WTF

Co přinese budoucnost a jak ji přežít

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2018

Další formáty

Kniha
427 Kč

Technologický vývoj nabral překotné tempo, celá společnost stojí na rozcestí a my se užasle ptáme: WTF? Co se to děje? Připraví nás roboti o práci? A když ne roboti, tak obří společnosti typu Uber a Amazon? Zničí fake news demokracii?

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Technologický vývoj nabral překotné tempo, celá společnost stojí na rozcestí a my se užasle ptáme: WTF? Co se to děje? Připraví nás roboti o práci? A když ne roboti, tak obří společnosti typu Uber a Amazon? Zničí fake news demokracii? Vzbouří se nakonec umělá inteligence jako Skynet ve filmu Terminátor?
Zní to jako otázky pro majitele křišťálové koule – nebo pro Tima O’Reillyho. Říká se mu totiž „věštec Silicon Valley“ (časopis Inc.) nebo „stopař trendů“ (Wired). Zrod klíčových technologických inovací zblízka sleduje už od konce sedmdesátých let, opakovaně dokázal předpovědět další vývoj, a proto se vyplatí naslouchat mu i nyní.
Ve své nejdůležitější knize vám Tim O’Reilly nejprve přiblíží převratnou historii IT posledních čtyřiceti let. Naváže hlubokými insiderskými vhledy do zákulisí současných „titánů“, jako jsou Google, Facebook, Uber či Amazon, a umožní vám pochopit, jak špičkové technologie, ale i nové organizační přístupy od základu mění byznys, finanční trhy a ekonomiku vůbec. A poté načrtne svou optimistickou vizi budoucnosti, v níž stroje lidi nenahradí, ale budou se s nimi dokonale doplňovat a společně vytvářet lepší svět.
Má to jeden háček: možných budoucností je vždycky víc. Která skutečně nastane, záleží jen na nás – na tom, zda chápeme, co se kolem nás děje, abychom pak dokázali činit prozíravá rozhodnutí. Ta osobní i ta politická.

Z knihy se mimo jiné dozvíte:
- Jak mohou zdánlivě malá rozhodnutí převrátit technologický vývoj a svrhnout hegemony trhu, jako jsou firmy IBM, Microsoft či Netscape.
- Že algoritmy již dnes ovlivňují naše životy víc, než si připouštíme, ať jde o sociální média, nebo finanční trhy.
- Proč se špičkové technologie podílejí na chudnutí střední třídy a zvyšování příjmové nerovnosti.
- Díky čemu síťové služby typu Uber nebo Airbnb převálcovaly trh a proč není rozumné proti nim bojovat.
- Že technologická nezaměstnanost se bude zhoršovat, ale při moudré politice jen dočasně.
- Co skutečně dokáže umělá inteligence a jaké jsou (v dohledné době) její možnosti a limity.
- Jak rozpoznat zárodky budoucnosti v přítomnosti a která odvětví budou v nadcházející éře nejspíš prosperovat.
- Jakými dovednostmi byste rozhodně měli vybavit své děti.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě
-5 %
427 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
299 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
432
Rok vydání
2018
Edice
Pod povrchem
Naše katalogové číslo
394415
Jazyk
čeština
Nakladatel
Jan Melvil publishing
Publico manager & eknihy
30. srpna 2021

Kniha s takýmto názvom môže zaujať každého, kto sa zaujíma o technológie a je zvedavý na rôzne scenáre, o ktorých sa už dlho hovorí. Naozaj nás vyhubí umelá inteligencia? Oberú nás roboty o prácu? Akým smerom sa to bude celé vyvíjať? Máme sa tešiť alebo obávať?
Tim O'Reilly je svetoznámy technologický guru, ktorý bol, zdá sa, pri všetkom dôležitom už od vzniku UNIXu. V prvej polovici knihy teda opisuje najmä vývoj moderných technológií, počítačov a internetu, vysvetľuje svoju rolu a menuje množstvo ľudí, mne neznámych, ktorí si niekedy niečo povedali a potom sa veci posunuli ďalej. Len o niečo zaujímavejšie pasáže tvorilo rozplývanie sa nad Uberom či Amazonom.
Poslednú časť knihy zase na striedačku kritizuje startupy, rizikový kapitál a tých, ktorým ide len o to, aby sa nabalili a ponúka rôzne idealistické riešenia, ako by to mohlo celé fungovať, ak by sme mysleli na spoločné blaho a technológie využívali pre dobro ľudstva.
Nemôžem povedať, že by mi kniha nič nedala, ale bolo v nej viac nezáživného obsahu ako užitočných informácií.

Čti víc

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,0 / 5

6 hodnocení

2
2
2
0
0

A.
10.10.2018
WTF
Skvelá kniha, ktorá určite nesklame čitateľov, ktorí sledujú vývoj technológií. Zrod, vývoj a následky dobrých nápadov zo sveta technológií, ktoré majú dosah nielen na životy ľudí, ekonomiku, finančný svet ale aj globálny biznis. Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano