Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?

Andrea Považanová

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Od mladosti rada čítam a keďže pomerne veľa času som trávila presunom z jedného miesta stretnutia na druhé, tak som okrem učenia trávila čas čítaním príbehov. Stres zo zápasov, množstvo času pri prresunoch mi pomáhali riešiť aj knihy. Môj záber je široký a nehanbím sa priznať, že mám rada aj príbehy z červenej knižnice, ale aj detektívky, historické romány i romány zo zdravotníckeho prostredia, ku ktorému ma priviedla moja sestra lekárka. Nepohrdnem ani dobrou autobiografiou, či originálom knihy v angličtine, nakoľko moje kroky viedli a neustále vedú i do zahraničia. V poslednom období som "prepadla" knihám osobného rozvoja a i odborným knihám, ktoré súvisia s mojou profesiou.
Rada sa riadim recenziami iných čitateľov a tak sa snažím i ja, po prečítaní svojich knižiek, napísať svoj názor, hlavne ak ma kniha zaujala.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Líbí se ti můj profil a chtěl by si mít podobný i ty?

Založit si profil
O mně

Od mladosti rada čítam a keďže pomerne veľa času som trávila presunom z jedného miesta stretnutia na druhé, tak som okrem učenia trávila čas čítaním príbehov. Stres zo zápasov, množstvo času pri prresunoch mi pomáhali riešiť aj knihy. Môj záber je široký a nehanbím sa priznať, že mám rada aj príbehy z červenej knižnice, ale aj detektívky, historické romány i romány zo zdravotníckeho prostredia, ku ktorému ma priviedla moja sestra lekárka. Nepohrdnem ani dobrou autobiografiou, či originálom knihy v angličtine, nakoľko moje kroky viedli a neustále vedú i do zahraničia. V poslednom období som "prepadla" knihám osobného rozvoja a i odborným knihám, ktoré súvisia s mojou profesiou.
Rada sa riadim recenziami iných čitateľov a tak sa snažím i ja, po prečítaní svojich knižiek, napísať svoj názor, hlavne ak ma kniha zaujala.

Oblíbené literární žánry
Oblíbení autoři

Moje srdcovky

Moje aktivity

Andrea Považanová napsala recenzi

06.06.2026 17:56

Trochu zo zvedavosti som si kúpila knihu od tejto dvojice autoriek a úprimne ? Neľutujem. Bola to jazda, ktorá mala grády už od začiatku. Príde mi, že je to miestami až k neuvereniu, ale číta sa to skvele a obratom Vás to vtiahne do deja. Langley i Iker, obe postavy si človek zamiluje a veľmi rýchlo...Takže som si kúpila už aj diel 2 a som zvedavá :-)

Andrea Považanová napsala recenzi

14.12.2025 09:40

Aj druhý diel ma úplne pohltil. Je to skvelé pokračovanie jednotky, i keď už menej s priateľmi z rodného Detritusu. Čo je ale zaujímavé, je sledovať vývin Spensy z dievčaťa na ženu, mení sa rozhodnutiami, mení ostatných okolo seba. Berie na seba zodpovednosť a aj to, že nie vždy sa rozhoduje správne. Je plná emócií a to je to, čo Vás do deja vtiahne. Je tu množstvo úžasných recenzií a na ich základe som si i ja kúpila druhý diel. Ak chcete fantasy, emócie , postup vpred, neváhajte a začítajte sa. Ďaľšie diely zakúpené a vianočný čas a oddych bude vyplnený práve knihami od Brandona :-)

Andrea Považanová napsala recenzi

13.11.2025 07:56

Je to moja druhá kniha od tohto autora a keďže milujem všetko čo súvisí s lietaním, s radosťou som sa ponorila do čítania. Spensa mi spočiatku prišla detsky zábavná, postupom zvážnela a nabral celý dej na obrátkach. Ešte sa trocha strácam v terminológii, ale kniha jednoznačne zaujala dejom, postavami, reálnymi obavami i tým, že nie všetko v živote je len čierne alebo biele, a to vo mne rezonuje. Teším sa na ďaľšie pokračovanie a pevne verím, že súčasťou ďaľších častí bude i Ksichtič, či ďaľší preživší z kadetskej letky...

Andrea Považanová napsala recenzi

13.11.2025 07:52

Na túto knihu som sa tešila celý rok a úprimne, zhltla som ju za 2 dni. Ako sa hovorí, ak sa dvaja nenávidia je za tým láska, potvrdilo sa to aj v tejto knihe. Niektoré charaktery vykreslené absolútne realisticky, žiaľ v tejto dobe sa s nimi aj často stretávame. Zaujímavý námet - testy DNA a hľadanie rodinných príslušníkov. Táto autorka má skvelé knihy a pevne dúfam, že vydavateľstvo prinesie i ďaľšie tituly.

Andrea Považanová napsala recenzi

13.11.2025 07:49

Na dovbolenke som mala možnosť si prečítať posledný diel. Trochu rozvláčny, ale čítalo sa to pomerne dobre, pár dejových zvratov, za mňa pútavé čítanie.

Andrea Považanová napsala recenzi

07.08.2025 09:20

Po dlhšom čase som sa vrátila k tejto autorke a neľutujem. Morálnu dilemu, ktorú do príbehu zakomponovala, hlavné postavy , Zach i Kate, cez ktorých je príbeh vypovedaný... Za mňa, absolútne osviežujúce a svižné dielo. V momente, keď sa to začínalo lámať v neprospech Zacha, dúfala som v nejaký iný zlom a autorka to krásne premostila do ďaľšej drámy... Prečítané za dva dni, k tomu niet čo dodať :-)

Andrea Považanová napsala recenzi

07.08.2025 09:16

Úprimne, prvý krát som čítala niečo z japonskej literatúry a bola som nadšená... Ľudské príbehy, ktoré navzájom interagujú v určitom okamihu.... Niečo také by som občas privítala aj v reálnom živote. Pravdou je, že na veci v živote sa treba pozerať s istým nadhľadom , ktorý nám umožní lepšie sa poznať a zistiť, že na želania si treba dať pozor, respektíve poznať viac ľudí v okolí, je skvelé a môže nám pomôcť sa pohnúť v živote správnym smerom....

Andrea Považanová napsala recenzi

07.08.2025 09:12

Tak ako predchádzajúce nezávislé diely, i tento ma rýchlo vtiahol do deja medzi hlavnými predstaviteľmi, Sam a Grayson. Veľmi rýchlo sa to čítalo, i keď trochu viac erotiky, ale nechýbala jemná dráma a komplikované vzťahy v rámci rodiny. Asi som čítala rýchlo tri diely za sebou, tak sa mi to trochu zlievalo a ubrala som jednu hviezdičku v hodnotení... V každom prípade, skvelé a oddychové čítanie na dovolenku.

Andrea Považanová napsala recenzi

03.07.2025 06:25

Tak túto novinku som prečítala neuveriteľne rýchlo. Dej mal rýchly spád a páčili sa mi dialógy, musím povedať, že Roxanna ma vtiahla do svojho príbehu veľmi ľahko. Ťažký začiatok dospelosti s otcom pijanom, ale ako dej postupuje, tak sa odvážite dúfať presne ako hlavná hrdinka, že môže byť aj lepšie. Viera je to, čo ju postupne privedie aj k šťastnejším dňom. Nie som veriacia, ale veriť v seba a nevzdávať sa, je pre mňa hlavným mottom tejto knihy.

Andrea Považanová napsala recenzi

17.06.2025 17:57

Po dlhšom čase som sa dostala ku tejto autorke a nebanujem. Jemma so svojou rodinou Vás vtiahnu rýchlo do deja. Je to dobrodružné, miestami úsmevné a hoci s predvídateľným koncom, je to pohodové čítanie. Nie som nábožne založená, takže spoliehať sa len na náboženstvo a jeho zázraky, to je trošku pre mňa nepochopiteľné, napriek tomu však knihu hodnotím vysoko.

Všichni děláme chyby, někdy dokonce dřív, než ráno vstaneme. Nemůžeme si pomoct a chybujeme. Důležité je nepřestat se snažit. A když je to potřeba, omluvit se.
Kniha: Příběh Arthura Truluva (Elizabeth Berg), 2021
Příběh Arthura Truluva
  • Elizabeth Berg