Uhádneš, komu patří Tajemné knihovny?   Soutěžit

Rozmarné léto

Dozpívav svoji písničku, veliký Antonín složil ruce na zádech a maní dýchal na kuličku teploměru. Sloupec téměř neúplatný sotva se pohnul… „Tento způsob léta,“ děl vposled,... Číst víc

3,5 8 hodnocení
Nakladatel
Petit Press, 2020
179 stran
3-4 hodiny čtení

Dozpívav svoji písničku, veliký Antonín složil ruce na zádech a maní dýchal na kuličku teploměru. Sloupec téměř neúplatný sotva se pohnul… „Tento způsob léta,“ děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, „zdá se mi... Číst víc

  • EPUB MOBI
  • Čeština

99 Kč

Ihned ke stažení
Jak číst e-knihy?
Další e-knižní vydání
Rozmarné léto - Vladislav Vančura, Carpe diem, 2017
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2017
Ihned ke stažení

59 Kč

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o eknize

Dozpívav svoji písničku, veliký Antonín složil ruce na zádech a maní dýchal na kuličku teploměru. Sloupec téměř neúplatný sotva se pohnul… „Tento způsob léta,“ děl vposled, odvraceje se od přístroje Celsiova, „zdá se mi poněkud nešťastným.“ Klasika ze Zlatého fondu SME.
Číst víc
Počet stran
179
Rok vydání
2020
Naše katalogové číslo
720283
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Petit Press
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

3,5 / 5

8 hodnocení

2
2
2
2
0

Jak se líbila e-kniha vám?

Čtenářské recenze

15
4.1.2022
Rozmarné léto
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ kultová veta z tejto knihy. A presne takýto dojem vo mne zanechala celá kniha. Samozrejme mala to asi byť humorno-satiristická kniha s mravným ponaučením. Mne však až taká zábavná neprišla. Prečítajte a posúďte sami, možno sa stretnete na jednej vlne s autorom a dobou. Číst víc
Stanislava Adámková
Ověřený zákazník
21.4.2014
"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným..."
„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“ Jistě jste už od někoho slyšeli říkat tuto větu, nebo jste ji dokonce řekli vy? Ano, tato známá věta utkvěla v paměti snad každému, kdo četl knihu Rozmarné léto od Vladislava Vančury, ale daleko více se nám příběh osvojil díky bravurnímu filmovému zpracování režiséra Jiřího Menzela z roku 1967.
Děj se odehrává v Krokových Varech, městě „bodrém a počestném“, za deštivého června v průběhu tří dnů. Vystupují tam tři hlavní hrdinové – majitel říčních lázní Antonín Důra, kanovník Roch a major Hugo, kteří žili nudným životem až do doby, kdy do městečka přijel kouzelník Arnoštek se svou schovankou, půvabnou Annou. Samozřejmě, že všichni tři postarší hrdinové se do mladičké Anny zamilují, ale asi si umíte představit, jaké komické situace vzniknou, když pánové v nejlepších letech chytají druhou múzu. Každý ze tří filozofů bude po svém tajně usilovat o její přízeň a naráz se ze starých dobrých přátel stanou sokové v lásce. Nesmím opomenout ještě na Důrovu manželku Kateřinu, podezřívavou, pomlouvačnou a pomstychtivou ženu. Ale uznejme, kdyby i nám manžel běhal za jinou, určitě bychom z toho neskákaly radostí. Ona si však nic nenechala líbit a začala nadbíhat Arnoštkovi. Jak Důra, tak Roch i Hugo si vyzkoušeli roli svůdníka, ale bezúspěšně, takže po odjezdu komediantů se život vrátil do starých kolejí.
Tato úsměvná novela je velmi originální a nezaměnitelná. Autor sám vstupuje do děje, komentuje ho, vyjadřuje se k postavám a oslovuje čtenáře. Příběhu nechybí jazyková hravost. Zajímavým způsobem uměl pracovat s češtinou – užíval archaismy, přechodníky, ale i hovorový jazyk.
Autor je považován za nejoriginálnějšího spisovatele české moderní povídky a románu a s tímto tvrzením nemohu jinak než plně souhlasit. Knihou nás provázejí krásné postavičky ilustrované Vladimírem Renčínem, jednoho z nejznámějších českých kreslířů a karikaturistů, a to už si jistě zaslouží vaši pozornost!
Číst víc

Nakladatelství Petit Press

Číst víc

„Bohatství jako by padalo do klína lidem, kteří jsou chudí duchem, chudí zájmy a radostí.“

Na východ od ráje - John Steinbeck, 2020
Na východ od ráje
John Steinbeck