Šach a mat - Ali Hazelwood, YOLi CZ, 2024

Autor Samantha Shannonová

Anglická spisovatelka fantasy se narodila a vyrostla v Londýně. V Oxfordu vystudovala anglický jazyk a literaturu. Momentálně žije s rodiči a malým bratrem v Londýně.

Mladá autorka má ráda svou rutinu, pravidelně píše od osmi od rána do pěti odpoledne, ale přiznává, e nejradši ze všeho tvoří v noci. Kromě knih nepravidelně píše na svůj blog, mimo jiné i tipy, jak se stát úspěšným spisovatelem. Jako malá si prý přála být archeoložkou, ale ve třinácti si uvědomila, že ji láká psaní. První příběh, který napsala, nazvala Aurora a trvalo jí tři roky, než ho krátce po svých patnáctých narozeninách dokončila.

Už v patnácti letech začala psát Kostičas (The Bone Season, 2012), která se stala první knihou stejnojmenné sedmidílné série. Práva na tuto sérii odehrávající se v roce 2059, jejíž druhý díl Vidořád (The Mime Order) vyšel v roce 2015, koupilo britské nakladatelství Bloomsbury. To mimo jiné vydalo i knihy J. K. Rowlingové. Samantha Shannon občas bývá označována jako „nová Rowlingová“ a Kostičas byl přirovnáván k Harrymu Potterovi, avšak pouze co se týče úspěšnosti, nikoliv příběhu jako takového.

Úspěch Kostičasu potvrzuje jeho překlad do osmadvaceti jazyků a zakoupení práv na jeho zfilmování. Kromě plánované série The Bone Season píše Samantha Shannon další fantasy knihu, zatím o ní ale nechce nic prozrazovat.

Číst víc

Nebyl nalezený žádný titul vyhovující zadaným podmínkám.
Zkuste prosím změnit vyhledávaný výraz.

„Jestli někdy potkáte někoho, koho budete doopravdy milovat, nikdy ho nenechte odejít.“

Já a Ty, navždy - Jo Watson, 2021
Já a Ty, navždy
Jo Watson