Vánoce
You and Me on Vacation - Emily Henry
You and Me on Vacation

217 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
You and Me on Vacation - Emily Henry
You and Me on Vacation - Emily Henry

You and Me on Vacation

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to... Číst víc

4,0 26 hodnocení
Nakladatel
Penguin Books, 2021
384 stran
5-6 hodin čtení

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to Poppy and Alex. Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Angličtina
273 Kč

217 Kč

-21 %
Na skladě, posíláme ihned
Další knižní vydání (3)
People We Meet on Vacation - Emily Henry
Brožovaná vazba
Angličtina, 2021
Na skladě
-11 %

321 Kč


Alex, léto a já - Emily Henry
Brožovaná vazba
Čeština, 2022
Na skladě
-16 %

375 Kč


People We Meet on Vacation (slovenský jazyk) - Emily Henry
Brožovaná vazba
Slovenština, 2023
Připravujeme


Další knižní vydání
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o knize

Two best friends. Ten summer trips. Their last chance to fall in love.

12 Summers Ago: Poppy and Alex meet. They hate each other, and are pretty confident they'll never speak again.
11 Summers Ago: They're forced to share a ride home from college and by the end of it a friendship is formed. And a pact: every year, one vacation together.
10 Summers Ago: Alex discovers his fear of flying on the way to Vancouver. Poppy holds his hand the whole way.
7 Summers Ago: They get far too drunk and narrowly avoid getting matching tattoos in New Orleans.
2 Summers Ago: It all goes wrong.
This Summer: Poppy asks Alex to join her on one last trip. A trip that will determine the rest of their lives.

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to Poppy and Alex.
Číst víc
Počet stran
384
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
130×198 mm
Hmotnost
267 g
ISBN
9780241992234
Rok vydání
2021
Naše katalogové číslo
944903
Jazyk
angličtina
Nakladatel
Penguin Books
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,0 / 5

26 hodnocení

12
5
8
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

zaměstnanec/zaměsnankyně
26. července 2021

Kniha sa čítala príjemne, človek sa ľahko dostane aj do časových skokov medzi súčasnosťou a minulými dovolenkami. Napriek môjmu prvému dojmu, táto kniha nie je len ďalším presladeným príbehom, vzťahy medzi postavami sa rozvíjajú prirodzene a dynamicky. Veľmi chválim prepracované emócie postáv. Rozprávanie príbehu len z pohľadu Poppy vytvára atmosféru neznáma okolo Alexových citov. Ten sexuálny náboj tiež nie je na škodu. Hoci nemám rada romantiku ako kategóriu kníh, túto si určite prečítam opäť (dokonca som si aj poplakala). Určite odporúčam fanúšikom Spolubývajúcej, majú veľa spoločných prvkov.

Číst víc

Čtenářské recenze

4
1.11.2022
Beautiful
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
I love the way Henry uses secondary characters to create an atmosphere with each location, it helps the events to feel more like memories. And in People we meet on Vacation, everyone from the Airbnb owner to the water taxi driver feels like a notable piece of the story.
All in all, I think it all fits together really well because of the focus on the relationship between Poppy and Alex. The characters have great chemistry, history, and the dialogue between them is funny and lovely. The trips the pair take together are just the icing on the cake. It’s lovely to read as Alex and Poppy grow up and start dealing with adult stuff and try to maintain their friendship amongst other significant others, jobs, and homes. It feels quite realistic. I recommend this book to every young soul out there who wants to experience the “opposites attract” kind of story.
Číst víc
14
11.10.2022
Letná povinná jazda
Zbožňujem to! Zbožňujem ich, oboch! Poppy pre tú jej dobrodružnú náturu, prostorekosť a empatiu a Alexa pre jeho dedkovskú povahu a nenápadný bifľošký zjav, pod ktorým ukrýva vytrénované telo (slintám). Ale tou najpríťažlivejšiu časťou je jeho múdra sčítaná hlava, čo je niečo iné, ako sme zvyknuté v románoch o vymakaných športovcoch a mne sa to veľmi páčilo. A samozrejme nesmiem zabudnúť na ich dokonale sa dopĺňajúci zmysel pre humor, ktorým autorka oplýva lepšie než dobre. Podpichovanie a ironické poznámky sú na pravidelnom poriadku, čo ulahodilo môjmu sarkastickému ja.
Slnko a teplo z knihy priam sršia, už chýba iba láska. A tá si dá načas. Pomaly, až plazivo sa prediera pomedzi strany, ale to sexuálne napätie, kedy sa z priateľov pomaly stáva čosi viac, je šialené! Chémia funguje na výbornú, kým niečo, možno niekto neexploduje.
.
Ideálne rozdelené rozprávanie na prítomnosť a minulosť, ktorá sa pozvoľna približuje k súčasnosti, ladne odhalí aj zlom, ktorý dokázal odlúčiť dvoch najlepších priateľov. A síce ide o veľmi veselý príbeh, emócie sú harmonicky vyvážené, teda nie je núdza ani o zamysleniahodné témy.
Číst víc
4
16.6.2022
Tahle kráska se mnou letěla na dovolenou a nemohla jsem si vzít lepší čtivo. Měla jsem takové tušení, že bych mohla být spokojená, ale nakonec jsem byla víc než spokojená, byla jsem přímo nadšená. První kniha, kterou jsem od Emily četla – Letní sázka se mi líbila moc a tato se mi líbila úplně stejně. Opravdu krásné romantické čtení, sympatičtí hlavní hrdinové Poppy a Alex, se kterými jsem prožívala každou jejich cestu na dovolenou a objevovala krásy zemí, ve kterých se zrovna nacházeli. Autorka umí výborně popsat atmosféru míst, bylo mi chvílemi teplo, chvílemi zima.

Sledujeme přátelství dvou kamarádů, které se postupně mění v něco víc - v rozmezí deseti společných dovolených. Můžu jen malinko prozradit, že ta zásadní, zlomová byla v Chorvatsku, od té se pak odvíjí zase nová etapa tohoto přátelství anebo možná už i lásky? Nic složitého jsem v tom nehledala a dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. To jak to v těchto příbězích chodí, víme všichni a stejně knihy čteme a jsme na konci dojatí.

Neskutečně jsem si čtení užívala a nemůžu jinak než doporučit všem romantickým duším. A když si knihu vezmete na dovolenou, odpočinek máte zaručený.
Číst víc
Dorota Bulandová
7.8.2021
knihu som nevedela odtrhnúť. Boli momenty kedy ma až ústa boleli od toho ako veľmi sa usmievam. Zaraďujem za jednu z mojich naj kníh. Určite odporúčam Číst víc
8
1.8.2021
3,75/5
Predstavte si, že ste slobodná duša, ktorá rada spoznáva nové krajiny, cestovanie máte v duši a cítite sa sami sebou, keď spoznávate cudzincov na cestách, na dovolenkách... Na ktorých vás sprevádza váš najlepší priateľ. Alebo ste práve ten druhý - najlepší priateľ, ktorý vždy podrží toho druhého, je to tak trochu nerd, všetko má premyslené, zodpovednosť kladie na prvé miesto a nadovšetko si váži kamarátstvo, ktoré je absolútne nepochopiteľné, lebo ste taaak odlišní, až to nie je možné.

Je vám to povedomé? Lebo to sú presne Poppy a Alex. Nerozlučná dvojica. Teda až po ten moment, kedy sa to pokašlalo... A našou úlohou je zistiť, čo.

Táto letná oddychovka je to pravé čítanie na dovolenku, je to čítanie plné rodinných a kamarátskych pút, lások, ktoré za život zažijeme, je to kniha o uvedomení si tých najskrytejších myšlienok, ktoré v nás sú.

Je mi normálne až ľúto povedať, že kniha nenaplnila moje očakávania úplne. Knihu som si prečítala na základe veľmi dobrých ohlasov na booktoku, ale zistila som, že to pre mňa nebolo vôbec až také úžasné. Áno, bolo to príjemné čítanie, ktoré ma rozcítilo, rozosmialo, Poppy a Alex boli úžasné postavy, ktoré som si ku koncu nesmierne obľúbila, kniha skrýva nádhernú a úžasnú friends-to-lovers linku, ktorá sa definitívne zaradila medzi moje najobľúbenejšie.

Kniha sa mi však nesmierne pomaly čítala, neviem či to bolo štýlom písania autorky, alebo proste dobrodružným dejom. Okrem hlavných postáv ma nijaká iná nezaujala, mám pocit, že sa im autorka ani nejako extra nevenovala.

Každopádne však bolo zaujímavé pozorovať minulosť a prítomnosť vzťahu hlavných hrdinov - striedanie týchto dvoch liniek sa mi vážne páčilo. Sú to proste Poppy a Alex. Alex a Poppy. Boli úžasní a zamilovala som si ich. Niekedy mi však kniha prišla vážne nezáživná. Ak ste však cestovateľská a k tomu aj romantická duša, knihu si nesmierne užijete.
Číst víc

Recenze, kritiky

'The hottest book of the summer - the pages simply sizzle!' JOSIE SILVER

'Full of banter, heat, and sexual tension. A gorgeous page-turner of a novel' LAURA JANE WILLIAMS

'Full of sexual tension and tantalizing possibility. I fell head over heels for Alex and Poppy, and loved travelling all over the world with them both' BETH O'LEARY

'Emily Henry is my newest automatic-buy author . . . a heartfelt, funny, tender escape that you wish could last forever' JODI PICOULT

'A compulsively readable book full of sparkling wit, dazzling prose and a romance that grabbed me by the heart and wouldn't let me go. Absolutely my favourite read of the year, and probably one of my favourite books of all time' ABBY JIMENEZ

'Funny, and seriously sizzling' BEST

'Original, sparkling bright and layered with feeling. If whipcrack banter and foggy sexual tension is your catnip, you'll adore this book' SALLY THORNE

'What an absolute flipping triumph of a novel!!! I LOVED it ' EMMA COOPER

„Když najdeš lásku, držíš se jí. Popadneš ji oběma rukama a uděláš, co můžeš, abys ji nepustila. Nejde se k ní otočit zády a předpokládat, že na tebe bude čekat, kdes ji nechala, dokud na ni nebudeš připravená.“

9. listopad - Colleen Hoover
9. listopad
Colleen Hoover