Devět dní

Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodin čtení
Nakladatel
FANTOM Print, 2017

Ona utíká, on má za úkol ji chytit. Když ji chytí, ona zemře. Když mu uteče, on bude za své selhání popraven. Akční dystopický román. Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu...

Čti víc

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Ona utíká, on má za úkol ji chytit. Když ji chytí, ona zemře. Když mu uteče, on bude za své selhání popraven. Akční dystopický román.
Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze. Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.
Více informací můžete zjistit na webu autorky: devetdni.cz
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha FANTOM Print, 2017, pevná vazba s přebalem
Na skladě
-5 %
303 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

E-kniha FANTOM Print, 2017
EPUB
MOBI
189 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Audiokniha (ke stažení) Kniha Zlín, 2019
Novinka
MP3 ke stažení
299 Kč

Okamžitě ke stažení

Audiokniha (CD) Kniha Zlín, 2019, CD obal
MP3 na CD
-5 %
332 Kč

Posíláme do 15 dní

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
3425-6 hodin čtení
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
600407
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
FANTOM Print

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,7 / 5

7 hodnocení

6
0
1
0
0

5
1.8.2020
Dystopický, postapo, sci-fi román z pera českej autorky? Prečo nie?!
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Od prvých strán som sa do deja zahryzla. Doslova! Ťažko sa mi tento prepracovaný svet odkladal bokom kôli povinnostiam. Zžila som sa s príbehom. Protoles,turopalmy, vakožížaly, vookovia… proste fascinujúci svet, ktorý vám občas naženie aj zimomriavky. Presne tie som mala zo záhadnej Ružovej búrky. Je to nebezpečný atmosférický jav,pri ktorom dochádza k purpurovým bleskom. Tieto blesky sú smrteľné a nikto nevie čo búrku spôsobuje. V Citadele vládnu "kněží" náboženský fanatici(?)a ľud sa musí držať veľmi prísnych pravidiel. Na poraidok dohliada armáda. Byť vojakom je pre každého veľká časť a každá matka si toto privilégium želá pre svojho syna."Jestřáby" sú oddiel najlepších mužov armády. A práve muž z tohto oddielu, Lee Parker,dostane za úlohu priniesť povstalkyňu Seru Trantorovú pred Konsilium. Potrebujú sa zbaviť povstalcov, aby nenarúšali ideológiu, ktorú vnucujú Citadelčanom. Povstalci žijú v bezpečí opustenej vodnej elektrárne za hranicami hustého protolesa. Medzi týmito dvoma skupinami vládne neustály boj. Kto by si bol pomyslel, že ak sa hlavný hrdinovia (opačného pohlavia) ocitnú v uzavretej jaskyni,aj keď zvádzajú medzi sebou súboje a vládnu tu predsudky, že v príbehu nevznikne romantická linka. V akejkoľvek knihe je to pre mňa prirodzený vývin udalostí. Izolovaný muž so ženou...to nikdy nie je len tak… Mne osobne sa veľmi páčila romantická linka a nemám najmenšie výhrady. Veľkým plusom bolo striedanie uhlu pohľadu Sery a Leeho. Takže sme mali možnosť nazrieť ako do duše jedného,tak druhého. Obaja zvádzali vnútorný boj,mali vlastnú vieru v niečo… Výstižné boli útržky(popisky) rozhovorov a televíznych vysielaní na začiatku každej kapitoly. Kniha od začiatku do konca písaná veľmi čtivo bez hluchých miest. Plno očakávaných aj neočakávaných zvratov. S čistým svedomím by som túto knihu zaradila medzi svetovú sci-fi dystopickú literatúru. Od teraz má Strachotová novú fanynku! A veľmi sa teším na ďalšie časť s názvom Devět nocí. Čti víc

Čti víc

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau