České ošetřovatelství 1 - Marta Staňková
České ošetřovatelství 1
59 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

České ošetřovatelství 1

Jak zavést ošetřovatelský proces do praxe

Ošetřovatelství má nezastupitelné postavení v péči o zdraví člověka. V terénní i nemocniční péči si vytvořilo vlastní pole působnosti, v němž sestra (rozumí se tím i stejně vzdělaný pracovník mužského pohlaví) pracuje výrazně samostatněji...

Čti víc

59 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ošetřovatelství má nezastupitelné postavení v péči o zdraví člověka. V terénní i nemocniční péči si vytvořilo vlastní pole působnosti, v němž sestra (rozumí se tím i stejně vzdělaný pracovník mužského pohlaví) pracuje výrazně samostatněji. Charakteristickými znaky pokrokového ošetřovatelství jsou jednak individualizovaná péče založená na vyhledávání a plánovitém uspokojování ošetřovatelských potřeb nemocného člověka a jednak samostatná práce sester v terénní péči, zaměřená nejen na domácí péči, ale především na prevenci. Tato mnohem náročnější práce si vyžaduje vytvoření nové, lépe kvalifikované kategorie sester a řadu změn v dosavadní organizaci ošetřovatelské péče.
Předložená koncepce vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace, Mezinárodní rady sester a Evropské unie. Určuje základní perspektivu vývoje českého ošetřovatelství k výraznému doplnění od současného pojetí ošetřovatelské péče, zaměřené převážně na splnění lékařských ordinací a zajištění základní ošetřovatelské péče, o náročnější a samostatnější práci sester orientovanou na podporu zdraví člověka a jeho potřeby.
Ukazuje směr, kterým je třeba dokončit transformaci vzdělávání ošetřovatelských pracovníků.Zdůrazňuje nutnost zavedení ošetřovatelského procesu, doprovázeného ošetřovatelskou dokumentací, jako základního metodického postupu sestry při práci se zdravým a nemocným člověkem, jeho rodinou a sociálním okolím.Otevírá cestu k zajištění kvalitní ošetřovatelské péče prostřednictvím ošetřovatelských standardů, stanovujících kriteria k jejímu hodnocení.
Navrhuje systém registrace sester.
Lze očekávat, že systematická realizace koncepce se odrazí ve zkvalitnění celkové péče o zdraví české populace, a to nejen v lepší ošetřovatelské nemocniční i domácí péči, ale také v terénní praxi na úseku prevence a výchovy ke zdraví, což bude mít i významný ekonomický efekt.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
50
Hmotnost
80 g
Rok vydání
1998
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Institut pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví
Rozměr
145×210 mm
ISBN
8070132639
Naše katalogové číslo
40949

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France