Iluminace

Román o Hildegardě z Bingenu

Jota, 2019
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodin čtení
Nakladatel
Jota, 2019

Další formáty

Kniha
331 Kč

Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby.

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby. Nejedná se o dokument ani životopis. Iluminace jsou šikovně namíchaným koktejlem beletrie, historických faktů i Hildegardiny vlastní filozofie, a tak vám nabízejí úchvatný portrét zbožné a mocné ženy mimořádného nadání, vizionářky v pravém slova smyslu.

Hildegarda von Bingen (1098–1179), zakladatelka a představená benediktinského kláštera a všestranně vzdělaná žena, mimo jiné zkomponovala obsáhlý soubor liturgické hudby, napsala devět knih na tak různorodá témata, jako je teologie, přírodověda, medicína nebo lidská sexualita – její fenomenální intelektuální záběr zastínil mnohé její mužské současníky. Její proroctví jí vydobyla titul Sibyla Rýnská. Svou neskrývanou kritikou politické i církevní korupce vyvolávala kontroverzi a nechybělo mnoho ani k její exkomunikaci. Její kuráž a myšlenková originalita inspirují lidi dodnes.

Iluminace vyšly v říjnu 2012 k oslavě dlouho očekávaného jmenování Hildegardy učitelkou církve.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě
-5 %
331 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
219 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Illuminations
Rok vydání
2019
Počet stran
344
Nakladatelství
Jota
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
700369
Kategorizace

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

2

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
20.7.2020
Román vypráví neobyčejný příběh Hildegardy z Bingenu, která byla nejproslulejší ženou své doby (1098 – 1179). Vizionářka a žena mnoha talentů, která byla už v osmi letech věnována církvi. Tam rozšiřovala své znalosti nejen o teologii, přírodovědě a medicíně. Kniha je zároveň beletrií, mixem historických faktů a filozofií Hildegardy.

Po úžasné knize Extáze jsem sáhla po další knize Mary Sharratt a opět jsem nadšená. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je napsána neskutečně čtivě, vtáhne Vás do vyprávění a už nepustí.
S Hildegardou okamžitě začnete soucítit. Je zde ukázána jako běžná, ale zároveň také jako velmi silná žena, která si jde za svým, což bylo v té době nevídané.

Také se zde rozebírají témata jako zkorumpovanost církve, síla přírody, ale i přátelství a odhodlanost. V knize jsem se dozvěděla spoustu nového z historie, ale vše je podáno tak, že mě to bavilo a zajímalo.

Rozhodně doporučuji k přečtení.
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca