Elektrokonvulzivní terapie - Michal Hrdlička
Elektrokonvulzivní terapie
457 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
457 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Elektrokonvulzívní terapie (ECT) je dosud nejúčinnější biologickou léčebnou metodou v psychiatrii. Prodělala pohnutou historii: od období rozmachu a nekritického přijímání přes stagnaci a ústup až k pozvolné renesanci od počátku 80. let do dnešní doby. Současná obnova zájmu o tuto terapeutickou metodu byla podmíněna nejen poznáním hranic psychofarmakologie (farmakorezistence, kontraindikace a intolerance farmak), ale i rozvojem moderních, šetrných forem aplikace ECT.
Primární, apriorní postoj k ECT bývá negativní. A to i u lékařů, kteří jsou teoreticky o metodě dobře informováni. Pozitivní postoj k této metodě psychiatr zřejmě získá teprve vlastní klinickou zkušeností. Získá ho tehdy, kdy se na vlastní oči přesvědčí, že určitým pacientům nemůže pomoci jinak, rychleji nebo lépe. Elektrokonvulzívní terapie se stala v mediálním světě symbolem negativních představ o psychiatrii. V tomto kontextu jistě překvapí výsledky empirických průzkumů mezi laickou i odbornou veřejností: nejpozitivnější postoj k ECT má právě skupina pacientů, která byla takto léčena.
 První a zároveň poslední monografie o ECT u nás vyšla před více než padesáti lety. Od té doby se téměř vše změnilo. Publikace shrnuje dosavadní teoretické poznatky i praktické zkušenosti autora, který představuje elektrokonvulzívní terapii v její současné podobě. Poskytuje souhrnnou informaci a nabízí aktuální vodítka, jak ji co nejúčinněji a nejšetrněji provádět. Výzkumným pracovníkům tato práce předkládá základní prameny odborné literatury, z nichž mohou vyjít při dalším studiu.
 Z OBSAHU:
1. Historie a současnost ECT
1.1. Historie ECT
1.2. ECT v různých zemích
1.3. ECT v České republice
1.4. Postoje veřejnosti k ECT
2. Teoretické základy
2.1. Mechanismus účinku
2.2. EEG u ECT
2.3. Účinnost ECT
2.4. Alternativy k ECT
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
167
Vazba
pevná vazba
Rozměr
148×210 mm
ISBN
8072620045
Naše katalogové číslo
866
Jazyk
český
Nakladatel
Galén

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau