Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?

Tom Riddle

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Moje aktivity

Lukáš Ochaba napsal recenzi

20.04.2026 15:01

Samozrejme stále je to skvelá Rowlingovej práca, ale mňa tento diel bavil najmenej. Akoby mi tam niečo chýbalo ( Voldemort ). Chápem, že pre príbeh je to zásadná časť, ale jednoducho mi to prišlo také pomalšie a akoby úplne neuspokojivé. Aj samotný rozbeh bol podstatne dlhší ako pri iných dieloch, ale samozrejme že sa stále bavíme o vynikajúcej knihe.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

20.04.2026 14:55

Skvelá aj druhá časť. Páči sa mi ako každá časť naberá na obrátkach a knihy sú zas o niečo temnejšie. Rowlingová jednoducho vystihla presný pomer opisov a akcie, bez toho aby sa v knihe vyskytovali slabšie alebo pomalšie pasáže. Je to také ideálne v podstate aj oddychové čítanie, zo skvelým príbehom, postavami a svetom.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

20.04.2026 14:50

Aj táto časť ma bavila. Síce nie až tak, ako prvé dva diely, ale aj napriek tomu, že kniha má 500 strán, tak v nej nebol vyslovene nudný úsek. Krátke a rýchle kapitoly ubiehajú celkom rýchlo a dej napreduje svižným tempom. Samotné vyvrcholenie a koniec nebolo až také extrémne napínavé a záživné, ako by som čakal, ale stále celkom na úrovni. Niektoré pasáže zo života hlavných postáv síce s vyšetrovaním veľmi nesúviseli, ale chápem, že autorka sa snaží vykresliť aj vyšetrovateľov, ako ľudí z mäsa a kostí. Jedna vec čo mi tak viac vadí, je miestami až prílišné idealizovanie Hanny, respektíve jej konanie na vlastnú päsť. Ale určite siahnem aj po ďalšej časti.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

24.03.2026 10:56

Skvele napísané, číta sa sama. Nádherné vykreslenie sveta a kniha, ktorú môže čítať snáď ktorákoľvek veková skupina. Každý si v nej niečo nájde. Vždy sa k nej rád vraciam.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

18.03.2026 10:25

Celkom ma to bavilo, ale kým sa dej ako tak rozbehne tak to pár stoviek strán trvá. A nie je to úplne štýl písania, že neviete sa od knihy odtrhnúť, je to skôr na také pomalé vychutnávanie a nasávanie atmosféry. Ku koncu to trochu naberie rýchlosť a kniha sa lepšie číta. Mňa ale bavila a to som ju už viackrát čítal, taká príjemná zmena čo sa mojich obvyklých žánrov týka.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

24.02.2026 12:08

Po prvej časti tejto série som bol skutočne nadšený. Leo Askerová sa stala mojou obľúbenou postavou. Preto ma táto recenzia mrzí, avšak druhý diel bol za mňa veľmi slabý.
V prvom rade celá kniha je extrémne zbytočne dlhá. Dej veľmi pomaly napreduje, aj samotné vyšetrovanie je skôr minimálne. Martin Hill tu má viac priestoru ako samotná hlavná postava Leo, a navyše celá UFO zápletka a jeho pobyt na statku ma totálne nudili a nezaujímali. Niekedy som nevedel či čítam Sci-fi alebo severskú krimi. Celá kniha je taký mačkopes, že ako keby ani sa nevedela vyfarbiť, že čím vôbec chce byť. Škoda, pretože na túto knihu som sa tak tešil. Oproti prvej časti tak 80 percentný pokles na kvalite.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

04.02.2026 12:12

Kniha je napísaná tak, že sa číta veľmi rýchlo a ľahko. To je klasická Freida, že stále si poviete že "ešte jednu kapitolu". Ale čítal som od nej aj lepšie diela, ten zvrat mi neprišiel úplne na odpadnutie a aj celkom neuveriteľné zhody náhod trochu pokazili celkový dojem. Ale ak by som privrel oči a bral to ako guilty pleasure tak smelo do toho.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

30.01.2026 11:30

Japonská literatúra má niečo do seba. Je to svojské a iné, a práve tým ma ako čitateľa zaujme. Aj tu sa jedná o celkom originálny námet, a dá sa povedať aj motivačnú literatúru takým nenásilným spôsobom a s ľahkosťou. Počas čítania som prešiel snáď všetkými emóciami a už sa teším na ďalší diel.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

22.01.2026 13:43

Čítal som túto knihu za život už viackrát a vždy ma dostane. Nie je to síce kniha, ktorá sa číta úplne ľahko a tak že ju neviete odložiť, ale napriek tomu je to perfektne spracované. Najviac ma na nej fascinuje to, že vždy sa na charaktery v nej dá pozerať inak. Nie je tu nikto idealizovaný a jednoducho je to tak ako to je v daných podmienkach. Je tu ukážka rôznych osobností a vlastností a spôsoby prežívania v katastrofálnych podmienkach. Zaujímavo tu podľa mňa funguje aj prvok morálky, teda dá sa súcitiť s každou postavou. Vždy sa u každej postavy dajú nájsť ako pozitíva tak aj negatíva a to je za mňa to najväčšie čaro, teda mimo iného samozrejme. Vznikne teda obrovský priestor na debatu o tom, čo by kto bol ochotný urobiť za daných okolností.

Lukáš Ochaba napsal recenzi

09.01.2026 14:26

Autorkina tvorba sa mi začína páčiť viac a viac. Prečítal som myslím päť jej kníh a všetky boli dosť dobré. Paradoxne nebola pre mňa žiadna z jej kníh nejaká úžasne dokonalá a perfektná, ale Freida tak dobre vie písať, že kniha sa nedá odložiť a jednoducho ma baví. Žiadne nezmysly okolo, zbytočná vata, nekonečné opisy, jednoducho máte pocit, že v knihe je všetko to, čo tam má byť a nič zbytočné navyše. Keď hľadáte niečo, kde sa stránky otáčajú samé, tak ste na správnej adrese u tejto autorky.

Kniha: Nehoda (Freida McFadden), 2025
Nehoda
  • Freida McFadden
4,1
455 Kč

Být odvážný neznamená to, že se nebojíte. Být odvážný znamená, že se bojíte, opravdu se bojíte, a stejně uděláte to, co je správné.
Kniha: Koralina (Neil Gaiman), 2014
Koralina
  • Neil Gaiman