Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?
Založit si profilO mně
Od mladosti rada čítam a keďže pomerne veľa času som trávila presunom z jedného miesta stretnutia na druhé, tak som okrem učenia trávila čas čítaním príbehov. Stres zo zápasov, množstvo času pri prresunoch mi pomáhali riešiť aj knihy. Môj záber je široký a nehanbím sa priznať, že mám rada aj príbehy z červenej knižnice, ale aj detektívky, historické romány i romány zo zdravotníckeho prostredia, ku ktorému ma priviedla moja sestra lekárka. Nepohrdnem ani dobrou autobiografiou, či originálom knihy v angličtine, nakoľko moje kroky viedli a neustále vedú i do zahraničia. V poslednom období som "prepadla" knihám osobného rozvoja a i odborným knihám, ktoré súvisia s mojou profesiou.
Rada sa riadim recenziami iných čitateľov a tak sa snažím i ja, po prečítaní svojich knižiek, napísať svoj názor, hlavne ak ma kniha zaujala.
Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři
Moje srdcovky
Moje aktivity
Trochu zo zvedavosti som si kúpila knihu od tejto dvojice autoriek a úprimne ? Neľutujem. Bola to jazda, ktorá mala grády už od začiatku. Príde mi, že je to miestami až k neuvereniu, ale číta sa to skvele a obratom Vás to vtiahne do deja. Langley i Iker, obe postavy si človek zamiluje a veľmi rýchlo...Takže som si kúpila už aj diel 2 a som zvedavá :-)
Aj druhý diel ma úplne pohltil. Je to skvelé pokračovanie jednotky, i keď už menej s priateľmi z rodného Detritusu. Čo je ale zaujímavé, je sledovať vývin Spensy z dievčaťa na ženu, mení sa rozhodnutiami, mení ostatných okolo seba. Berie na seba zodpovednosť a aj to, že nie vždy sa rozhoduje správne. Je plná emócií a to je to, čo Vás do deja vtiahne. Je tu množstvo úžasných recenzií a na ich základe som si i ja kúpila druhý diel. Ak chcete fantasy, emócie , postup vpred, neváhajte a začítajte sa. Ďaľšie diely zakúpené a vianočný čas a oddych bude vyplnený práve knihami od Brandona :-)
Je to moja druhá kniha od tohto autora a keďže milujem všetko čo súvisí s lietaním, s radosťou som sa ponorila do čítania. Spensa mi spočiatku prišla detsky zábavná, postupom zvážnela a nabral celý dej na obrátkach. Ešte sa trocha strácam v terminológii, ale kniha jednoznačne zaujala dejom, postavami, reálnymi obavami i tým, že nie všetko v živote je len čierne alebo biele, a to vo mne rezonuje. Teším sa na ďaľšie pokračovanie a pevne verím, že súčasťou ďaľších častí bude i Ksichtič, či ďaľší preživší z kadetskej letky...
Na túto knihu som sa tešila celý rok a úprimne, zhltla som ju za 2 dni. Ako sa hovorí, ak sa dvaja nenávidia je za tým láska, potvrdilo sa to aj v tejto knihe. Niektoré charaktery vykreslené absolútne realisticky, žiaľ v tejto dobe sa s nimi aj často stretávame. Zaujímavý námet - testy DNA a hľadanie rodinných príslušníkov. Táto autorka má skvelé knihy a pevne dúfam, že vydavateľstvo prinesie i ďaľšie tituly.
Na dovbolenke som mala možnosť si prečítať posledný diel. Trochu rozvláčny, ale čítalo sa to pomerne dobre, pár dejových zvratov, za mňa pútavé čítanie.
Po dlhšom čase som sa vrátila k tejto autorke a neľutujem. Morálnu dilemu, ktorú do príbehu zakomponovala, hlavné postavy , Zach i Kate, cez ktorých je príbeh vypovedaný... Za mňa, absolútne osviežujúce a svižné dielo. V momente, keď sa to začínalo lámať v neprospech Zacha, dúfala som v nejaký iný zlom a autorka to krásne premostila do ďaľšej drámy... Prečítané za dva dni, k tomu niet čo dodať :-)
Úprimne, prvý krát som čítala niečo z japonskej literatúry a bola som nadšená... Ľudské príbehy, ktoré navzájom interagujú v určitom okamihu.... Niečo také by som občas privítala aj v reálnom živote. Pravdou je, že na veci v živote sa treba pozerať s istým nadhľadom , ktorý nám umožní lepšie sa poznať a zistiť, že na želania si treba dať pozor, respektíve poznať viac ľudí v okolí, je skvelé a môže nám pomôcť sa pohnúť v živote správnym smerom....
Tak ako predchádzajúce nezávislé diely, i tento ma rýchlo vtiahol do deja medzi hlavnými predstaviteľmi, Sam a Grayson. Veľmi rýchlo sa to čítalo, i keď trochu viac erotiky, ale nechýbala jemná dráma a komplikované vzťahy v rámci rodiny. Asi som čítala rýchlo tri diely za sebou, tak sa mi to trochu zlievalo a ubrala som jednu hviezdičku v hodnotení... V každom prípade, skvelé a oddychové čítanie na dovolenku.
Tak túto novinku som prečítala neuveriteľne rýchlo. Dej mal rýchly spád a páčili sa mi dialógy, musím povedať, že Roxanna ma vtiahla do svojho príbehu veľmi ľahko. Ťažký začiatok dospelosti s otcom pijanom, ale ako dej postupuje, tak sa odvážite dúfať presne ako hlavná hrdinka, že môže byť aj lepšie. Viera je to, čo ju postupne privedie aj k šťastnejším dňom. Nie som veriacia, ale veriť v seba a nevzdávať sa, je pre mňa hlavným mottom tejto knihy.
Po dlhšom čase som sa dostala ku tejto autorke a nebanujem. Jemma so svojou rodinou Vás vtiahnu rýchlo do deja. Je to dobrodružné, miestami úsmevné a hoci s predvídateľným koncom, je to pohodové čítanie. Nie som nábožne založená, takže spoliehať sa len na náboženstvo a jeho zázraky, to je trošku pre mňa nepochopiteľné, napriek tomu však knihu hodnotím vysoko.




















