Knihy
E-knihy

Ztracené

Motto, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
Motto, 2015

Šest žen, které se zamilovaly do muslima  Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic...

Čti víc

99 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Šest žen, které se zamilovaly do muslima 
Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí. Eva Urbaníková přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným.
Čti víc
Kupte společně
Ztracené - Eva Urbaníková
Jeden z nás: Příběh o Norsku - Asne Seierstad
398 Kč
Ušetříte 100 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
200
Nakladatelství
Motto
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
458045
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,8 / 5

6 hodnocení

5
1
0
0
0

Lucia Poláková
1.4.2019
Nerozvážne a hlúpe rozhodnutia žien a vypočítavosť, sebeckosť mužov. Čo dobre z toho môže vzísť? A kto za tieto činy zaplatí? Kto iný ako deti, bohužiaľ. Prišlo mi veľmi smutno po prečítaní.
Čti víc
Michaela Rubášová
23.7.2016
Hledám vhodná slova, jak začít tuto recenzi. Víte co mě napadlo jako první?
TOHLE BYL TEROR!

Už dlouho se mi tato kniha mačká v knihovničce. Je nenápadná, velikostí menší, ale s krásnou obálkou. Potřebovala jsem něco malého ke čtení, než mi přijde nový recenzní výtisk. Takže jsem bezmyšlenkovitě sáhla po Ztracených.
Kniha je vyprávěním šesti obyčejných žen různých národností, ale evropanek! To je důležité napsat. Autorka knihy každou z nich oslovila a osobně se ptala na jejich zážitky s muslimskou kulturou a národností. Každý příběh je jiný, ale v podstatě se stejnými příznaky. Popisuji to možná jako chorobu, ale prostě mi přišlo, že všechny trpí nějakou exotickou chorobou, která jim zatemnila mozek. Asi krutá slova, ale já si prostě nedovedu představit, že bych jednala jako ony.
Každý příběh začíná jako krásná pohádka, bez rozdílu věku najdou všechny ženy lásku na "celý" život. S muži svého života se seznámí na dovolené v zahraničí nebo při práci v zahraničí. Většinou jde o Egypťany. Šarmantní snědí muži v ženách vyvolají jiskru v jakémkoli věku. Jsou jejich sluncem na obloze, jejich hvězdami, jejich vysněnými láskami. Ony jsou jediné, které mohou a budou navždy milovat.

Jeden příběh se malinko vymyká v tom, že žena se sama přidala k Islámu. Prožívala těžké období a v tu chvíli našla útěchu v "jiné" víře. Ostatním se prostě zamotala hlava a jejich úsudek selhal. Láska oslepila všechno, co bylo na první pohled patrné a jasné. Nedbaly ničích rad a šly svému štěstí naproti.
Tyto příběhy jsou nepochopitelné. Samozřejmě nemůžeme vědět a ani soudit. Pochybuji však, že já bych se nechala takto zbláznit. Varovných signálů totiž bylo dost. Některé ženy je přehlížely, jiné je ani neviděly. Nejsmutnější z příběhů byly ty, ve kterých se objevovaly děti. Šťastné to ženy, které tak daleko nedošly.
Nebudu vám popisovat každý příběh zvlášť, tohle si prostě musíte přečíst. I pro vás to bude nepochopitelné, smutné a zarážející. Až pozdě si některé z nich uvědomí, že jejich osud už je nevratný. Vítězkami se dají považovat ty ženy, které nepočaly s jejich dobrým mužem dítě. Protože osudy těch ostatních, které s nimi založily rodinu, jsou zpečetěny na hodně dlouho a bůh ví, jestli ne na vždy.
Tato malá útlá knížečka v sobě skrývá mnoho. Přijde velká láska, která ošklivým způsobem vyprchá a přichází utrpení. Nemohla jsem pochopit ani jednu z nich, snažila jsem se, ale nešlo to. Pochopila jsem je až ve chvíli, kdy musely zůstat kvůli svým dětem. Pak už totiž bylo pozdě kát se nad svým rozhodnutím a hloupostí. Bylo pozdě úplně na všechno.
Zarážející také na této knize je, jak se k určitým situacím stavěly ambasády a i pomoc právníků byla velmi zarážející. Takovou bezmoc, neochotu a potupu. To si ani nedovedeme představit. Žena v těchto zemích nemá právo vůbec na nic a ve většině případech je ji předhazováno, že si za svou situaci, se kterou teď potřebuje nutně pomoct, si může jen a jen sama. Věděla přece do čeho jde. Věděla nebo nechtěla vědět?
Tato kniha by se měla stát povinnou četbou na všech školách. Četla jsem už několik podobných knih a všechny měly podobný a krutý osud. Eva Urbaníková projevila velkou sílu v sobě, dokonce i pochopení a podařilo se jí vytvořit skvělou a čtivou knihu plnou vyprávění o velké lásce. Všechny ženy byly na začátku vztahu tou dokonalou, pokud chcete vědět, co a jak se s nimi dál stalo, pak si knihu přečtěte. Tato kniha je pro mě nejvíce šokující, neuvěřitelnou a mysl ovlivňující knihou, jakou jsem kdy četla. Je to hlavně tím, že je to skutečnost. Dala mi mnohem víc, než špičkový thriller. Toto byl totiž takový malý psychický teror. A slovo malý používám nerada.

...Můj dojem...
Vytočenost, naštvanost, nechápavost, absurdita. Asi tak.
Jsem té knihy tak plná, že ještě týden po přečtení na ni stále myslím a neustále ji s někým probírám. Zamýšlím se nad tím, proč? Ztracené si svůj název zaslouží. Nemůže být více výstižný. Pokud vás zajímají skutečná a živá témata, pak si knihu rozhodně přečtěte. Mnozí z nás ve svém okolí mají přítelkyně, kamarádky a jiné ženy, které mají podobnou zkušenost nebo možná dokonce i šťastný život vedle muslima. Přeji jim to. Můj alarm sice bliká jako splašený, ale opravdu jim přeji štěstí. Nerada bych se touto recenzí některé z nich dotkla. Třeba se mezi nimi najdou dobří muži...třeba. Ale to, jak se většina z nich chová ke svým ženám, to nikdy nepochopím a nebudu akceptovat.
Opravdu velmi silné příběhy, které vaše smysly totálně napruží. Ztracené - smutné, ale i tak doufám, že plné naděje. Ty ženy jsou skutečné a já jim přeji naději a stálou víru. Eva Urbaníková mě touto knihou prostě dostala.
Čti víc
Pavel Vičar
24.2.2016
Knih o tom jak se ženy bláznivě zamilovali do muslimů a pak trpěly jsou spousty. Příběhy, které dala dohromady Eva Urbaníková jsou, ale jiné.
dívky, ženy, matky jsou skutečné a autorka s nimi osobně mluvila a jen s jejich svolením vydala příběhy, které tvoři tuhle knihu.
Je opravdu strašné jakého ublížení se ženám dostalo, ale žádná z nich neviní jen svět kolem sebe. Každá matka jejiž dívka je v pubertě by měla mít tuhle knihu ve své knihovně, protože tyhle ženy jsou kousek od nás. Možná to může být vaše sousedka, známá, kamarádka kamarádky, ale nikdy nevíte kdy se podobný příběh dotkne i vás.
skvělá kniha!
Čti víc
svatka
11.12.2015
Názor čtenáře
Byla jsem nadšená, ostatně jako u každé z knížek Evy Urbaníkové. Je sice v úplně jiném stylu, než jsme u autorky zvyklé ale stejně čtenáře chytne a nepustí do přečtení posledního písmene. Měla by patřit mezi povinnou literaturu.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Ztracené - Eva Urbaníková
Jeden z nás: Příběh o Norsku - Asne Seierstad
398 Kč
Ušetříte 100 Kč

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla. “

John Ruskin