Zachraň příběhy před zapomněním!

Soutěž už sice skončila, ale hádat správné odpovědi na naše úkoly můžeš klidně i teď.

Příběh

V knižním světě je Měsíc knihy důležité období, právě tehdy totiž probíhá údržba bran do příběhů. A ty příběhy, na které lidé zapomněli, se navždy uzavřou! Proto je každý rok úkolem jednoho čtenáře dokázat, že pozná knihy i z drobných náznaků.

Tentokrát připadne tahle zodpovědnost tobě. Stačí chvilka nepozornosti u tvé knihovny, krok tam, kde ještě před chvilkou byla pevná stěna… a najednou stojíš na louce v obklopení stovek knižních postav, které tě vítají a provolávají ti slávu.

Dokážeš rozlousknout hádanky jen podle indicií od trojice hrdinů? Jistě záleží i na tom, které postavy společně s tebou vytvoří tým. „Vyberte ty nejmocnější!“ křičí leckteří obyvatelé knižního světa. „Kdepak, ty nejmoudřejší!“ nechají se slyšet zase další. „Kup si kovadlinu!“ otravuje jakýsi přehnaně podnikatelsky založený skřítek. Nakonec Gandalf požádá Wonder Woman, aby přinesla Pohár tří kouzelníků. V něm se najdou jména hrdinů, kteří se s tebou pokusí udržet brány do příběhů otevřené.

Pátrání po poháru chvilku trvá, jelikož se záhadně přemístil z Bradavic do spíže Lobélie Pytlíkové. Když ho nadurděná hobitka přinese, Gandalf z něj ku překvapení všech vyloví hned čtyři lístky a zvučným hlasem přečte jména: „Julie Kapuletová. Zlý vlk. Forrest Gump. A pes jménem Montmorency.“

Řady přítomných hrdinů se rozestoupí a vylosované postavy se semknou kolem tebe. Shromáždění postupně zahalí zaražené ticho. Přeruší ho až skřítek svým shrnutím situace: „Rozhodně si musí koupit kovadlinu.“ Hrdinové v tvém týmu nejsou ani ti nejmocnější, ani ti nejmoudřejší. Ale v očích se jim zračí odhodlání - vůle nejen ochránit všechny příběhy před zapomněním, ale i dokázat každému, že o nich pochybují neprávem. Jejich hlasy téměř přehluší neodbytný hlásek: „A nechcete si s sebou vzít i pěknou kovadlinu?“

Zhluboka se nadechneš vzduchu s omamnou vůní nové knihy a usměješ se na každého člena týmu. Od nynějška jste známí jako Hrdinská pětka a jelikož od vás nikdo příliš nečeká, vaší superschopností bude překvapení. V příbězích na takových věcech opravdu záleží!