MEET THE SORENSON FAMILY. MARILYN has somehow fallen into motherhood and spent four decades married to DAVID, who's pretty certain he loves her more than anyone has ever loved... Číst víc
Vycházíme z průměrného údaje o rychlosti čtení 230 slov za minutu, od knihy ke knize a od čtenáře ke čtenáři se to však může lišit.
MEET THE SORENSON FAMILY. MARILYN has somehow fallen into motherhood and spent four decades married to DAVID, who's pretty certain he loves her more than anyone has ever loved another person... Číst víc
Tento produkt je na objednávku a jeho dodání může trvat i více než 30 dnů. Uděláme ale všechno pro to, abychom vaši objednávku odeslali co nejdříve a o její cestě vás budeme včas informovat.
Mrzí nás to, všechny kusy tohoto titulu se už bohužel prodaly a nemáme ho na skladě my ani distributor :( Teoreticky ale můžete mít štěstí v některých jiných obchodech, které ještě neprodaly poslední kusy.
Tato kniha se k vám může vydat prakticky okamžitě! Pokud si ji objednáte do 13:00 v pracovní den, odešleme ji ještě tentýž den. Jinak ji odešleme nejpozději následující pracovní den.
Tento produkt je na objednávku a jeho dodání může trvat i více než 30 dnů. Uděláme ale všechno pro to, abychom vaši objednávku odeslali co nejdříve a o její cestě vás budeme včas informovat.
MEET THE SORENSON FAMILY.
MARILYN has somehow fallen into motherhood and spent four decades married to DAVID, who's pretty certain he loves her more than anyone has ever loved another person. WENDY, their eldest, a cause for concern, soothes herself with drink after being widowed young, while VIOLET, lawyer-turned-stay-at-home-mother, is disturbed by the reappearance of a son placed for adoption fifteen years earlier. LIZA, a professor, is pregnant with a baby she's not sure she wants by a man she's not sure she lovesand GRACE, their dawdling youngest daughter, lives a lie that no one in her family suspects.
Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.
Hodnocení
4,0 / 5
6
4
6
0
0
Čtenářské recenze
daniela
Neověřený nákup
2.5.2025
Priemerné
Autorka si recenziu určite neprečíta, ale za mňa to bolo moc natiahnuté a to neustále preskakovanie z osoby do osoby a ešte aj z minulosti do prítomnosti, ma vyrušovalo. Knihu som ledva dočítala, unavovala ma. Potenciál obrovský, ale pripomínala mi steelovky, bola taká americká, čo ma utvrdilo v tom, že naše autorky sú oveľa lepšie. Už by som si ju druhý krát neprečítala.
4,5 *
The Most Fun We Ever Had je celkom rozsiahly rodinný román zachytávajúci život rodičov a ich štyroch dcér. Striedali sa časové obdobia aj rozprávanie jednotlivých postáv a tak som mohla sledovať tie isté situácie z rôznych uhlov pohľadu. Ich rodinný život bol zaujímavý, nevšedný, ale aj celkom obyčajný. Priznám sa, že som si veľmi užila čítanie. Zvlášť postavy a ich osobnosti, také rozdielne, ale pritom úplne normálne - ich rozvoj a zmena za tie dlhé roky bola nesmierne zaujímavá. Tak ako v bežnom živote sú ich dni naplnené smútkom, tragédiou, zlými rozhodnutiami a dôsledkami, ktoré musia znášať. Ale omnoho viac prevláda láska, veľa veľa šťastných a úsmevných zážitkov. Rodičia mali krásny, výnimočný vzťah, taký ktorý prežije každú pohromu. A deti sa rozhodne mali od nich čo učiť, aj každá z nich si musela prejsť vlastnými vzťahmi a útrapami, aby si našli svoju cestu.
Myslím, že každý by si našiel postavu, ktorá by mu niekoho z rodiny či blízkych pripomínala. Ľahko sa do nich dalo vcítiť a ja som nesmierne prežívala niektoré udalosti, ktoré sa im prihodili. Mala som potešenie z každej prečítanej stránky, kľudne by som ešte čítala ďalej a dozvedela sa ako naložili so svojim životom.
Daniela
Neověřený nákup
7.4.2022
Od tejto knihy som čakala viac. Kniha je rozsiahla (cez 500 strán), napriek tomu sa čítala ľahko. V recenziách píšu, že pohodové čítanie a v podstate to sedí, ale aj dosť nudná. Preskakovanie deja do rôznych časových období mi nevadilo, ani spleť postáv. Nechýbali tajomstvá a prekvapenia v rámci jednej rodiny, ale mne tam chýba niečo, čo by knihe dodalo ten správny šmrnc.
Krásna, dojemná, emotívna kniha o 4 dcérach milujúcich rodičov, ktoré postupne odhaľujú svoje šokujúce tajomstvá, ktoré by ich rodičia nikdy nečakali.
Knihu som si veľmi užila, ďakujem :)
Pohodove citanie, ktore ma hlbku. Kniha je sice hruba (vyse 500 stran), ale strany ubiehaju rychlo a dej sa plynule posuva dopredu. Striedanie sucasnosti a s navratmi do minulosti pribeh paradne ozivovali. Postav je tam viac a preto som sa v uvode doslova naucila naspamät mena vsetkych dcer, spolu s ich momentalnou situaciou (napr. Wendy vdova, Grace studentka…), inak by som sa stracala. Ked sa zorientujete v postavach, budete si uz len uzivat velmi pekny pribeh clenov (ne)jednej rodiny :-).
Moc hezká kniha k podzimu. Příběh si příjemně pomalu plyne, ale ne tak, že by vás to nudilo. Příběh o tom, že i když se rodiče milují a jejich děti vyrůstají v hezkém prostředí a péči, neznamená to, že jejich děti to budou mít stejně. Každý člen téhle rodiny má svou bolístku, něco, co ho tíží nebo v čem se mu nedaří. Ale nakonec je tady vždycky rodina, která tu pro ně všechny je a podrží je. Nečekejte šílené drámo a zvraty, ale spíš takový ospalý podzimní den, na verandu svítí slunce, na podlaze leží pes a u stolu se překřikuje sedm lidí různého věku nad pořádnou hostinou <3
Otevírá se před Vámi příběh rodiny Sorensonových. Manželé Marilyn a David, kteří na všechny kolem působí jako nejšťastnější pár bez jediné chybičky. A jejich čtyři dcery. Každá je jiná, každá bojuje se svým životem. Někdy se navzájem milují, jindy nesnáší. A každý z rodiny se musí vyrovnat s tajemstvím, které se dostane na povrch.
V knize nás čeká jeden rok početné rodiny z pohledu různých vypravěčů a do toho se dozvídáme informace z minulosti, které nám postupně odhalují různá tajemství a objasňují některé životní momenty.
Když jsem si přečetla anotaci a tolik komentářů plných chvály, tak jsem byla přesvědčená, že je to kniha přesně pro mě. Mám ráda knihy o životě a ze života plné emocí. Mám ráda zajímavé a komplikované rodinné vztahy, ale bohužel, tahle kniha mě nezaujala a její čtení pro mě bylo náročné.
Myslím, že mým zásadním problémem bylo, že mi byly postavy nesympatické, já si k nim nedokázala najít cestu a v podstatě mě jen všichni štvali. Možná i díky tomu, jsem si nebyla schopná zapamatovat jména jednotlivých postav a poprvé jsem si při čtení postavy vypsala, abych věděla, o kom zrovna čtu. A to mi trvalo skoro až do poloviny knihy.
Některé problémy mi přišly až moc neskutečné, nereálné a někdy i trapné. Celkově mě to nebavilo a do čtení jsem se musela nutit. Ač jsou v knize probírána vážná a hodně citlivá témata, tak mě to nechávalo úplně chladnou. Nakonec (zhruba sto stran před koncem) mě jedno téma zasáhlo, ale na to, že má knížka přes pět set stran, je to opravdu málo.
Knihu úplně nezatracuji, o tématech, která se v knize řeší, čtu ráda a věřím, že pokud Vám sednou postavy, tak si čtení užijete. Já se do příběhu nedokázala ponořit a prožít ho.
Katarína Šoleková
Neověřený nákup
29.8.2021
Katka
Náhodná kúpa a maximálna spokojnosť. Presne na takúto knihu som mala “chuť”. Životy sestier, ich radosti , starosti i tajomstvá. Čítanie pohodové.
Recenze, kritiky
A literary love child of Jonathan Franzen and Anne Tyler ... an outstanding debut, assured and highly enjoyable.
- Observer
Should appeal to fans of Maria Semple, Emma Straub and Jennifer Egan ... A moving, immersive, often very funny study of family and sisterhood.
- Sunday Times
As good as Jonathan Franzen's The Corrections or Jennifer Egan's A Visit from the Goon Squad; it is almost impossible to believe that it is a debut. The Most Fun We Ever Had is as good as books come.
- Telegraph
Like Meg Wolitzer. A forensic dissection of family past and present, I loved it. If you like reading about relationships, this one is for you.
- Pandora Sykes
A gripping and poignant ode to a messy, loving family in all its glory.
- Madeline Miller, author of Circe and The Song of Achilles
Everything about this brilliant debut cuts deep: the humor, the wisdom, the pathos.
- Rebecca Makkai, author of The Great Believers
Víte o novém čtenářském profilu?
Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete zvyšovat svou knihomolskou úroveň.