Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilO mně
Čítam, pretože chcem a môžem.
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje srdcovky
Moje aktivity
Priznám sa, táto kniha bola pre mňa trošku náročnejšia. Číslo lásky nás prenáša do obdobia prvej svetovej vojny, do sveta matematiky, špionáže a tajných kódov. Hlavná hrdinka Margot De Wildeová je zaujímavá, netypická postava- geniálna matematička, ktorá myslí viac v číslach než v emóciách.
Kniha bola určite dobrá, ale musím povedať, že mi dosť trvalo, kým som sa do nej začítala. Dej bol miestami zdĺhavý a poriadna akcia sa rozbehla až v poslednej stovke strán. Tie boli naozaj napínavé a stáli za to.
Čo sa týka náboženskej linky- keďže nie som veľmi kresťansky založená, miestami ma časté odkazy na Boha trochu vyrušovali. Na druhej strane, hlavná dvojica mi bola veľmi sympatická a ich romantická linka ma bavila asi najviac. Bola prirodzená, milá a dodala príbehu ľahkosť aj nežnosť.
Celkovo by som knihu zhodnotila ako stredne silný čitateľský zážitok. Čítala som u aj pútavejšie príbehy, ale ak máš rada historické romány so štipkou kódovania, vojnového napätia a jemnou romantikou, určite si tu nájdeš svoje.
Dohoda bez záväzkov, ktorá sa nečakane mení na hlboký cit a dvaja ľudia, ktorí zistia, že srdcu sa rozkazy dávať nedajú.
Kniha bola pre mňa presne tým typom čítania, po ktorom človek siahne, keď chce vypnúť, oddýchnuť si a nechať sa unášať príbehom. Čítala sa veľmi ľahko a prirodzene- natoľko, že som ju zvládla prečítať za dva dni.
Mary Baloghová ponúka romantický príbeh zasadený do historického prostredia, ktorý pôsobí jemne, nenútene a príjemne vyvážene. Dej plynie pokojne, postavy sú sympatické a ich vzťah sa vyvíja postupne. Hlavné postavy miestami až prehnane rozpytvávajú svoje emócie a často som si všimla, že sa doťahujú kto je na koho skôr urazený.
Ak hľadáte knihu, pri ktorej si chcete oddýchnuť, ponoriť sa do romantickej atmosféry a na chvíľu zabudnúť na realitu, táto kniha je veľmi dobrá voľba.
Pútnik je štvrtým dielom série Kliatba a opäť potvrdzuje, že Jana Pronská vie rozprávať silné príbehy plné emócií a osudových rozhodnutí. Dej je plynulý, čítanie má spád a autorka dokáže čitateľa vtiahnuť do sveta, kde nič nie je úplne čierno-biele.
Príbeh pútnika ktorý si so sebou nesie minulosť, vinu aj nádej na vykúpenie, pôsobí zaujímavo a miestami veľmi dojímavo.
Aj keď sa mi kniha páčila, musím úprimne povedať, že som od Janky Pronskej čítala aj silnejšie tituly. Osobne mi jej príbehy zasadené do historického slovenského prostredia s hradmi, prírodou a grófmi sedia o niečo viac- práve tam mám pocit, že jej rozprávanie dostáva ešte hlbší rozmer.
Napriek tomu je Pútnik dobrým pokračovaním série a určite poteší fanúšikov Kliatby aj všetkých, ktorí majú radi romanticko-historické príbehy s temnejším nádychom a štipkou fantasy.
Táto kniha bola príjemná, oddychová a čítala sa pomerne ľahko, no úprimne musím povedať, že prvý diel ma bavil o niečo viac. Trvalo mi dlhšie, kým som sa do deja naplno dostala, a aj samotné dočítanie mi zabralo viac času, než som čakala.
Vzťah medzi hlavnými postavami bol miestami dosť napätý a ich vnútorné boje či váhanie boli občas trochu únavné. Mala som pocit, že sa niektoré situácie opakujú a dej sa posúva pomalšie.
V podstate ide o podobný príbeh ako v prvom diele, len s menšími obmenami v postavách a okolnostiach, takže miestami som mala pocit, akoby som čítala známu schému znovu.
Napriek tomu je to stále milé romantické čítanie vhodné na oddychové chvíle, keď človek nechce nič náročné, len si v pokoji užiť príbeh o láske a vzťahoch.
HP bola vždy pre mňa srdcová záležitosť. Každá jedná kniha je prepracovaná a dej ma vždy vie vťiahnuť.
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Knihy od Mišky majú niečo do seba. Nesklamala ma ani táto. Najviac som si užila pasáž v Berlíne. Napriek rozličným názorom ma kniha príjemne prekvapila. Začítala som sa do nej rýchlo, pútala ma dejom. Oceňujem kreativitu a predstavivosť autorky, že dokázala vymyslieť toľko dejových liniek, miest, priestorov, postáv. Muselo to chcieť zozbierať veľmi veľa informácií a poznatkov. Bolo to príjemné čítanie. Jedine čo ma rušilo, boli niekedy siahodlhé opisy miest, kde sa ocitli postavy. Avšak musím povedať, že toto je kniha písaná pre totálneho knihomoľa, introverta. Mne sa veľmi páčila.
Opäť kvalitný historický román z pera J.Pronskej. Veľmi sa mi páčil, prečítala som to za pár dní a tentokrát sa mi veľmi páčilo, že hlavná hrdinka nebola žiadna cintľavka. Žiadna rozmaznaná, dokonalá, vychovaná šľachtičná, ale naopak fakt dosť cieľavedomá, zručná, bojovná a zároveň citlivá ženská. Veľmi pekne vložila romantickú linku do tohto príbehu a ja som si zase prišla na svoje. Odporúčam prečítať :)
O tejto knihe som pred nejakým časom čítala na každom jednom kroku. Celý tik tok ňou žil, potom aj bookstagram. Dostala som ju, ale ležala a čakala na svoj čas na poličke v knižnici. Ale ľudia...
To vám bola jazda. Pánabeka. Veľmi dobrá kniha. Veľmi. Dejovo mi veľmi sadla. Neskutočne som si užívala ako sa tvoril vzťah medzi tými dvoma. Hltala som riadok za riadkom. Bože, a ten autorkin humor. Prepáčte, ale ja som lepíkovala každú jednu pasáž kde som sa priblblo začala smiať a môj priateľ na mňa vždy len pozrel so zdvihnutým obočím. :D Určite nehodnotím túto knihu negatívne, ako som mala možnosť čítať v niektorých recenziách. Pre mňa mala presne všetko, čo milujem čítať. Romantickú linku "enemies to lovers", "slow burn love story", nádherné opisy pocitov, zaujímavý dej, každá strana dýcha láskou, a mohla by som pokračovať s ružovými okuliarmi ďalej a ďalej. Trošku mi vadili zo začiatku gramatické chyby v texte, ktoré by tam nemali byť a miestami možno zbytočne natiahnuté situácie cez niekoľko strán. Keby to nebolo až tak "too much" možno by tá kniha nebola až tak dlhá.
Za mňa odporúčam všetkými desiatimi a veľmi sa teším, že som natrafila na knihu, ktorú som fakt s ťažkosťami vedela v noci odložiť, aby som sa aspoň trochu vyspala.
Tak toto bola kniha, ktorá si zaslúži pár mojich slov. Bola to moja prvotina, čo sa týka žánru a aj od tejto autorky. Mám rešpekt pred trilermi a poviem vám, párkrát ma zamrazilo pri čítaní. Ale to preto, lebo tieto veci nedávam. Nemôžem pozerať ani také filmy, ani o tom hovoriť s niekým. Knihu som si kúpila na základe odporúčaní a skvelým recenziám.
Zápletka bola fakt dosť originálna a až na toho dokonalého chlapa som to zožrala aj s navijakom, ako sa hovorí. Do poslednej strany som ju doslova nevedela položiť bokom. To sa jednoducho nedalo.
To tajomno ma držalo až dokonca a úplný gól je, že dodnes neviem ako to skončilo. Zostalo to otvorené, ako keby autorka chcela, aby si čitateľ urobil záver sám. A mne to akosi stále ide hlavou... Takže v tomto to bolo pre mňa úplne nové, lebo väčšinou všetko končí happyendom.
Dejovo mi sadla ako riť na šerbel, úplne vhodný čas prišiel na ňu rad. Dej sa odohráva v hoteli a ja som zhodou okolností vtedy žila v hoteli a aj pracovala v hoteli
Knihy od Vi Keeland sú predvídateľné na míle ďaleko, ale mne to vyhovuje. Väčšinou je to láska haters to lovers, ale to je asi ta najlepšia cesta pre gradovanie deja. Niekedy si tak snažíte predstaviť to do reality, ale dostanete hneď z fleku facku, lebo je to proste nereálne. Práve preto autorky tohto typu na tom tak zarábajú
Knihe dávam 3*+ z možných 5, pretože ma nebavilo čítať na každej tretej strane ich opisy sexu a ďalších možných názvov pre pohlavné orgány
















