Neurologie 2019 - Evžen Růžička
Neurologie 2019
949 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy
949 Kč

Běžná cena Běžně 999 Kč

Ušetříte 5%
Stíháme do Vánoc

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Obor neurologie zaznamenal v posledních letech obrovský rozvoj. To se odráží i ve výuce studentů medicíny a vyžaduje nové přístupy, jež jsou zohledněny v nové učebnici neurologie od Evžena Růžičky a kolektivu.

Učebnice se skládá ze dvou hlavních částí, obecné a speciální. Obecná část obsahuje i oddíl neurologické vyšetření a pomocná vyšetření. Text má logické členění a je bohatě doplněn obrázky, schématy, grafy a tabulkami, jež činí učebnici velmi srozumitelnou pro studenty medicíny. Zvláště jsou zvýrazněny vitální informace, které nesmí student přehlédnout, a každá speciální kapitola má navíc v závěru shrnutí nejdůležitějších bodů.

Přínosem učebnice je praktický přístup k obecné neurologii. Základní poznatky oboru se samozřejmě nemění, ale v učebnici jsou podány s ohledem na využití v každodenní praxi. Výklad přitom postupuje od příznaků, které lékař na pacientovi vidí, přes návod, jak je má vyšetřit a interpretovat, až k úvaze o postižení struktur nervového systému a volbě vhodných pomocných vyšetření k odhalení příčiny. Učebnice rovněž přináší nové členění a definice některých syndromů, které se v průběhu let změnily a jejichž poznání je důležité pro pochopení speciální neurologie.

Jednotlivé kapitoly ve speciální části jsou napsány předními odborníky ze šesti českých lékařských fakult. To je zárukou, že čtenáři získají nejaktuálnější informace o jednotlivých neurologických onemocněních, od klinického obrazu přes diagnostiku a diferenciální diagnostiku až po léčbu. Učebnice je přitom koncipována tak, aby se student neučil pouze jednotlivá onemocnění, ale aby se naučil přemýšlet, čeho si v praxi všímat, co nesmí přehlédnout, jak indikovat pomocná vyšetření a co od nich může očekávat. Cílem je, aby absolvent lékařské fakulty získal základní přehled o neurologických onemocněních, uměl rozpoznat základní chorobné příznaky a dokázal neurologického pacienta správně vyšetřit a nasměrovat v každodenní praxi kteréhokoli medicínského oboru.

Komentář prof. MUDr. Karla Urbánka, CSc., LF UP Olomouc:
Publikace na mne dělá dojem mimořádně student-friendly textu, doplněného množstvím tabulek a vyobrazení, s pestrou grafickou úpravou. Zvláště oceňuji snahu autorů o maximální zjednodušení pro potřeby studentů všeobecného směru lékařství. Členění je klasické, po obsahové stránce je kniha vyčerpávající. Tabulky jsou přehledné, vyobrazení instruktivní a jednoduchá. Ocenění zaslouží stylistická úroveň i sjednocení textu natolik, že působí jako od jediného autora.

Z recenzního posudku prof. MUDr. Zuzany Gdovinové, CSc., LF UPJŠ Košice:
Autoři touto učebnicí prokázali, že jsou nejen zkušení neurologové, ale i erudovaní pedagogové. Kniha představuje moderní učebnici neurologie, která v takové podobě chybí v portfoliu učebnic a má reálný předpoklad být přínosem nejen pro studenty medicíny, ale i pro začínající lékaře různých oborů, zejména však neurologie a všeobecného lékařství.
Čti víc
Kupte společně
Neurologie 2019 - Evžen Růžička
Emoční kód - Bradley Nelson
1 290 Kč
Ušetříte 88 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
531
Hmotnost
1122 g
Rok vydání
2019
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Triton
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788075536815
Naše katalogové číslo
644073

Recenze

Jak se vám kniha líbila?Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Neurologie 2019 - Evžen Růžička
Emoční kód - Bradley Nelson
1 290 Kč
Ušetříte 88 Kč

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. “

Jan Amos Komenský