Vánoce

Lenka Zajíčková

1

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Právě čtu
O mně

Knihomolka od narození

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
Právě čtu
O mně

Knihomolka od narození

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Zobrazit více

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

17.11.2021 11:47

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Od Sparkse jsem četla dvě knihy, které byly hodně smutné, fakt srdceryvné. A já čekala něco takového i od této. A kdepak. Prvních asi 80 stran mě moc nebavilo, to se přiznám. Popisy postav a příběhu mi přišly takové neosobní, nezajímavé a přemýšlela jsem, že knihu odložím. Ještě že jsem to neudělala. Najednou, jako kdyby se autor nadechnul a do psaní se ponořil. Neočekávejte žadnou záplavu lásky a jednorožce na duze, to fakt ne. Nicholas se tentokrát pokusil o napínavější příběh.

Colin a Maria, dva naprosto rozdílní lidé se jednoho dne potkají. Ona právnička, on zápasník, navíc s ne moc hezkou minulostí. Přesto si ti dva rozumí. Jenže jednoho dne se Maria ocitne v nebezpečí a Colin ji brání za každou cenu...

Příběh byl čtivý, chvílemi dost napínavý. Přesto mi konec přišel trochu moc překombinovaný. Zachránce Colin....

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

15.11.2021 13:06

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

V knížce vystupuje Luboš, který touží po tom chodit na prestižní školu, ale školné činí šílených 500 000 a jelikož Luboš žije s dědečkem a ví, že tolik peněz je nad jeho možnosti, tak se učí co to jde, aby dostal stipendium. A to se mu povede. Nadšeně nastupuje na školu, kde studují i prominentní děti bohatých rodičů a dávají to pořádně najevo...

Luboš je fajn kluk, který pozná pár kamarádů a i svou první lásku. Jenže všechno se nějak zvrtne a z přátelského studenta se stane člověk, který povolí ve studiu, začne chodit bojovat, aby se pomstil člověku, který ublížil nejen jemu, ale ubližuje lidem i okolo.

Dál nic neprozradím. Ale posledních pár stránek jsem měla husí kůži a nemohla přestat číst. Napětí, jaké autor vylíčil se stupňovalo do neskutečných výšin a já fakt ani nedýchala.

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

15.11.2021 13:04

V knize vystupuje jako hlavní postava Ellen, která přijíždí do Rio de Janeira po několika letech, aby pracovala na velvyslanectví. Těší se i na svého tatínka, kterého dlouho neviděla a plánuje si společně strávené chvíle ve městě, kam se tolik těšila vrátit. Jenže při příletu do Ria zjišťuje, že byl její otec unesen. Ale proč? Vždyť otec pracuje jako obyčejný vědec. Ellen začne pátrat a tady pro mě veškeré skvělé čtení končí. Jako, takhle nezáživně vylíčené postavy a děj...autor popisuje sáhodlouze okolí Ria, ale tak, že mě to absolutně nebavilo číst a tyhle pasáže jsem přeskakovala, navíc mi přišly naprosto zbytečné, když má jít o napínavé čtení... Ellen působí dětinsky, lehce přihlouple. Jde o únos otce, ale my čteme o večírku na velvyslanectví a poznáváme osoby z vysoké politiky, ale tak ploše vylíčené, že mi vlastně bylo jedno kdo to je. Stále jsem čekala na nějakou akci. Jo a tu jsem dostala :D když naprosto nezkušená Ellen, která je nováčkem na velvyslanectví, dokázala vlézt do notebooku jedné osoby (záměrně nepíšu komu) a s návodem z internetu nainstalovat pirátský software a měla na to asi tři minuty. To už jsem se musela zasmát nahlas. Pak se samozřejmě plíživě vkrádala milostná linka, na což fakt nejsem v kriminálce zvědavá a jen jsem kroutila očima. Ellen řeší lásku a večírky a prostě mi celkově přišlo, že si na otce vzpomene jednou za x stránek stylem měla bych hledat otce...jo, měla....

Takže jsem čtení v půlce vzdala, protože mě hodně zklamala ještě jedna scéna a to jsem si řekla a dost, tohle fakt nejde.

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

15.11.2021 13:03

V knížce poznáváme Alici. Mladou ženu, která je těžce nemocná, ale chce si splnit sen. Chce zpívat, vydat desku a slyšet své písničky v radiu. Jenže má cystickou fibrózu. Nemoc, kdy jsou nevyléčitelně nemocné plíce a člověk se bohužel nedožívá vysokého věku, málokdy dospělosti. Medicína je však na takové úrovni, že některým lidem pomůže transplantace plic.

Alice s nemocí statečně bojuje a nenechá se srazit na kolena. Snaží se žít život jako její vrstevníci a za svým hudebním snem si jde. Píše texty, zpívá rodině, známým a i svému příteli. Až jednoho dne...

Úžasný příběh, který si budu navždy pamatovat. Smích střídal pláč a pláč střídal smích

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

15.11.2021 13:01

Reese Witherspoon z ní byla zcela unešená, tak jsem si říkala hmmm, tak to asi bude skvělý.

A nebylo. Ne nebylo. Jako, první polovina se mi líbila. Pronikali jsme do autorčina světa a ona se zcela odhalila a nechala nás nahlédnout do svého nitra, pocitů, životních zkušeností a podávala to i vtipnou formou a velice fajn myšlenkami. V půlce přisel zlom a najednou jsem měla pocit, že mě autorka chytila do svých drápů a drží a mačká a cpe mi do hlavy feminismus a LGBT a jede až na dřeň a jen její názor je ten správný atd. Upřímně, pro mě je to průměrná knížka na kterou za pár týdnů zapomenu. A lehce nechápu to celosvětové šílenství.

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

26.08.2021 11:56

Čekala jsem tajemný thriller, ale bohužel se mi knížka četla špatně. Moc kapitol, které skákaly nejen z přítomnosti do minulosti, ale střídaly se v nich i osoby, které buď ještě žily a nebo již zemřely. Naštěstí mě zachránil rodokmen, který je uvedený na začátku knížky a já se orientovala lépe. Přesto mi to nadšení ze čtení celkem kazilo. A rozluštění bylo, no, nic překvapujícího.

Číst víc

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

26.08.2021 11:55

Příběh je napsaný velice poutavě z pohledu desetileté dívky. Doma peklo, ale snaží se si život zpestřit a utíká do svého světa. Jenže nefunkční rodina je prostě nefunkční rodina a ona jen dítě na ní zcela závislé.

Číst víc

1
Lenka Zajíčková

Lenka Zajíčková získala odznak Máte čtenářský profil

04.08.2021 16:56

Váš čtenářský profil je na světě! Odteď se můžete každému pochlubit, jací úžasní čtenáři jste!

1
Lenka Zajíčková

Lenka Zajíčková získala odznak Plány do budoucnosti

04.08.2021 16:54

Wishlist plný knih je znakem cílevědomého knihomola! Nebo znakem pomalu píšících autorů (zdravíme George R.R. Martina) :-)

1
1

Lenka Zajíčková napsala recenzi

04.08.2021 15:33

Hlavní postava, maminka Jen, žije sama se svojí dcerkou Gracii, která je jednoho dne vážně zraněná při autonehodě s partnerkou svého otce. Zraněním nepodlehla, ale stalo se něco o čem pak doma mamince vypráví a Jen je lehce v šoku, protože to co Gracii povídá ji znervózní.

Jen potkává v nemocnici muže s kterým naváže vztah, ale není vše růžové jak se zdá.

Nejvíc mě rozsekl konec. Je to velice hezky napsaný příběh, který si mě získal.

Číst víc

„Láska nám připadala jako něco příliš definitivního, a proto nezajímavého, a byla to přece láska, co zruinovalo naše rodiče. Láska je odsoudila k životu naplněnému hypotečními splátkami a opravami domu, k nezajímavému zaměstnání a k brouzdání po rozzářených uličkách supermarketů ve dvě odpoledne. Doufali jsme v lásku jiného druhu, v lásku, která by si uvědomovala naši lidskou křehkost a promíjela nám ji, a přitom nijak neumenšovala naše velkorysejší představy o sobě samých. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham