Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?

V. Knihách

Moje aktivity

Val V.knihách napsal recenzi

23.05.2026 21:24

…nové dobrodružstvá Petronely…

Sabine Städing prišla s novými dobrodružstvami malej jabĺčkovej čarodejnice. Tentokrát sa rozhodla zaujať svojimi príbehmi aj menšie deti. Petronelu Jabĺčkovú si môžu aj v slovenskom jazyku prečítať detičky od 6 rokov, pretože nové príbehy sú určené na “moje prvé čítanie”.

O nás je známe, že si na Petronele ulietavame už nejaký ten rôčik, preto sme s Pauli boli veľmi zvedavé, v čom bude táto séria o Petronelke iná, oproti tej pôvodnej. Rozdiely samozrejme sú.

V tejto knižke/sérii je použité väčšie písmo, viac obrázkov- farebných(v pôvodnej sérii sú čiernobiele ilustrácie), autorka používa kratšie a jednoduchšie vety. Bez prečítania pôvodnej série môžu mať malí čitatelia otázky k textu napr.- ako funguje povrazový rebrík do Petronelinho domčeka?, ako deti môžu rozoznať, keď sa Petronele nepodarí kúzlo? So všetkým týmto sme sa stretli v prvej časti Prekvapenie pre Lucia. My už ale vieme ako tieto veci v podaní Sabine fungujú, no v tejto stručnejšej verzii bude pravdepodobne viac takýchto “záhad” akoby si autorka vymýšľala fungovanie kúziel za pochodu, pritom to tak nie je. Städingová máperfektne premyslené detaily kúzlenia aj ich nepodarené pokusy s následkami.

Čo sa týka samotného príbehu o prekvapení, nie je o čom. Ten sa nám páčil, aj keď bol stručný. Na prvé čítanie naozaj ideálna voľba.

Val V.knihách napsal recenzi

23.05.2026 21:10

…hravé, poučné, hrdinské…

POMOC V PRAVEJ CHVÍLI je už štvrtým pokračovaním príbehov o roztomilej zvieracej partičke kamarátov a detičiek z lesnej škôlky. Táto časť je perfektná práve na nadchádzajúce obdobie. Farebné lístie opadáva zo stromov po celom lese, zvieratká si chystajú zásoby na zimu a do toho budú pomáhať. S čím?

Do lesnej škôlky opäť pribudne nový člen. Je ním hanblivý Filipko. Ako inak, Andrea Schütze spraví tiché chlapča iným. Filipko sa totižto zajakáva. Štyria kamaráti z lesa, naša zvieracia partička, vymyslí spôsob, ako chlapčekovi pomôcť. Či sa im zajakávanie podarí premôcť si prečítate v tejto krásnej knižočke.

Pomoc Filipkovi ale nie je jediná pomoc, ktorá je z názvu zrejmá. Pôjde o veľmi vážnu vec. Dieťa z lesnej škôlky sa stane hrdinom a zabráni veľkej karastrofe. V závere knižky je aj ilustrácia výstrižku z novinového článku a možnom nešťastí. Spomenú sa aj záchrancovia a zaujímavé fakty o ochrane našich lesov.

Čo by to bolo za príbeh Kamaráti z lesa bez sladkého receptu? Hlavnou prísadou je, ako inak, medík. No a zvierací kamoši nezabudli ani pripomenúť, na čo sa môžu malí čitatelia tešiť v piatom pokračovaní série…
My sa naň tešíme. A vy? Poznáte knižky Andrey Schütze?

Val V.knihách napsal recenzi

23.05.2026 20:55

…sladké, voňavé, romantické…

Kto by povedal, že také bude čítanie knihy Pekáreň v Brooklyne? Ja. Ale iba tak trochu…

Vďaka milej náhode a ešte milšej pani knihovníčke v našej mestskej knižnici, ktorá mi v podstate nanútila knihu pri platbe členských poplatkov, by som sa k Julie Caplin tak skoro nedostala. Prvé časti série mám síce v čítačke neprečítané, ešte keď pred rokmi vypukol boom českým prekladom, som im neodolala, no napriek tomu som z knižnice odchádzala o pár eur ľahšia, ale s knižkou pod pazuchou (v hygienickej norme- knižka bola v taške).

Poviem úprimne, nemala som od knihy veľké očakávania. Predpokladala som, že pôjde o priemerný príbeh na štýl Harlequin-iek. Ako veľmi som sa mýlila.

Autorka má príjemný štýl. Opisom sa nevyhýba, no používa ich s mierou, presne tak, aby ste sa dokázali vžiť do deja, prípadne do postáv. Sophie, hlavnú hrdinku, som si spočiatku neobľúbila. Ako postava mi nesedela. Aristokratka, ktorá sa sčista-jasna stala novinárkou v gastrorubrike. Jej život bol akoby čakačkou na niečo PORIADNE. Naozaj som presne toto z prvých strán cítila. No a potom… potom sa jej stala tá nepríjemnosť (skutočne nevhodné slovo, ale iné mi nenapadne) v kaviarni. Proste, to som fakt nečakala a hlavne v úvode.

Aspoň sa Sophie mohla ‘zdekovať’ a prijať pracovnú ponuku v Amerike. Ako inak, okolie, kam sa nasťahovala, ju ihneď prijalo ako starú známu( túto familiárnosť v knihách milujem), no v práci sa našiel niekto, kto sa snažil sabotovať akýkoľvek nápad či návrh podaný Sophie. Rovnako sa okolo Sophie budú motať muži. Tieto časti som si naozaj užívala. Autorka vyskladala pomalý vývoj vzťahu, a potom sa do toho postavy vrhli po hlave.

Nechýbal ani nečakaný zvrat (aj keď… čakala som presne na to!). Julie ho tak “vyšperkovala”, preto nestrhávam žiadnu hviezdičku. Naozaj sa mi to páčilo až tak, ako som ani sama nečakala.

No a keďže v pekárni sa nepiekol chlieb, ale koláčiky, torty a iné sladké mňamky, neraz mi tiekla slina(nie na knihu!) a priam som cítila sladkú vôňu dobrôt- hold, dajte milovníkovi sladkého čítať takúto knihu;hádam som aj nejaké to kilečko nabrala, a to len z tej omamnej vanilkovej fiktívnej! vône koláčikov.

Keďže ide o druhú časť série ROMANTICKÉ ÚTEKY, snáď sa dostanem ku Kodani a nájdenej láske Sophiinej priateľky Kate. No a tak tipujem, či náhodou v tretej časti neujde Sophiina domáca, živelná ryšavka,Bella niekam za humná(nie, anotácie si rozhodne čítať nebudem).

Val V.knihách napsal recenzi

09.05.2026 08:44

Kto by nemiloval Jane Austenovú? Verím, že sa takí ľudia nájdu, nech sa so mnou ani nebavia (XD žartujem- tak trochu). No ako mládež “presvedčiť”, že autorka z regentskej éry je vskutku nadčasová, moderná, či dokonca feministická? Najlepším spôsobom je prerozprávať jednoduchším jazykom, bližším mladšiemu čitateľovi, literárne klasiky. Austenovky si teda v zahraničí užívajú aj deti, u nás majú možnosť siahnuť po takto prerozprávaných dvoch dielach- Pýcha a predsudok a Rozum a cit.

Práve Rozum a cit je klasikou, ktorú prerozprávala Joana Nadin. Príbeh je zrozumiteľný, ľahko a sviežo plynúci. Dokonca aj moju Pauli(10r.) úvod zaujal, až sa rozhodla naučiť sa prvé dve kapitoly na Hviezdoslavov Kubín. Zvyšok sme si čítali pred spaním(ja som čítala, deti počúvali). Občas sa Pauli pozastavila nad nejakým slovom, či udalosťou, ale šlo skôr o malého narušiteľa(3r.)plynulého čítania, ako nevhodne zvolené slová prekladateľa. Spoločné čítanie knihy som vzdala, keď sa Pauli spýtala ako mohol Willoughby napísať list. Veď je to kôň. Nuž, je pravda, že v príbehu je viacero postáv, ale zameniť si jedného z nápadníkov sestier Dashwoodových s koňom, bolo už aj na moju chatrnú trpezlivosť viac ako dosť. Takže napínavý záver som si dočítala sama. Jane vypichla asi každý charakter vtedajšej doby(no dnes to je o dosť horšie, vtedy sa urážky servírovali naozaj vyberavo a jednoduchší adresát ani hanlivé poznámky nemusel pochopiť), šikovne zapracovala do rôznorodých postáv. Nechýbajú klebetnice, manipulátorky, hamižníci, klamári, no hlavná postava sa dokáže obetovať v mene lásky a “nechať vyhrať lepšieho”. Elinor nie je dokonalá, má svoje chyby, ale jej povaha je mierumilovná. Prekrútené polopravdy a ústne podanie robí v Austenovej príbehoch šarapatu a aj keď som si myslela, že niektoré skutočnosti sú iba fámy, prekvapilo ma, že to tak nakoniec nebolo. Knižku dopĺňajú čiernobiele ilustrácie, nechýba legenda s menami postáv a vysvetlivkami o príbuzenských vzťahoch… skrátka, ak chcete, aby deti začali s klasikou, toto je tá správna voľba.

Val V.knihách napsal recenzi

04.05.2026 19:58

Druhá časť série autorky Stephanie Archer bola o dosť pikantnejšia ako tá prvá. Alebo sa mi to len zdalo? Dosť som sa obávala, ako to pri dohodnutých vzťahoch býva, že hlavné postavy budú ako pri hre Jojo- pri sebe, od seba a tak stále dokola, avšak Archer prekvapila. Rory sa k nej nasáčkoval a nebolo toho pána, ktorý by ju z jej mikrobytu dostal. A práve to sa mi páčilo. Čo ma mrzí je akurát absolútne absentujúca práca Hazel pre tím. Ak niečo pre hráčov robila, tak doslova jeden jediný raz! Aj to mala na dohľad Roryho(chvalabohu). Vpád McKinnona v role nového hráča, avšak nie nového človeka pre Hazel a Roryho, poriadne zamiešal karty. Steph ho vykreslila ako dokonalého chuja a bol vlastne ešte horší, ako som čakala. Totálne cez čiaru bola zaslaná čierna “pavučina” Hazel, na druhej strane sa mi náramne rátalo dráždenie McKinnona. Ešteže si to aj Rory s Hazel užili. Veľmi ma mrzelo, ako Rorimu jeho otec dokazoval lásku, v závere sa to však nečakane zvrtlo. V pozitívnom slova zmysle. Naopak Hazel sa snažila ľúbiť svoje telo a dopriať to aj iným. Pri jednom milovanom človeku sa jej to nedarilo a práve táto skutočnosť ju, okrem dávnych slov, ktoré bodali do srdca aj po rokoch, trápila najviac.
Nebudem preháňať ak poviem, že sa mi NA STRIEDAČKE páčila viac ako jej predchodkyňa. Už teraz som zvedavá na avizované “trio” a ich minulosť, ktorí budú figurovať v tretej časti série Vancouverská búrka.

Val V.knihách napsal recenzi

09.04.2026 16:56

Milena a Margaret je kniha, na ktorej prečítanie musíte mať náladu. Nie je to žiadna jednohubka, i keď nemá ani 300 strán. Venovať sa jej aj niekoľko dní a možno popri tom čítať niečo odpočinkové, bude lepšia voľba. Jednak, čítať o koncentračných táboroch je ťažšie stráviteľné pre nejedného človeka; dvojak, v knihe je nespočet citácií, postáv, odbočiek, a teda si čítanie vyžaduje sústredenie a plnú pozornosť. A ak nie je jasné, že ide o romantický vzťah dvoch žien už z obálky, malé upozornenie pre homofóbov- áno, kniha je o vzťahu dvoch silných osobností (aj) našich dejín rovnakého pohlavia. Tu by som rada spomenula veľmi zaujímavé fakty o lgbt komunite už pred rokom 1920. Úprimne, sama som tieto zaujímavosti nevyhľadávala ani sa s nimi doposiaľ nestretla. O to viac som prekvapená, že ako ľudstvo pravdepodobne nejdeme dopredu, ale cúvame. Aspoň ja mám ten dojem vo viacerých smeroch.

Kto by nepoznal Milenu Jesenskú?! Česko-slovenská historická osobnosť, ktorá svojou zvláštnou povahou predbehla dobu. Na jednej strane bola nespoľahlivá, márnotratná i promiskuitná, na druhej však bola inteligentná, obetavá priateľka, žena, ktorá keď sa nadchla pre nejakú vec, zahryzla sa a nepustila, ani keď jej hrozilo nebezpečenstvo. Zaujímavosti z jej života, detstva, manželstva, sa dozviete v tejto knihe, pretože autorka si naozaj dala záležať. Jej zber informácii akoby nemal konca kraja. Podarilo sa jej zistiť spojitosti s Kafkom a ďalšími ľuďmi, ktorí hýbali dejinami pred, počas a dokonca aj po druhej svetovej vojne. Milena bola spisovateľka, žurnalistka a prekladateľka. Stretávala sa s “celebritami” vtedajšej doby v oblasti umenia, módy či psychológie. Ako bonus, vo svojom byte skrývala ľudí židovského pôvodu. Doba bola ťažká, ale Milena mala svoje morálne zásady a držala sa ich aj v Ravensbrücku.

Tu spoznáva Margaret. A čitateľ tiež. Mne osobne meno Margaret Buber-Neumann nič nehovorilo. Jej život nebol prechádzka ružovou záhradou. Prišla o možnosť byť v kontakte s dcérami, prežila väznenie v Sovietskom zväze, niekoľkoročný “pobyt” v gulagu a čerešničkou na torte bolo, keď si ju Stalin vymenil s Hitlerom. Tak sa ocitla v Ravensbrücku Margaret. Ako novinárka a spisovateľka sa po vojne podelila o svoje životné útrapy a bojovala proti mocnostiam tým, že písala pravdu, nikým nevidenú(alebo nechcenú?). Napriek tomu sa nevzdávala a svoje spomienky odovzdávala ďalej a vytrvalo, až do roku 1989, kedy opustila tento svet.

V knihe Milena a Margaret sa dozviete naozaj veľa. Kniha je rozdelená do piatich častí, ktoré sa s časovou postupnosťou venujú priateľstvu týchto žien. Ako som spomínala, Gwen použije nespočet odbočiek od hlavnej línie príbehu, tým dotvára širší obraz skutočností, ktoré obe ženy ovplyvnili počas ich života. Za mňa to bolo veľmi podnetné a hodnotné čítanie, občas sa však fakty i situácie opakovali, čo mňa osobne rušilo napriek tomu, že som knihu čítala týždne. Treba nám len dúfať, že sa dejiny nebudú opakovať- ľudská túžba po moci je stále prítomná…

Val V.knihách napsal recenzi

07.04.2026 18:39

Viete čo je na čítaní kníh, o ktorých neviete ani Ň? Práve to! MK Hardy je mojou českou favoritkou medzi autorkami. Práve preto nepotrebujem absolútne vedieť, o čom kniha je a automaticky ju chcem. Tento úvod však bol rozpačitý. Stále som dumala, či pôjde o milostný trojuholník, domáce násilie alebo neverníka…-_- Vedľa jak tá jedľa je slabé prirovnanie a tí, ktorí Ve zlém i dobrém čítali, sa nad týmito riadkami musia váľať od smiechu. No čo, otázok bolo od začiatku neúrekom a moja myseľ korčuľovala zvláštnym smerom.

Čudný vzťah mladomanželov, kedy sa Alice v kuse ospravedlňuje a Travis len vrčí, komunikuje len pramálo… ale pri zmene uhlu pohľadu som bola prekvapená jeho postojom k Alice. Áno, hneval sa na ňu, no zároveň ho to k nej priťahovalo. Zvláštne, a to už od začiatku. Niečo som začala tušiť a veľmi som si knihu užívala. Hardy píše skvele, o tom bez diskusie. Avšak… niektoré scénky(so susedom, Catheryn alebo Robertom) boli akési, z môjho pohľadu, umelé. Celkovo bol ale dej dobre vymyslený. Hneď v úvode MK vysvetľuje, že byrokraciu a iné postupy si prispôsobila a počas čítania mi docvaklo, čo konkrétne myslela. Nuž, vďaka za upozornenie, asi by som nesúhlasne krútila nosom viac. Ale najkrajšia scénka bola práve tá, ktorá je načrtnutá na obálke. Nie tým, ako skončila, ale práve tým, čo predstavovala- zlom, blízkosť, otvorenosť, prekonanie seba samého. V tejto knihe je veľa strachu(nie, z domáceho násilia ozaj nie), obáv, krásne boli spomienky na minulosť, láska k rodičom, odhodlanie pre spravodlivosť… náramne sa mi páčila pani suseda, ale hlavne Travis. Hej, spočiatku by som si sama ťukala na čelo, čo to tu píšem, ale on bol tak dobrá, čistá duša…
Knihu vám odporúčam a ak aj budete mať výhrady, určite siahnite po autorkinej Haka za lilii- tú som si zamilovala a odvtedy je Hardy moja #musthave

Val V.knihách napsal recenzi

19.02.2026 23:01

Liz Tomforde je šupa! Akože vážne! Vrchol v oblakoch som si zamilovala a Stevie so Zandersom sú stále moja láska numero uno(možno preto, že boli prví k nim mám silnejšiu citovú väzbu). Ten správny krok bol však tiež perfektný, miestami až dychberúci, a to nemám na mysli všetky tie elektrizujúce scény, pri ktorých sa mi rosilo čelo(veru, čelo, čítala som na lehátku v Egypte a nemohla som si vybrať lepšie).

Indy aj Ryana sme mali možnosť okrajovo spoznať v predošlej knihe. Je skvelé, že autorka nám priniesla kus Stevie a Zeeho aj sem. Och, striedanie pohľadov postáv v kapitolách zbožňujem. Ako mylne sa môžu prezentovať gestá, výrazy tváre, slová… je vzrušujúce sledovať ich reakcie a myšlienky.

V tejto knihe máme mrzúta(?) Ryana, hviezdneho hráča NBA. Je oddaný hre a rodine,je uzavretý, poriadkumilovný, samotársky introvert. Indy je živel, inteligentná, hlučná, chaotická, krásna kalifornská “barbie” letuška. Sú tak rozdielni a napriek tomu sú ako dva magnety. Tancujú okolo seba, keďže spolu bývajú, obaja sa snažia držať pocity na uzde, každý z iného dôvodu. Ryan sa obáva, že zradí sestru, keďže si vždy ťažko hľadala priateľov a Indy je jej najbližšia kamarátka. Indy sa však stále spamätáva z náhleho bolestivého rozchodu a jej romantická duša je potrhaná na kúsky. Všetko sa zmení v momente, keď sú obaja nútení predstierať vzťah a musím povedať, že téma dohodnutého partnerstva bola asi najlepšie spracovaná práve v Lizinej knihe(zo všetkých, ktoré som dosiaľ čítala).

Nájdete tu celú škálu emócií a pocitov-od radosti, smútku, frustrácie, bolesti, šoku, nádeje, hnevu, príťažlivosti, až po sklamanie, lásku, dojatie, či hrdosť. Najmä budete pociťovať hrdosť nad Indy, tým, že napriek sklamaniu dokázala urobiť hrubú čiaru za životom a ľuďmi, ktorí si ju nevážili. No a Ryan? Stať sa z robota človekom chcelo naozaj len málo…stačila Indy.

Milujem tieto obludne hrubé knihy, každú jednu stranu si vždy vychutnám a na konci mi je ľúto, že je čas čakať na ďalší príbeh od autorky, lebo… na Liz Tomforde budem čakať vždy a rada.

Val V.knihách napsal recenzi

27.01.2026 18:05

Jedného večera si moje dievčatá zmysleli, že nechcú rozprávku na počúvanie, chceli, aby som im čítala. Pomaly ma prechádzala choroba, nebola som na to pripravená. Knihomoľská lampička vybitá a ja som premýšľala, čo také im môžem prečítať z mobilu(čítačka vybitá tiež, ale aspoň aplikácia Kindle funguje ako má). Scrollovala som dlho a našla. V núdzi nevadil ani český jazyk, netušila som, o čom kniha je, obálka vyzerala detsky, tak som to riskla. Ľudia dobrí, bolo to úžasné!
Príbeh sme prečítali za 4 večery. Dievčatá si ho doslova pýtali a nevedeli sa dočkať, kedy zalezú do postele(to sa nestáva, často zaspia až po mne).
Kouzelné přání je prvou časťou série Země příběhů. Hlavnými hrdinami sú deti, dvojčatá. Knihomoľka Alex a lajdák Conner. Sú rozdielni, sú smutní, sú to deti a matka je stále v práci. Majú skvelú babičku, ktorá im daruje knihu… kúzelnú. Vedela babi, že najobľúbenejšia kniha ich detstva, aj ich otca, je čarovná? (Napoviem vám, dozviete sa v knihe.)
Knižka nie je žiadna novinka. Už takmer dekádu ponúka deťom perfektnú jazdu do rozprávkového sveta tak, ako ho nepoznáme. Áno, áno, všetci poznáme príbehy o Jackovi a zázračnej fazuli, o Červenej čiapočke, Šípkovej Ruženke, Snehulienke a iných klasických rozprávkach. Ale ich príbehy neskončili poslednou stránkou. V knihe Kouzelné přání ich osudy pokračujú. Deti po “vpáde” do stránok knihy zažívajú neuveriteľné dobrodružstvá.
Musím povedať, že mňa samú kniha neraz rozosmútila. Je napísaná presne tak, aby čitateľ(či už malý alebo veľký) precítil emócie postáv, skľučujúci smútok, hnev, radosť, odhodlanie, lásku, obavy, strach… všetko v knihe je a nalepí sa aj na menších(mám to z prvej ruky). Verte či nie, súrodenci si prešli kadečím, neraz im šlo o život, boli odhodlaní dostať sa späť za mamou do svojho sveta, kde mali hamburgery, kamarátov i školu(nanešťastie, bez tej by sa aspoň Conner zaobišiel). Okrem princezien, nešvárov medzi kráľovstvami a misie pozostávajúcej zo zbieraní cenných predmetov, čelia trolom, vlčej svorke aj Zlej kráľovnej, takže tých nebezpečných situácii si naozaj zažijú dosť. Ich vyčerpanie ku koncu knihy je zjavné, budú však stáť pred naozaj ťažkým rozhodnutím. Túžba dostať sa domov je silná, ale…
Ak vám nevadia príbehy pre deti, tento si nenechajte ujsť. Odporúčame, všetky tri sme dali knižke 5*!

Val V.knihách napsal recenzi

26.01.2026 19:03

Na Vianoce chcem len teba je úžasná kniha. Vlastne, od Silvie som ani nič iné neočakávala. Jej postavy sú dokonalé vo svojej nedokonalosti, pri mužských hlavných hrdinoch mám nádej, že sa o svoje dcéry nemusím až toľko strachovať a dúfam, že matky svojich synov vychovávajú aj takýmto spôsobom(niežeby Max bol vytvarovaný svojimi rodičmi).

Mám pocit, že nech siahnem po ktorejkoľvek knihe Demovičovej, chytí ma od prvých strán a bude baviť až do konca. Milovníci Vianoc si túto knihu rozhodne nesmú nechať ujsť. Anna sa po nevydarenom rande naslepo dá do reči s čašníkom v kaviarni. Ako sa neskôr ukáže, pre oboch je ten večer nezabudnuteľný a na dlhú dobu sa k nemu v myšlienkach vracajú. Spája ich láska k Vianociam, tradíciám a punču. Mňa osobne veľmi prekvapil prerod Anny. Zásluhu na ňom určite má aj Gréta. Autorka si do detailu premyslela životné skúsenosti, súvislosti, múdrosti postáv a vyformovala z Anny ešte lepšiu osobu. Annina mama a jej správanie mi nebolo blízke, najmä vzhľadom k tomu, čo zažili v minulosti. Nechápala som, prečo volí takúto interakciu s dcérou, neskôr mi to ale dokonale zapadlo do seba. Silvia píše síce romantické príbehy podobajúce sa rozprávke, ale majú základy v realite. Občas aj krutej, smutnej a neprikrášlenej. Spomienky Anny také sú, Maxove sú aj plné lásky, krásnych chvíľ, po ktorých sa mu cnie, s Annou by si prial mať nové pekné zážitky. Nie je všetko ružové, ale bude im dopriate byť spolu? Kto a čo im ich mladú lásku skomplikuje? Prečítajte si, nebudete ľutovať.

Dětství je továrna na lži, které mají neukončené trvání.
Kniha: Tíživá láska (Elena Ferrante), 2018
Tíživá láska
  • Elena Ferrante