Ekonomický rozměr občanské společnosti - Magdalena Hunčová
Ekonomický rozměr občanské společnosti
295 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Ekonomický rozměr občanské společnosti

Nakladatel
Wolters Kluwer, 2010

Publikace přináší nové poznatky ke konceptu, roli a ekonomické dimenzi občanské společnosti a zaplňuje tak určitou mezeru na našem trhu odborné literatury. Fenomén občanské společnosti bývá obvykle nahlížen a studován jako záležitost sociologie...

Čti víc

295 Kč

Běžná cena Běžně 405 Kč

Ušetříte 27%

Posíláme do pěti dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace přináší nové poznatky ke konceptu, roli a ekonomické dimenzi občanské společnosti a zaplňuje tak určitou mezeru na našem trhu odborné literatury. Fenomén občanské společnosti bývá obvykle nahlížen a studován jako záležitost sociologie či politologie, zatímco její ekonomický rozměr bývá opomíjen. Historická role občanské společnosti se v anglo-americkém prostředí poněkud liší od její role v prostředí kontinentální Evropy a tato odlišnost má specifický dopad na porozumění fenoménu občanské společnosti v tzv. posttotalitních zemích, včetně ČR. Ekonomický rozměr občanské společnosti je v publikaci zkoumán skrze veřejnou a institucionální ekonomii jako problém neziskových (nestátních či nevládních) organizací a také ekonomiky samosprávné, sociální, demokratické, participativní a kooperativní. Vedle základních témat ekonomického tranzitu, rozvoje občanské společnosti, civilizovanosti ekonomiky a reformy veřejné správy jsou předmětem zájmu vybraná témata, jako je neziskovost a „ne-pro-ziskovost", veřejný a obecný prospěch, veřejná služba, partnerství veřejného a privátního sektoru, vícezdrojové financování, nikoli osobní vlastnictví, či sociální ekonomika a sociální podnik, sociální kapitál.

Publikace se pokouší oslovit odbornou i laickou veřejnost a může být využita i k výuce odborných ekonomických předmětů na středních i vysokých školách. Může být také užitečným zdrojem informací pro porozumění pojmům sociální ekonomika a sociální podnik, které korespondují s aktuálními cíli programového financování z evropských fondů, s probíhající reformou veřejných solidárních systémů a s efektivností veřejných financí.
Čti víc
Kupte společně
Ekonomický rozměr občanské společnosti - Magdalena Hunčová
Zaklínač V. - Křest ohněm - Andrzej Sapkowski
541 Kč
Ušetříte 123 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
240
ISBN
9788073575458
Naše katalogové číslo
88910
Vazba
brožovaná vazba
Rok vydání
2010
Jazyk
český
Nakladatelství
Wolters Kluwer

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Ekonomický rozměr občanské společnosti - Magdalena Hunčová
Zaklínač V. - Křest ohněm - Andrzej Sapkowski
541 Kč
Ušetříte 123 Kč

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse.“

latinské přísloví