Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Vývojová psychologie - Marie Vágnerová
Vývojová psychologie
475 Kč
Knihy
E-knihy

Vývojová psychologie

Portál, 2000
Nakladatel
Portál, 2000

Soustavný výklad psychického vývoje člověka od prenatálního věku přes dospělost až do konce lidského života.

Čti víc

475 Kč

Vyprodané, je dostupné jiné vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Autorka se soustřeďuje na logiku vývoje, charakterizuje v každém období stav jednotlivých psychických funkcí i specifické problémy vyskytující se v dané fázi vývoje a jejich praktické důsledky pro pochopení chování člověka a pro přístup k němu. Učebnice je určena především studentům připravujícím se pro pomáhající a pedagogické profese, z jejichž praktických potřeb vychází. Užitečnou příručku v ní však najdou i psychologové, pracovníci dalších sociálních oborů a všichni, kdo potřebují nejnovější informace o vývojově podmíněných změnách psychiky.

V souvislosti s přípravami na přednášky z dětské klinické psychologie vzal jsem si k ruce novější příručky vývojové psychologie. Právě vývojové hledisko v normě i patologii je jedním z určujících znaků dětské klinické psychologie. Naše odborná literatura má to štěstí, že byla v nedávné době obohacena dvěma původními díly. Prvou prací je Vývojová psychologie prof. Josefa Langmeiera a dr. Dany Krejčířové (Grada Publishing, Praha, 1998). Druhou monografií je Vývojová psychologie. Dětství, dospělost, stáří (Portál, Praha, 2000) doc. Marie Vágnerové.


Kniha zmíněná jako první je přepracovaným a prohloubeným vydáním původních učebních textů, vyšlých knižně v r. 1976 a pak v r. 1991. Text tedy zrál v průběhu více než čtvrtstoletí a obráží výsledky systematického studia a pedagogických zkušeností dnes již dvou generací znamenité psychologické rodiny. Zahrnuje 317 stran textu, 10 stran výběru literatury k jednotlivým tematickým okruhům, 3 přílohy.
autor recenze: Jaroslav Šturma
převzato z Psychologie Dnes
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
522
ISBN
8071783080
Naše katalogové číslo
4005
Vazba
pevná vazba
Rok vydání
2000
Jazyk
český
Nakladatelství
Portál

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

6 hodnocení

4
2
0
0
0

27.5.2014
pár slov od študentky psychológie
fakt som rada, že nás vyučujúca hrozbou, že kto nebude mať načítanú Vagnérovú, neprejde na skúške, prinútila ju čítať, lebo ako to čítam, je tam toľko zaujímavých vecí a človek pochopí, čo sa aj v jeho živote či živote jeho blízkych kedy a prečo začalo zadŕhať a ovplyvnilo celý jeho ďalší život a fungovanie Som rada, že som do tejto knihy investovala a inak odporúčam každej žene, čo chce mať deti alebo už čerstvým mamičkám, ktorým záleží na zdravom vývine svojich detí Čti víc
Cvok
28.7.2014
Názor čitateľa
Študentka z TRUNI? :D Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton