah s Tomášom, gynekológom a pôrodníkom, no nestotožňuje sa s jej postojom k prírode a všetkému okolo toho. To ich dostane do vzťahu, kedy sa rozhodnú ísť každý svojou cestou.
Kým Soni nepríde do života pokušenie v podobe muža. Zakázaného muža. Ustojí to alebo podľahne? A aké to bude mať na ňu dopady?...
Kniha Hra telom je tretím dielom série Vancouverská búrka. Prvý diel je o Jamiem a Pippe, druhý o Rorym a Hazel a tento tretí je o Haydenovi a Darcy.
Postava Darcy sa v predošlých sériách iba zriedkavo mihla, ale na základe indícií z predošlých častí série som vedela, že pôjde o najlepších kamarátov. Zato Haydenova postava sa spomínala skoro stále. Zbožňovala som ho už v predošlých knihách, preto ma veľmi potešilo, že bude mať samostatnú knihu. Vždy bol veselý, úprimný, dbal na pohodlie v tíme a v okolí, chcel, aby sa každý cítil dobre. No predsa len mal niečo, čo mu vháňalo smútok do očí. Darcy.
Darcy je krásna, milá, úprimná, vtipná, no nešťastná vo vzťahu s Kitom. Až kým jej pohár trpezlivosti nepretiekol. Vtedy si povedala: Dosť! Odišla od neho a nasťahovala sa do Vancouveru a kde inam, ak nie k Haydenovi. Má len jeden cieľ - nájsť samu seba a vyjsť z ulity, do ktorej ju zabalil Kit. A Hayden jej v tom má pomôcť. Má ju naučiť užívať si život, spoznávať nových ľudí, flirtovať.
Tam sa začínajú ich "lekcie zvádzania". No nedá sa donekonečna tajiť to, ako to je naozaj a ako sa cítia, keď sú spolu.
No je ochotná Darcy znova padnúť do niečoho, kde sa znova bude len prispôsobovať niekomu inému?
Rory ma zaujal už v prvej časti série (Za bránkou). Napriek tomu, že ego a sebavedomie má väčšie ako celý Vancouver, bol mi veľmi sympatický a od začiatku som mala pocit, že jeho správanie a city voči Hazel boli úprimné. Často sa nadmerné sebavedomie skrýva za neistotou a Rory mi prišiel neistý s pocitom, že nikdy nebol milovaný. Pritom bol vždy úprimný, srdečný a ochotný pomôcť. Jeho slabou stránkou bol jeho otec, ktorý ho stále kontroloval a vštepoval, že v živote je len jedna dôležitá vec a tou je hokej.
Hazel miluje svoju prácu fyzioterapeutky a učiteľky jogy. Jej snom je otvoriť si vlastné štúdio. No má pocit, že niečo také nedokáže robiť, keď nedokáže pomôcť ani vlastnej mame, ktorá svoje telo nenávidí. Jej ochota pomôcť bola úctyhodná.
Rory a Hazel sú úplne dvaja odlišní ľudia, ktorí sa môžu vzájomne dopĺňať. No ako by mohli, keď Hazel Roryho nenávidí od strednej školy? Podarí sa mu ukázať jej svoju pravú tvár? Má na to príležitosť práve po tom, čo budú predstierať vzťah, aby nahnevali jej arogantného a hlúpeho bývalého. A keďže predstieranie je aj o bozkoch, príťažlivosť bude väčšia a väčšia...
Pippa Hartleyová je skromné a pokorné dievča, ktoré je nútené kvôli potešeniu rodičov robiť prácu, ktorú nechce. Má sa prihlásiť na pozíciu v hokejovom tíme. No ona sa chce živiť len hudbou. No pred kastingom si nájde prácu, kde bude robiť asistentku hokejistovi. Bude mu venčiť psa, robiť nákupy a všetko, čo bude potrebovať. Na jej prekvapenie sa z hokejistu vykľuje chalan z jej strednej školy, do ktorého bola vždy zamilovaná. Dúfa, že si ju nebude pamätať. Veď kto by si pamätal šedú myšku.
Jamie Streicher je rovnako prekvapený ako Pippa a rovnako ako ona, aj on dúfa, že si ho nepamätá. Z rovnakých dôvodov.
Bude ich zamilovanosť trvať aj po rokoch napriek tomu, že jeden nevedel o citoch toho druhého? A odvážia sa po rokoch vyznať zo svojich citov? Alebo to už je preč? Pretože Pippa sa cíti z predošlého vzťahu ponížená a chýba jej obrovské sebavedomie. Jamie sa jej bude to sebavedomie dvíhať späť a bude sa mu to extra dariť. Chlap ako on sa nenájde len tak hocikde. Je starostlivý, nápomocný, dobrý a úprimný. No aj on si nesie niečo z predošlého vzťahu a to je pocit viny. Svojej bývalej priateľke veľmi ublížil a rozhodne nechce rovnako ublížit Pippe. Veď má veľký záväzok voči svojej mame a jej chorobe a má pocit, že Pippa by nebola nikdy na prvom mieste napriek jeho citom.
Táto kniha bola skvelá. Napriek tomu, že mi tam chýbala taká tá typická dráma, rozchod a potom kroky, aby jeden druhého získal späť. To v tejto knihe nebolo, ale to nie je negatívum. Veď mnoho vzťahov dokáže prežiť bez turbulencií. A Jamie a Pippa nebudú výnimkou....
Parfumy, vône a vášeň k nim. To je ústredná téma tejto krásnej knihy. Je to kniha v podstate o štyroch generáciách dvoch rodín, kde priateľstvo prvej generácie skrachovalo na biznise a zmenilo sa to na nenávisť a vojnu medzi rodinami a drží sa to ďalších troch generácií. Možno sa podarí práve tej štvrtej generácii zakopať vojnovú sekeru a nevracať sa stále do minulosti.
Kniha išla pekne hladko podľa obdobia. Horace a Florence a ich začiatok biznisu s parfumami, neskôr pokračovanie Antonia a Madeline, ich detí Stephana a Vivienne. Z druhej, znepriatelenej rodiny tam máme Raymonda a Lilou, neskôr nemanželského syna Lucasa a Danielle a nakoniec Jean-Paula.
Keď Stéphane uvidí v Anouk veľký talent na vône, využije príležitosť a privedie ju do svojej rodiny, aby im pomohla v biznise a navrhla nové vône. Celá rodina ju prijme s otvorenou náručou, až na Stéphanovu sestru Vivienne, ktorá sa ukáže ako podlá a zákerná. Keď Anouk stretne Jean-Paula, jej zvedavosť bude viac než zrejmá. Chce zistiť, kam až siaha nenávisť medzi rodinami a ako k nej vôbec došlo. No Jean-Paul nie je až taký nevraživý, ako predošlé generácie a začne si s Anouk rozumieť. Dokonca až tak, že sa to pretaví až do lásky. No ako s touto informáciou naloží Stéphanova rodina? Dokážu hodiť minulosť za hlavu? Alebo nenávisť bude trvať aj ďalšie generácie?
Zo začiatku mi chvíľu trvalo, kým som sa v deji akosi rozbehla, ale potom ma začala baviť viac a viac a bola som veľmi zvedavá na životy každej generácie. Nakoniec som sa nevedela dočkať, ako to celé dopadne a či majú Anouk a Jean-Paul nádej na lásku...
Kniha Sme v tom spolu je kniha veľmi obľúbenej slovenskej autorky Simony Roškovej a veľmi rada siahnem po jej knihách, pretože dokáže čitateľa vtiahnuť do deja už od prvých strán. Táto kniha mi však príde odlišná od tých, na ktoré som pri tejto autorke zvyknnutá. Nie tým, že by bola zlá, ale je iná. Som zvyknutá na ťažšie témy z dospelého života určitých ľudí a túto knihu by som skôr zaradila do kategórie young adult. A koniec koncov, tie ja milujem.
Milujem knihy zo školského prostredia. No toto nie je obyčajné školské prostredie všedných ľudí, ale je to prestížna škola bohatých a tým pádom rozmaznaných detí, ktoré sú zvyknuté mať všetko, čo chcú. Napriek tomu mi Alex prišla od začiatku iná. Na rozdiel od jej najlepšej priateľky Laury, Alex mi prišla skromná, úprimná, taká dobráčka. Laura je rozmaznaná (rovnako aj jej dvojča Dávid, Alexin priateľ) a vyžarovalo z nej od začiatku niečo zlé a neúprimné. Na jej skutočný charakter nebolo potrebné čakať dlho.
Príde nový spolužiak, Damián, ktorý sa páči obom dievčatám. Kým Alex sa k nemu snaží byť milá a priateľská, Laura sa mu doslova vnucuje. Keď Laura zistí, že sa Damián páči aj Alex, rozohrá akúsi hru a ukáže sa jej pravá stránka. Falošná, zákerná, pomsychtivá. Také však priateľstvá na školách niekedy sú. A nielen na školách.
No vody rozvíri aj extravagatná a problémová Valéria. A pri nej sa začne meniť aj Alex. Takže problémy sú viac než očakávané. No malý problém, malé problémy a Valéria sa vie dostať iba do tých veľkých. Takže spolu s Alex sa zatiahnu do niečoho, čo vôbec nemusí skončiť dobre ani pre jednu z nich. Poučia sa zo svojich chýb alebo budú naďalej naivné a hlúpe školáčky?
Fúha. Tak pri tejto knihe sa mi odrážal nesmierny pocit rôznych emócií. Najprv hnev (na Marcela), potom nádej (keď sa zmierili), tak nenávisť (na jeho rodinu a rovnako aj na jej rodinu), tak radosť (z Marcela a Maríny) a nakoniec sklamanie (že to neskončilo úplne tak, ako som očakávala, keď išlo o emóciu úľavy a zmierenia).
Ale presne o tom je ten život. Že nie všetko skončí šťastne ako v rozprávke, že ľudia boli a budú vždy zatrpknutí a nebudú vedieť odpúšťať a skutočne ľúbiť. Že budú súdiť bez toho, aby človeka vôbec poznali, že to, čo povedia iní, je dôležitejšie ako to, aby sme človeka skutočne spoznali a až potom si vytvorili vlastný názor na osobu.
Marcel mi bol zo začiatku nesmierne nesympatický, protivný a arogantný, no keď mu Marína skutočne vyčistila žalúdok a otvorila oči, tak vtedy nastal obrat o 180 stupňov a zrazu tu bol úplne iný Marcel. Vtipný, otvorený, šarmantný, úprimný a medzi ľuďmi obľúbený. Páčil sa mi čím ďalej, tým viac.
Marína napriek hroznej minulosti a nálepky, ktorú jej ľudia dali, tak tá pre mňa bola svetlom. Pokorná, úprimná, každému ochotná pomôcť , no veľmi nedôverčivá. Najmä voči Marcelovi. Za všetkým videla akýsi skrytý úmysel. Na druhej strane, úplne som ju chápala, najmä potom, čo so si zažila.
Veľmi sa mi páčil ten ich jemný, postupne sa rozvíjajúci vzťah, najprv priateľský a potom hlbší. Všetko išlo pomaly, obaja sa rozvíjali vo svojich charakteroch, spoznávali sa a začínali si postupne veriť.
O autorke Miške je známe, že dokáže psychiku človeka príbehom úplne rozbiť na malé kúsky tak, aby ho postupne pozliepala dokopy. Vie neskutočne pracovať so slovami, vytvoriť tú emóciu, vyskladať príbeh a urobiť z toho niečo dokonalé a jedinečné. Preto tak milujem jej knihy. Lebo to nie je od prvej po poslednú stranu samá dráma, ale vie do situácií vtesnať aj humor a knihu je potom radosť čítať. Ďakujem.











