Knihy
E-knihy

Liber viaticus Jana ze Středy

Academia, 2017
Nakladatel
Academia, 2017

Liber viaticus si dal pořídit Jan ze Středy, vzdělaný a uměnímilovný prelát z nejužšího okruhu rádců a důvěrníků Karla IV., mezi lety 1353 a 1364. Po obsahové stránce jde o breviář, ale důležitá je především malířská...

Čti víc

1 568 Kč

Běžná cena Běžně 1 650 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Titul je viazaný na špeciálnu objednávku, ktorú nie je možné vrátiť (platia Všeobecné obchodné podmienky - časť Reklamačný poriadok)!

Liber viaticus si dal pořídit Jan ze Středy, vzdělaný a uměnímilovný prelát z nejužšího okruhu rádců a důvěrníků Karla IV., mezi lety 1353 a 1364. Po obsahové stránce jde o breviář, ale důležitá je především malířská výzdoba. Ve vynikající práci iluminátora se projevují vlivy toskánské a francouzské, ale výzdoba rukopisu zároveň stojí u vzniku nového, národního slohu knižní malby.

První moderní monografie věnovaná jedné z nejcennějších památek české středověké kultury se skládá ze dvou svazků. V prvním z nich představují Liber viaticus studie předních historiků a historiků umění, druhý svazek obsahuje zmenšenou fotografickou reprodukci rukopisu.
Čti víc
Kupte společně
Liber viaticus Jana ze Středy - Marta Vaculínová
Život s češtinou - Marie Čechová
1 891 Kč
Ušetříte 144 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
960
Hmotnost
4980 g
Rok vydání
2017
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Academia
Rozměr
205×280 mm
ISBN
9788020025531
Naše katalogové číslo
272663

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Čti víc
Kupte společně
Liber viaticus Jana ze Středy - Marta Vaculínová
Život s češtinou - Marie Čechová
1 891 Kč
Ušetříte 144 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma