Yi Jing aneb Běh Osudu - Michel Vinogradoff
Yi Jing aneb Běh Osudu
599 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
599 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knizeSkrze tisíciletou moudrost, která je Yi Jingu - Knize proměn vlastní, se nám otevírá pohled na svět a lidské vztahy, založené na prostotě, opravdovosti, přirozenosti.

Nejnovější překlad čtenáři ukazuje, včetně čínských znaků, nakolik je původní text výsostně živý, srozumitelný a účinný! Vrací každému čtenáři chuť a volnost, aby si sám našel vlastní interpretaci, dobral se vysvětlujících odpovědí na své každodenní otázky. Stává se aktivním činitelem vlastního života, na hony vzdálen obyčejnému přebírání strnulých a zkostnatělých šablon a klišé.

Čtenář se tak může znovu dobrat lehkosti žití a rozhodování. Stává se středem všeho dění právě proto, aby si mohl sám vybrat, co se ho přímo dotýká. Aby mohl na svůj život nahlížet skrze své vlastní úvahy a ne skrze pevně daný řád omezujícího překladu, který většinou vybírá jen jedinou možnost z mnoha dalších.

Stávající nové pojetí dává čtenáři možnost, aby prostřednictvím četných vysvětlení a odhalení dospěl k jádru moudrosti. Nikoliv však moudrosti pedantské a poučující, nýbrž k moudrosti živoucí a použitelné pro každý všední den. Vystupuje z ní zřetelně spontánní nahlížení na svět, což tvoří nemalou součást lidské intuice.

Intuice, která je posléze zlehounka podchycena a pečlivě tříbena, aby nesváděla k fantasknímu třeštění, nýbrž aby čtenáři nabídla mnohem zřetelnější a celistvější pohled na situace a události, které ve svém životě prožívá a řeší.
Yi Jing - Kniha proměn dokáže dnešním jazykem předávat tisíciletou moudrost a nijak neztrácí na aktuálnosti.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
632
Hmotnost
1005 g
Rok vydání
2007
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Pagoda
Rozměr
160×240 mm
ISBN
8096969807
Naše katalogové číslo
40671

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Iveta korecová
28.4.2014
Názor čitateľa
Krásne spracovaná téma Knihy premien...celkovo odporúčam Vinogradoffa.

Iveta
Čti víc
Peter Leitmann
27.4.2012
Názor čitateľa
Ak sa niekto hlbšie zaoberá Knihou premien, tak sa mu dostáva do rúk jedinečný dokument, poskytujúci vysokú kvalitu. V porovnaní s ostatnými titulmi z teto oblasti mi táto kniha dala mnoho nových a jedinečných pohľadov na I-ťing a jeho použitie. Vrelo odporúčam, ale dovolím si upozorniť, že kniha nie je najvhodnejšia pre tých, ktorí sa s I-ťingom ešte len zoznamujú. Čti víc

Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder