Six of Crows - Leigh Bardugo

234 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Six of Crows - Leigh Bardugo
Six of Crows - Leigh Bardugo

Six of Crows

Game of Thrones meets Ocean's Eleven in this brand new fantasy epic from the No.1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy. Gripping, sweeping and memorable, ... Číst víc

4,7 371 hodnocení
1. díl série
Six of Crows
Věk
14+
Nakladatel
Orion, 2016
Počet stran
512

Game of Thrones meets Ocean's Eleven in this brand new fantasy epic from the No.1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy. Gripping, sweeping and memorable, ... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Angličtina

234 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle
Další knižní vydání (7)
Six of Crows - Leigh Bardugo
Brožovaná vazba
Angličtina, 2021
Na skladě

218 Kč


Six of Crows - Leigh Bardugo
Pevná vazba
Angličtina, 2018
Na skladě

365 Kč


Šest vran - Leigh Bardugo
Pevná vazba s přebalem
Čeština, 2022
Na skladě

398 Kč


Vrania šestka - Leigh Bardugo
Brožovaná vazba
Slovenština, 2017
Na skladě

287 Kč


Six of Crows - Leigh Bardugo
Pevná vazba s přebalem
Angličtina, 2015
Vyprodané

Šest vran - Leigh Bardugo
Pevná vazba s přebalem
Čeština, 2021
Vyprodané

Šest vran - Leigh Bardugo
Pevná vazba s přebalem
Čeština, 2017
Vyprodané

Další knižní vydání
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Game of Thrones meets Ocean's Eleven in this brand new fantasy epic from the No.1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy. Gripping, sweeping and memorable, Six of Crows is perfect for fans of George R. R. Martin, Laini Taylor and Kristin Cashore. Criminal prodigy Kaz Brekker is offered a chance at a deadly heist that could make him rich beyond his wildest dreams - but he can't pull it off alone. A convict with a thirst for revenge. A sharpshooter who can't walk away from a wager. A runaway with a privileged past. A spy known as the Wraith. A Heartrender using her magic to survive the slums. A thief with a gift for unlikely escapes. Six dangerous outcasts. One impossible heist. Kaz's crew is the only thing that might stand between the world and destruction - if they don't kill each other first.
Číst víc
Počet stran
512
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
32×200 mm
Hmotnost
418 g
ISBN
9781780622286
Rok vydání
2016
Věkové doporučení
14+
Naše katalogové číslo
244802
Jazyk
angličtina
1. díl série
Six of Crows
Nakladatel
Orion
Pro koho
young adult
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
756 Kč
Ušetříte 142 Kč

Hodnocení

4,7 / 5

371 hodnocení

296
54
12
4
4

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

Martinus.cz
Ester Vecerna
zaměstnanec/zaměstnankyně
19. března 2017

Prvych par kapitol moze cloveka trochu nudit ale ked sa dostanete na scenu kde sa prvy krat objavi Kaz Brekker ocitnete sa v uplne inom svete ktory vas uz nepusti. Uzasne napisane, s nadhernym vyuzitim jazyka a prirovnani. Vety do seba zapadaju ako hodinky a dej aj prostredie vas okamzite uputa. Co vsak bol pre mna hlavny dovod preco ma tato mala seria tak uchvatila su vyborne napisane postavy na ktore tak lahko nezabudnem. Kazdy si oblubi minimalne 5 zo 6 hlavnych postav si myslim a bude im az do uplneho konca fandit. Velmi dobre citanie ktore odporucam kazdemu kto ma rad trochu temna, historickeho fantasy, zlodejin a ocarujucich vyvrhelov.

Číst víc
Martinus.cz
13
Skaza - Anthony Reynolds
Právě čtu
Skaza

23 rokov - dcéra a sestra, študentka angličtiny a histórie, milovníčka hudby, filmov a kníh, cestovateľka

Barbora Jesenská
zaměstnanec/zaměstnankyně
10. dubna 2018

Už na prvý pohľad pútavý obal naznačil zaujímavý príbeh. Kniha svoj prísľub splnila a ja som sa od príbehu šiestich jedinečných postáv nemohla odtrhnúť. Autorke sa podarilo vytvoriť úžasný nový svet s vlastnou mytológiou a kultúrou. už teraz sa teším na ďalší príbeh zo sveta Gríš.

Číst víc

Čtenářské recenze

15
před třemi dny
Vrania šestka
raciame sa do sveta Gríš pár rokov po prvotnej trilógii. Teraz sa ocitáme na ostrove Kerch v meste Keterdam a ústrednými postavami sú členovia gangu, ktorý vedie Kaz. Kaz je veľmi prefíkaný, inteligentný a vie sa dostať z každej šlamastiky. Kaz dostane ponuku, aby z väzenia doslova ukradol jedného väzňa tak spolu so svojím gangom ide na to.
Kniha je veľmi čitateľná, autorka sa posunula od priemernej až podpriemernej prvotnej trilógie aspoň o dve úrovne vyššie. Charaktery postáv má premyslené do detailov a príbeh je taktiež veľmi originálny a napínavý.
Moje hodnotenie je 5 z 5.
Číst víc
4

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Ověřený zákazník
16.11.2022
Úžasne pozamotávaný fantasy príbeh
Začiatok Vranej šestky sa mi zdal pridlhý a nevedela som, čo od tejto známej knihy mám očakávať... Avšak postupne som sa do tohto príbehu začítala viac a začal ma aj oveľa viac baviť. Pribúdalo tu množstvo nečakaných zvratov a zápletiek, pričom do konca knihy si nie ste celkom istý, ako sa sa to skončí. Na tomto príbehu ma zaujali aj hlavné postavy. Boli odlišné, každá jedna z nich mala inú minulosť či charakter. Avšak boli napísané skvelo a čitateľov majú čím zaujať. A aj keď im išlo o život dokázali z toho urobiť super časť alebo rozhovor. A napokon je tu svet gríš, ktorý autorka veľmi zaujímavo preplietla a znova som obdivovala, ako autori dokážu vymyslieť a napísať takéto fantasy knihy... Odporúčam všetkým milovníkom fantasy :-) Číst víc
Lou
Neověřený nákup
22.11.2022
Ahoj! A je tá kniha v angličtine? Ďakujem za odpoveď! Číst víc
Ai
Neověřený nákup
8.11.2022
The best book I've ever read and I'm not even kidding
Well, how do I start I picked this book up randomly at a bookstore just because of the back description, I didn't expect a lot from it and the first chapter seemed unnecesserily boring and confusing but when I read more I discovered how much I got attached to the characters, the plot is great and the twists just mind-blowing! I'm unable to express how much love has been created inside of me towards this book! I definetly recommend, I missed the dualogy already the following day of the day I'd finished it, if I'm being honest my favourite character ended up being Jesper and I love the ship of him and Wylan who's one of the most relatable male characters or at least in my point of view Číst víc
2
6.11.2022
Fantastická kniha
Túto knihu som si hneď zamilovala (veľkú zásluhu na tom má Kaz Brekker). Táto kniha je veľmi pekne napísaná a pri každej novej kapitole som dostávala mierne šoky z toho čo sa tam práve stalo. Je plná neočakávaných vecí a dokáže ťa odtrhnúť od reality veľmi rýchlo. Ak ste fanúšikom fantasy tak vám odporúčam túto fantastickú knihu. Číst víc
1
16.10.2022
Super kniha
Nemám prečítaných veľa fantasy kníh no Vraniu šestku som si vybrala v kníhkupectve len tak náhodne a hneď od začiatku ma kniha bavila aj keď na začiatku som bola trochu mimo a nevedela som co sa tam dialo :D. No hned v druhej kapitole som sa dostala do príbehu a neskutočne ma bavil. Všetky postavy sú úžastné a niečim zaujímave. Naozaj odporúčam. Väčšina ľudí hovorí že by sa táto kniha mala prečítať až po trilogí Tieň kostí, no podľa mňa je úplne v poriadku ak začnete touto knihou Číst víc
8
30.9.2022
Z tejto knihy som mala veľmi zmiešané pocity. Väčšia časť pre mňa bola hrozne nudná, plná zdĺhavých opisov. Zaujímavé pasáže boli len na pár stránkach. Príliš veľa mien, ktoré sa plietli. Pri čítaní som sa musela naozaj veľmi sústrediť, aby som nestratila niť. Najzaujímavejšie pre mňa boli dialógy medzi postavami a tých tiež nebolo práve veľa. Určite som už čítala lepšie knihy z tohto žánru. Číst víc
10
5.9.2022
Ďalšia famózna séria
Na oko séria o skupinke ľudí, podvodníkov, zdanlivo bez akýchkoľvek spoločných záujmov, ktorých spája nesplniteľná úloha. V dvoch knihách sa postupne odkrýva životný príbeh jednotlivých postáv, ktoré na začiatku vystupujú spôsobom, ktorý vás môže pobaviť, ohúriť alebo aj úplne znechutiť. Najmä v prípade chladnokrvného prístupu, "veliteľa" tejto partičky, Kaza Brekkera. Ale je skutočne len bezcitným mladým chalaniskom, prezývaným Špinavec, z pochybnej štvrte v Ketterdame, zo Suda? Alebo za tou vycibrenou brilantnou mysľou nájdeme aj kus citu. Prečo má Jesper potrebu neustále neskutočne riskovať? Nájdu k sebe nejakú cestu Nina s Mathiasom, ktorí si navzájom pomohli prežiť, keď nebola iná možnosť, keď sú od nepamäti vychovávaní vo vzájomnej nenávisti, už len preto, čím a odkiaľ sú? Ostane Inej navždy len Prízrakom, neviditeľné dievča, verné svojím svätým? Či Wylan navždy outsiderom len preto, že je kupeckým synom?
Ako ďaleko sa dá zájsť s vidinou pomsty?
Postupne zisťujeme, že možno za tvrdou maskou a skameneným srdcom, či za neustalým vtipkovaním, môžu byť skryté mnohé rany a strachy. Že medzi láskou a nenávisťou je skutočne tenká čiara. Že zo strachu pred niečím, čo nie sme schopný pochopiť, môžme zatracovať dobro a snažiť sa ho zničiť. Zisťujeme, že chamtivosť nemá hraníc, keď vďaka nej ste ochotný riskovať životy iných. Ale aj to, že niekedy tá chamtivosť môže skrývať dobré srdce, ktoré dokáže napriek všetkej bolesti milovať.
Aký to je však život, keď musíte robiť aj to, čo sa vám prieči, lebo proste chcete prežiť a nemáte na výber?
Knihy sú úžasne napísané, hoci začiatok bol, pre mňa, trochu ťažkopádny, však veľmi rýchlo som sa opäť zahĺbila, tentokrát nielen do sveta gríš, ale aj najväčšej "spodiny" z opačnej strany, ktorej jediným prianím je žiť, napriek ich zlodejským a podvodníckym praktikám, ako tak slušný život, a hlavne prežiť.
Autorka odviedla opäť úžasnú prácu, kde už keď si myslíte, že viete ako to bude pokračovať, príde zvrat a vy sa s tým musíte zmieriť.
Číst víc

Číst víc
Kupte společně
756 Kč
Ušetříte 142 Kč

„Řeknu ti tajemství, Hanno. Ta opravdu zlá strašidla nikdy nevypadají jako strašidla.“

Prohnilé město - Leigh Bardugo
Prohnilé město
Leigh Bardugo