Knihy
E-knihy

Hon na ovci

Haruki Murakami

Haruki Murakami se narodil v Kyotu v roce 1949. Vystudoval klasické drama na Katedře literatury Univerzity Waseda v Tokiu. Haruki Murakami je nejpopulárnější současný japonský autor v zahraničí. Jeho tvorba je značně ovlivněna americkou kulturou a často se považuje za postmodernistickou....

Odeon, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
6-7 hodin čtení
Nakladatel
Odeon, 2016

Hlavní hrdina románu žije poklidně v Tokiu a spoluvlastní malou reklamní agenturu. Život mu pomalu míjí pod rukama a on toho od něj už ani moc nečeká. Stačí však, aby jejich firma otiskla v reklamním letáku nevinnou fotografii krajinky..

Čti víc

269 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Hlavní hrdina románu žije poklidně v Tokiu a spoluvlastní malou reklamní agenturu. Život mu pomalu míjí pod rukama a on toho od něj už ani moc nečeká. Stačí však, aby jejich firma otiskla v reklamním letáku nevinnou fotografii krajinky s ovcemi a hrdina se ocitá na nechtěné iniciační pouti kamsi do „srdce temnoty“ současného Japonska… Nečekaně ho vyhledá jistá organizace a on pod pohrůžkou násilí putuje nedobrovolně na ostrov Hokkaidó, aby tam za každou cenu našel tajemnou ovci s hvězdou na hřbetě…
Čti víc
Kupte společně
Hon na ovci - Haruki Murakami
Vrány - Petra Dvořáková
498 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
A Wild Sheep Chase
Rok vydání
2016
Počet stran
400
Nakladatelství
Odeon
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
687667

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,9 / 5

15 hodnocení

5
0
0
0
0

Petra Krumlová
30.6.2016
Kniha se mi do rukou dostala jako horká novinka a já jsem se ni moc těšila, protože mám tohoto autora opravdu moc ráda. Je jasné, že mě zase nezklamal a dopřál mi skvělý příběh, plný zajímavých zvratů a dalšího putování za poznáním pravdy.
Náš hrdina se dostane shodou náhod po spárů hledání ovce, kterou mu poslal jeho kamarád na obrázku, aniž by měl jedinou stopu. Děj je popsán tak, že se budete cítit, že to místo už dávno znáte, a jen jste ho přijeli znovu navštívit. Atmosféra je kouzelná a kniha Vás od sebe nepustí.
Konec této knihy Vás jistě potěší tak jako mě.
Příběh bych doporučila těm čtenářům, kteří mají rádi důkladný popis prostředí, krásnou krajinu a podnětné myšlenky. Kniha Vás zavede do tajného světa, který je veden velmi zajímavým způsobem.
Čti víc
Anna Švarcová
16.5.2016
Na každou novou knihu napsanou Murakamim se vždycky strašně těším. Nikdy totiž nejsem zklamaná.
Čtyř set stránková knížka Hon na ovci nebyla výjimkou. Japonské prostředí, které autor umí popisovat naprosto dokonale, postavy, jež jsou zahaleny tajemstvím a příběh, který vám nedovolí se od něj odtrhnout. Hlavní hrdina - jak už tomu tak u postav tohoto japonského spisovatele bývá - je obyčejný Japonec, jenž ničím nevystupuje z davu. Sám o sobě tvrdí, že je naprosto průměrný a celý jeho život je jedna velká nuda. Se sarkasmem a ironií vzpomíná na svá mladá léta, kdy ještě cítil nějakou tu naději. Japonsko šlo nahoru po všech stránkách a on si jen užíval času stráveného s kamarády. Tyto hezké vzpomínky dává vyprávěč často do kontrastu s prázdnou realitou současného Japonska.
Potácí se od ničeho k ničemu, stále ten samý stereotyp. Až jednou se setká s bizarním mafiánem, působícím jak z jiného světa, který mu částečně vyhrožuje a zároveň ho prosí, aby za velkou odměnu vyhledal záhadné zvíře - a to ovci s hvězdou na hřbetě.
Nebylo by na to zas až tak divné, kdyby mladý muž alespoň věděl, proč má záhadnou ovci hledat, kde ji má hledat a co mu vlastně ono hledání přinese. Pořádného vysvětlení se však nedostává ani jemu, ani čtenáři. Vše, co se dozvídáme, jsou pouhé náznaky - tajemná ovce vstupuje do lidí, určitým způsobem ovládá důležité lidi a pomocí nich formuje politiku.
Jak se dovídáme v doslovu, pravděpodobná interpretace je, že ovce symbolizuje militarismus, hamižnost a kapitalismus, který se stal tak efektivním, že už se v něm nedá žít. Ovce lidem tzv. "sedne na mozek".

Hon na ovci je vlastně taková absurdní detektivka, kde jen máloco dává smysl. Nejen že nedojde k chycení a potrestání pachatele, my se ale ani pořádně nedozvíme, co se stalo. V knize se vyskytují postavy jak z hororu - např. ovčí mužík nebo mrtvý kamarád - a člověk si nikdy nemůže být jistý, co jsou halucinace a co realita.
Hlavní hrdina odjíždí do tajemných hor vyhledat onu tajemnou ovci a přitom s ironií komentuje dějiny, kolonizaci a válku. Cesta za ovcí je pro něj zároveň jakousi vlastní duchovní cestou.

A moje pocity z knihy?
Opět (jak už to tak u knih milovaného Murakamiho mám) jsem po dočtení měla strašně divný pocit, který byl ještě posílen tím, že jsem knihu dočetla v noci. Pocit vyvolaný tajemnem, které celou knihu provází.

Hon na ovci je třetí Murakamiho kniha. Vyšla v roce 1982.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Hon na ovci - Haruki Murakami
Vrány - Petra Dvořáková
498 Kč

„Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy. “

Zdeňka Ortová