Knihy
E-knihy

Typologie osobnosti pro manažery

Manažerské styly, rozhodování, komunikace, konflikty, týmová práce, time management a změny

Nakladatel
Management Press, 2009

Jsou lidé, kteří nacházejí v práci smysl života a věnují se jí s plným nasazením, jiní se v práci trápí, nemohou se dočkat konce pracovní doby a jsou lidé bez práce, kteří by dělali cokoli. Pro většinu lidí je spokojenost s jejich zaměstnáním, s tím, co d

Čti víc

398 Kč

Běžná cena Běžně 419 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 15 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jsou lidé, kteří nacházejí v práci smysl života a věnují se jí s plným nasazením, jiní se v práci trápí, nemohou se dočkat konce pracovní doby a jsou lidé bez práce, kteří by dělali cokoli. Pro většinu lidí je spokojenost s jejich zaměstnáním, s tím, co dělají a s kým, velmi důležitá. Bez profesní realizace nedojdou životy mnohých z nás skutečného naplnění. V práci získáváme svou identitu i jedinečnost. To, jaké zaměstnání si zvolíme, má bezpochyby vliv i na naši výkonnost a spokojenost, na to, jak v práci komunikujeme, jaký je náš vztah k času, jak se stavíme ke konfliktům a jejich zvládání, k pracovním poradám, k týmové práci, ke změnám, jak se chováme ve stresových situacích, jak si vedeme při přijímání nových spolupracovníků, a také jaký je náš manažerský styl, komu bude vyhovovat a komu ne. A naopak, jaký je manažerský styl našich nadřízených, zda jsme s ním srozuměni a proč. Kromě partnerských vztahů vznikají největší potíže z typové odlišnosti lidí, z jejich různých psychických funkcí právě v pracovním a profesním životě. Nejhorší, co můžeme udělat a čeho se nevědomky dopouštíme, je to, že této jinakosti přisuzujeme morální rozměr a negativní dimenzi. Kdo je jiný, je horší...

Přijetí skutečnosti, že ostatní lidé se od nás liší – a smíření se s tím – nebývá pro nikoho z nás snadné. Avšak jen člověk, který je ochoten se nad sebou zamyslet, poznat sebe sama a jenž má vůli svým bližním porozumět, má šanci být dlouhodobě úspěšný. Jedním ze způsobů, jak poznat podstatu osobností lidí, s nimiž spolupracujeme, které vedeme či jsme jimi vedeni, a jak jejich jinakost přijmout, je seznámit se s osobnostní typologií, která se pokouší o interpretaci osobnostních rozdílů, pomáhá při jejich pochopení a překonávání nedorozumění, která z nich mohou vzniknout. Nabízí vodítko, jak můžeme změnit své chování a jednání, když už nemůžeme změnit podstatu své osobnosti. Objasňuje, že každá osobnost, každý typ, má své klady i zápory, silné i slabé stránky – a že tudíž žádná z nich není lepší než jiná.

Nové, rozšířené a přepracované vydání úspěšného bestselleru významného domácího autora, poradce, trenéra a kouče Michala Čakrta Typologie osobnosti pro manažery (s podtitulem Manažerské styly, rozhodování, komunikace, konflikty, týmová práce, time management a změny) vycházejícího z osvědčené jungovské typologie nabízí nástroje, jak pomocí typů porozumět sami sobě, jak poznat svůj manažerský a pracovní styl, abychom mohli řešit problémové situace a jednat proaktivně. Schopnost vyváženě používat své psychické preference a uvědomit si škodlivost jejich odvrácených, temnějších stránek je prvním krokem k spokojenosti a úspěchu. Potom budeme moci lépe přijímat druhé takové, jací jsou, a ne takové, jaké bychom je chtěli mít.
Čti víc
Kupte společně
Typologie osobnosti pro manažery - Michal Čakrt
Modlitba za Černobyl - Svetlana Alexijevič
645 Kč
Ušetříte 103 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

10 hodnocení

10
0
0
0
0

jana
31.1.2010
Najužitočnejšia kniha pre rozvoj ľudí
S touto knihou (ešte jej predchádzajúcimi vydaniami) pracujem už niekoľko rokov. Najskôr som to brala ako zábavné spoznávanie mňa samej, neskôr som to začala čoraz viac využívať vo svojej manažérskej práci. Jednak som sa naučila viac chápať svoje pohnútky aj pohnútky ostatných, pomohlo mi to porozumieť svojim ľuďom, ako rozmýšľajú, prečo tak rozmýšľajú ap.. Neskôr som s tým pracovala už systematicky, pri stanovovaní cieľov, rozdeľovaní úloh, vytváraní tímov a tiež pri stanovovaní rozvojových cieľov. Skutočne veľmi inšpirujúcie a prínosné čítanie, kupujem si každé nové vydanie, nakoľko každé ďalšie je rozširené ešte o iné pohľady. Pozn.: test na určenie konkrétnej typológie osobnosti je v tom prvom vydaní (hnedý obal).
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Typologie osobnosti pro manažery - Michal Čakrt
Modlitba za Černobyl - Svetlana Alexijevič
645 Kč
Ušetříte 103 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde