Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Nelze měnit velikost písma, formát je proto vhodný spíše pro větší obrazovky.

Více informací v našich návodech

Přečtete na zařízeních:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací
  • Počítač s příslušnou aplikací

Více informací v našich návodech

Přečtete na:

Nepřečtete na:

Jak číst e-knihy zabezpečené přes Adobe DRM?
Audiokniha
Audiokniha: České cizinky (Jana LeBlanc). Jota, 2025
Audiokniha
Audiokniha
Audiokniha: České cizinky (Jana LeBlanc). Jota, 2025
Audiokniha

České cizinky
Audiokniha

Audiokniha České cizinky, kterou napsala Jana LeBlanc. Příběhy žen, které žijí dlouhodobě v cizině a přibližují kulturní rozdíly v dané zemi na svém vlastním osudu. Číst víc

4,5 6 hodnocení
Nakladatel
Jota, 2025
Interpret
Délka
14:53

Audiokniha České cizinky, kterou napsala Jana LeBlanc. Příběhy žen, které žijí dlouhodobě v cizině a přibližují kulturní rozdíly v dané zemi na svém vlastním osudu. Číst víc

  • MP3 ke stažení
  • Čeština
Cena: 439 Kč
Ihned ke stažení
Chcete vyzkoušet čtení ušima? K poslechu audioknihy vám postačí telefon. Pro co nejsnazší poslech doporučujeme naši aplikaci. Více informací najdete zde.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Knihomolský pomocník

Proč nakupovat knihy na Martinus.cz?

  • Tituly skladem doručujeme do druhého dne
  • Knihomolská záložka ke každému nákupu
  • Více než 9 000 výdejních míst

Naši skřítci doporučují

Jozef Karika, Pád. Tympanum, 2026

Více o audioknize

Příběhy žen, které žijí dlouhodobě v cizině a přibližují kulturní rozdíly v dané zemi na svém vlastním osudu. Literární dokument novinářky Jany LeBlanc (v knižní podobě s fotografiemi Patricie Krivanek) mapuje život českých žen, které mají domov v jiné zemi světa, než se narodily. Prostřednictvím jedenácti beletrizovaných autentických výpovědí ukazuje různé zkušenosti s životem v cizích zemích. Každý příběh se snaží zlomit předsudky, které o zemích nebo o životě v cizině máme, a relativizovat klišé, která s nimi spojujeme. Je v USA opravdu všechno možné, a to i pro matku-samoživitelku? Co když muslimka nemusí být od hlavy k patě zašátkovaná žena, ale klidně potetovaná holka v tílku? Dá se uchytit v cizině bez znalosti jediného slova cizího jazyka? Zkazí rodiče dítěti život, když mu rodiče v pubertě vezmou domov, kulturu a všechno, čím žije? Audiokniha je ambiciózní mezinárodní projekt přinášející autentický vhled do výjimečných osudů a zajímavostí ze života v různých zemích napříč zeměkoulí.
Nahrávka vznikla podle knihy Jany LeBlanc České cizinky vydané Nakladatelstvím JOTA v roce 2024. Text © Jana LeBlanc, 2024. Audiokniha © Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2025. Čte Hana Briešťanská, Šárka Šildová a Petr Štěpán. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Vydalo Nakladatelství JOTA, s. r. o., v roce 2025.

Našli jste chybu nebo škodlivý obsah? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu nebo škodlivý obsah

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5
3
3
0
0
0

Jak se líbila audiokniha vám?

Čtenářské recenze

Zuzka-Knižníček
Neověřený nákup
1.6.2026
Kniha mě velmi mile překvapila především svou pestrostí. Oceňuji, jak rozmanité zastoupení žen autorka vybrala nejen věkově, ale i tím, kde dnes žijí. Díky tomu nabízí každá kapitola jiný pohled na život, emigraci, hledání domova i vlastní identity. V příbězích si člověk snadno najde něco, co ho osloví. Velmi mi vyhovovala i forma zpracování. Knihu jsem četla jak očima (protože jsou tu i fotografie daných žen), tak zároveň i ušima, oboje bylo velmi příjemné a krásně se mi to kombinovalo.
Nejde o klasické rozhovory otázkaodpověď, ale o monology jednotlivých žen, což celému vyprávění dodává větší osobnost a přirozenost. Každý příběh tak působí intimněji a čtenář má pocit, jako by mu daná žena svůj život opravdu sama vyprávěla. Příjemným doplněním je také krátký pohled autorky na závěr každého příběhu, který text hezky uzavírá.
K přečtení můžu rozhodně doporučit, bylo to velmi příjemné čtení plné inspirativních ženských příběhů z různých koutů světa.
reagovat
Ověřený zákazník
2.3.2025
Kniha nám přináší pohled do života jedenácti českých žen, které se rozhodly, že stráví svůj život v zahraničí. Každý příběh je jiný a jedinečný. Kniha nás zavede na různá místa ve světě a ukáže nám takový život, jaký se tam skutečně žije.
Od této knihy jsem očekávala, že se mi bude líbit a nespletla jsem se. Jsem z ní naprosto nadšená a rozhodně ji budu doporučovat všude a všem.
Všechny příběhy byly neskutečně zajímavé a inspirativní. Některé natolik, že by si zasloužily vlastní knihu. Četla jsem, ani jsem nedutala. Kniha mě vtáhla a nepustila. Nejsem člověk, který by se rozhodl žít jinde, ale moc ráda si o tom čtu o jiných životech a jiných světech.
Čekala jsem rozhovory, dostala jsem beletrizované zpracování. A řekla bych, že to takto bylo lepší, takové komplexnější a četlo se to jako román.
Možná vás kniha namotivuje k cestování, možná si jen díky ní uvědomíte, jak se u nás máme dobře, i když na vše nadáváme.
Skvělá kniha.
reagovat

Nakladatelství Jota

Obchodní název
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Adresa
Škárova 809/16
612 00 Brno – Královo Pole
Česká republika
E-mail
jota@jota.cz
Vědomosti mohou být vždy nebezpečné. Jsou mocnější zbraní než kterýkoli meč či kouzlo.
Kniha: Kouzla rodu Thornů (Margaret Rogerson), 2022
Kouzla rodu Thornů
  • Margaret Rogerson