Knihy
E-knihy

Tatér z Osvětimi

BIZBOOKS, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #49
3-4 hodiny čtení
Nakladatel
BIZBOOKS, 2018

Dosud nevyřčený příběh z tábora smrti Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí.

Čti víc

99 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 72%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Dosud nevyřčený příběh z tábora smrti
Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí. Když se slovenský žid Lale Sokolov stal v tom strašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným inkoustem, využil svou nepatrnou volnost k činům. Díky své práci mohl vyměňovat šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo, které pomáhalo ostatní vězně držet naživu. Kdyby byl dopaden, čekala by ho jistá smrt. Za své přežití mu vděčí mnozí. O holocaustu existuje bezpočet knih. Tato je však unikátní. Lale Sokolov velmi dobře věděl, co spoluvězně i jeho samotného čeká, a byl odhodlán nejen přežít, ale také žít naplno. To, co poznal, je sice strašlivé, ale současně plné naděje a odvahy. A v jeho vzpomínkách má své místo kupodivu také láska. V řadě vězňů čekajících na tetování stála i zděšená, chvějící se dívka. Pro Lalea – trochu drzého hazardéra – to byla láska na první pohled. Jeho a Gitin příběh, ověřený podle všech dostupných dokumentů a déle než sedmdesát let nevyprávěný, potvrdil jejich syn. Jen sotva mohli tehdy doufat, že se ho dočkají. Při čtení budete možná slzet, děj knihy vás však také povzbudí. Neboť to, co je v lidech nejlepší, přežilo i v situaci ze všech nejhorší. Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu, žije a pracuje v australském Melbourne. S Lalem Sokolovem se seznámila v roce 2003 a toto setkání jim oběma změnilo život. Vzniklo mezi nimi přátelství a Lale ji pověřil, aby světu předala i ty nejniternější podrobnosti z jeho života za holocaustu.
Čti víc
Kupte společně
Tatér z Osvětimi - Heather Morris
Prolomení hradeb - Petr Hampl
278 Kč
Ušetříte 271 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Tatooist of Auschwitz
Rok vydání
2018
Počet stran
248
Nakladatelství
BIZBOOKS
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
455077

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,7 / 5

157 hodnocení

24
4
3
0
0

Tereza Sládková
20.4.2019

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Knihu jsem si koupila jen díky jistému „haló“, které získala. A taktéž jsem využila poštovné zdarma, které mi Martinus nabídl. Nicméně jsem se rozhodla využít aktuálního počasí a poměrně dobré nálady ke čtení, že jsem se rozhodla se do toho pustit. Původně to měla být kniha na pár dní – ale stala se z toho kniha na asi 4 hodiny. Sama jsem z toho byla v šoku.

Nejsem fanoušek tohoto typu knih (přesněji řečeno knih o 2WW), ale doporučuji ji přečíst i právě takovým. Jde jen o příběh Lela a Gity, kteří jsou hlavními hrdiny příběhu. Ještě je tam samozřejmě pár podstatných postav (jako Baretski nebo Leon). Možná o to zajímavější, že jde o příběh Žida (dle mého názoru ale většina podobných příběhů je právě Židů, kteří se podělili se světem o to, jak se jim podařilo přežít).

Avšak doporučuji, alespoň jako poznání toho, co se dělo.
Čti víc
Katka Bařtipánová
18.2.2019
Ještě nikdy se mi nestalo, že bych o knize, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem, nemohla říct, že byla hezká. Ale můžeme tohle říct o knize, která se odehrává na nejhorším místě v nejhorším období našich novodobých dějin? Bez ohledu na to jsem se nemohla odtrhnout. Tatér z Osvětimi je prostě kniha, od které se nebudete moci odtrhnout. A až ji budete doporučovat svým přátelům, tak taky nebudete vědět, jestli je v pořádku říct, že tahle kniha je hezká. Je super. Je to jedna z nejlepších knížek, jakou jsem v poslední době četla. A stejně ve mně tohle hodnocení nechává takový zvláštní pocit. A rozhodně ji všem i přesto doporučuji.
Čti víc
Kristýna Milerová
11.9.2018
Knížka se čte velmi dobře. Je to zajímavý příběh, zatím jediná kniha o téhle době, která odkrývá i ty hezčí chvilky v táboře. Rozhodně můžu všem doporučit.
Čti víc
Lucie Kašparová
5.9.2018
Toto téma mě velmi zajímá. Skvělá kniha, která odkrývá skutečný život v koncentračních táborech Osvětim a Osvětim - Březinka. Díky za tuhle knihu. Doporučuji naprosto všem.
Čti víc
Eva Elčknerová
6.8.2018
Kniha, která má v sobě naprosto vše. Lásku, strach, odhodlání, víru, krutost i lidskost ve své nejčistší podobě. Knih, které se zabývají tématem holocaustu, je mnoho. A přesto je každá naprosto jedinečná a výjimečná- natož když se jedná o zpracování skutečného příběhu. Příběhu, který někdo prožil a protrpěl. Kniha je psána velmi poutavě a čtivě. Veškeré vyprávění naprosto zapadá do historických souvislostí. Několikrát jsem knihu musela odložit , protože se ve mně nahromadilo tolik emocí z jejího čtení, že jsem si potřebovala vydechnout. Je to příběh, který zasáhne. Příběh, který vypráví to, co nesmí být zapomenuto. Sílu člověka v naprosto otřesné a absurdní době. Neskutečně si vážím každého, kdo měl sílu a vytrval, kdo nevzdal žití, kdo našel sílu a dal prostor slovům, která měla popsat jeho příběh.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Tatér z Osvětimi - Heather Morris
Prolomení hradeb - Petr Hampl
278 Kč
Ušetříte 271 Kč

„Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. “

André Maurois