Assail

Příběh z Malazské říše

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
8-9 hodin čtení
Nakladatel
Talpress, 2019
6. díl série
Malazská říše

Další formáty

Kniha
351 Kč

Desetitisíce let starý led taje a Assail, již dlouho synonymum pro nebezpečí a nepřístunost, konečně vydává svá tajemství. Příběhy o zlatě objeveném na severu nyní kolují po všech přístavních krčmách a námořnických...

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Desetitisíce let starý led taje a Assail, již dlouho synonymum pro nebezpečí a nepřístunost, konečně vydává svá tajemství. Příběhy o zlatě objeveném na severu nyní kolují po všech přístavních krčmách a námořnických pajzlech a dobrodruzi a hledači pokladů vyplouvají za bohatstvím. Do tohoto zmatku se vydává žoldnéřská kumpanie Rudá garda. Netáhne je sem povinnost, nýbrž touha získat odpovědi, jak jim bylo slíbeno. Ovšem zástupkyně velitele Mihal má pocit, že to nejsou odpovědi, o něž by měl člověk stát. Na sever míří i bard Rybář kel Tath, který se ocitl uprostřed neklidného spojenectví malazských hledačů pokladů a lederských vojáků. S ním jde Tiste Andii, jehož našli kdesi na mořském břehu, jenž si nevzpomíná na minulost, a přece vládne mocí větší, než by měl. Také se povídá, že na cestu se vydal i válečník s mečem, který dokáže zabít bohy. Na dalekém jihu pak jedna žena trpělivě stráží pobřeží. Očekává spojence i nepřátele. Je to Stříbrná liška, nové vtělení vyvolavače nesmrtelné armády Tʼlan Imass, odhodlaná udělat cokoliv, aby zabránila opětovnému vypuknutí pradávného nepřátelství, jež by mohlo zničit celý kontinent.
Assail vrhá světlo na záhady prostupující celou Malazskou říši a umožňuje nahlédnout do složitých a barvitých dějin, které ji utvářely. Kniha přináší vzrušující zakončení výpravného příběhu o Malazské říši.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě
-5 %
351 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
244 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
5448-9 hodin čtení
Rok vydání
2019
Naše katalogové číslo
585487
Jazyk
čeština
6. díl série
Malazská říše
Nakladatel
Talpress

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,1 / 5

7 hodnocení

2
4
1
0
0

16

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
14.4.2021
Celkom uspokojujúci záver Esslemontovej série, pričom sa viacero vecí vyjasnilo. Skončilo to síce tak, že by mohol byť ešte aj ďalší diel, čiže podobne ako aj predchádzajúce knihy, a stále tvrdím, že Esslemontové knihy nemali takú epickosť a zapamätania hodné momenty ako Eriksonová pôvodná séria Malazskej knihy padlých. Ak by som mal odporučiť jednu, tak je to rozhodne tá od Eriksona. Esslemontové knihy sú skôr pre extra vášnivých fanúšikov, ktorí nemajú čo iné čítať. Čti víc
Martinus logo
Patrik Havan
28.2.2019
Ukončenie veľkej série
Na Assail som sa veľmi tešil. Ťažko povedať, ktorá kniha v sérii to je, keďže má viac častí, píšu ju dvaja autori a nejde ani chronologicky za sebou. Ak však zoberieme len Esslemontove knihy, je to šiesta a posledná kniha série (nie však z tohto fiktívneho sveta, keďže práve dokončuje prequelovú trilógiu, ktorá bude snáď čoskoro preložená). Už tento úvod naznačuje, že to s touto knihou nebude pre mnohých čitateľov jednoduché, vyžaduje veľa času a je to niečo, čo si predstavím pod pojmom hardcore fantasy. Avšak kniha vás za vaše úsilie náležite odmení. Nechcem dávať spoilery, tak len napíšem, že množstvo veľkých otázok z celej série táto kniha zodpovie a minimálne jedna poskytuje silný pocit satisfakcie a je naozaj "mind-blowing".
Takže suma sumárum - jediné mínus, ak nejaké musím dať, je že aj keď je kniha relatívne dlhá (avšak nie na pomery série alebo vlastne aj žánru), prečíta sa veľmi rýchlo. A na ďalšiu návštevu do tohto sveta si znovu budeme musieť bolestivo dlho počkať.
Čti víc

Čti víc

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau