Nezapomenutelný příběh lásky, naděje i zrady. Píše se rok 1941. Nacisté obsazují Amsterdam, milované město profesora Josefa Helda. Ten navíc záhy zjišťuje, že se jeho bývalý žák... Číst víc
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.
Nezapomenutelný příběh lásky, naděje i zrady. Píše se rok 1941. Nacisté obsazují Amsterdam, milované město profesora Josefa Helda. Ten navíc záhy zjišťuje, že se jeho bývalý žák Michael Blum snaží uniknout gestapu... Číst víc
Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, zbývají ale už jen poslední kusy. Pokud ji chcete rychle, pospěšte si! Dodání dalších může trvat déle, obvykle do 18 dní.
Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, zbývají ale už jen poslední kusy. Pokud ji chcete rychle, pospěšte si! Dodání dalších může trvat déle, obvykle do 18 dní.
Píše se rok 1941. Nacisté obsazují Amsterdam, milované město profesora Josefa Helda. Ten navíc záhy zjišťuje, že se jeho bývalý žák Michael Blum snaží uniknout gestapu. Nabídne mu tedy úkryt u sebe v podkroví. V tichu a příšeří této skrýše mu Michael vypráví o své krásné a nebojácné přítelkyni Elke. Trvá na tom, že je nerozdělí ani nacisté. Jenže Michael je židovského původu, zatímco Elke nikoli. Josef v rozhořčení nad pravidly krutých německých okupantů a při vzpomínce na vlastní zlomené srdce zoufale touží dát lásce Michaela a Elke šanci. Jenže pak dojde k tragédii a Josef se ocitne v bezvýchodné situaci. Pokud má Michael přežít a znovu se setkat se ženou, kterou miluje, musí Josef najít hrdinu, který uvnitř něj dřímá, a udělat všechno proto, aby Michael zůstal naživu.
I když to znamená, že bude muset riskovat vlastní život…
Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.
Tato kniha nás zavede do Amsterodamu v roce 1941. V tu dobu začíná okupace a město obsazují německé jednotky. Začíná zde nelehký život, tak jako i jinde v Evropě. Josef Held, vysokoškolský učitel matematiky si i nadále žije svůj poklidný život, vzpomíná na svou ženu a snaží se neřešit moc okolí. Ale pouze do té doby, než se rozhodne nabídnout úkryt svému studentovi Michaelovi, který je Žid. Jednoho dne dojde k tragédii a Josef se musí rozhodnout, zda bude riskovat svůj život.
Tak jak to mám u knížek ráda, i tato je inspirována skutečnou událostí. Mám načteno už poměrně dost knih s tématikou druhé světové války, ale s tím, co se v příběhu odehraje, jsem se dosud nesetkala a bylo to pro mě neskutečně překvapivé a silné.
Příběh zde sledujeme pohledem několika postav a můžeme si tak udělat názor na to, proč se jednotliví hrdinové chovají tak, jak se chovají. Navíc nás knihou provází tajemství, jak Josef přišel o svou milovanou ženu, a nejen to nás nutí číst dál a dál. Kniha nám ukáže obdobím druhé světové války, od roku 1941 až do roku 1945 a pár stránek i blízkou budoucnost.
Knížka je velice čtivá, postavy i jejich jména jsou přehledná a celkově to má spád. Při čtení mě napadalo spousty slov, kterými by se dal vyjádřit příběh (smutný, napínavý, srdceryvný, lidský, náročný, drsný, krutý, dojemný,….), všechno to tam bylo a ve mně se odehrávalo neskutečné množství emocí. Navíc, zhruba v polovině knihy, přišel takový zvrat, že jsem napětím ani nedýchala a ke konci bylo tolik emocí, které jsem ani nečekala.
Původně jsem si myslela, že dám knize čtyři hvězdičky, neboť pár věcí se mi úplně nepozdávalo (hlavně tedy překlepy a chyby v textu, kterých bylo opravdu hodně), ale čím více jsem přečetla, tím více si mě kniha získala. Nakonec jsem nemohla jinak než plný počet hvězd, jelikož mě kniha tak emočně pohltila a já posledních třicet stran už jen probrečela.
Je to příběh o tichých a nenápadných lidech, kteří v sobě mají více síly, než tuší. Příběh, který Vás rozhodně zasáhne. Pokud máte rádi příběhy z druhé světové války o takových lidech, rozhodně po knížce sáhněte. Věřím, že budete spokojeni stejně jako já.
Nakladatelství MOBA vzniklo v roce 1991 a v současnosti patříme mezi největší a nejvýznamnější nakladatelství v České republice. Vydáváme kvalitní knihy v mnoha edicích, jako jsou Severská krimi, Historický román, Světová krimi, Literatura faktu, Původní česká detektivka, Společenský román, Rádce. Naši kmenoví autoři jsou např. Vlastimil Vondruška, Anthony Doerr, Deon Meyer, Hakan Nesser, Arnaldur Indridason, František Niedl, Michael Robotham, Johan Theorin, Benjamin Black, Hana Marie Körnerová a další.
Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete zvyšovat svou knihomolskou úroveň.
Člověk prochází přítomností se zavázanýma očima. Smí pouze tušit a hádat, co vlastně žije. Teprve později mu odvážou šátek s očí a on, pohlédnuv na minulost, zjistí, co žil a jaký to mělo smysl.