Six of Crows - Leigh Bardugo
Six of Crows
302 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Six of Crows

Leigh Bardugo
Ninth House (slovenský jazyk) - Leigh Bardugo
Ninth House - Leigh Bardugo
Vrania šestka - Leigh Bardugo

Leigh Bardugo se narodila v roce 1985 v Jeruzalémě, ale vyrůstala již ve Spojených státech v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, jako novinářka a nakonec i jako maskérka a odbornice na zvláštní efekty. Nyní žije a tvoří v Hollywoodu, kde je možné ji čas od...

Orion, 2016
Na skladě
Nakladatel
Orion, 2016
1. díl série
Six of Crows

Game of Thrones meets Ocean's Eleven in this brand new fantasy epic from the No.1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy. Gripping, sweeping and memorable, ...

Čti víc

302 Kč

Běžná cena Běžně 318 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Game of Thrones meets Ocean's Eleven in this brand new fantasy epic from the No.1 New York Times bestselling author of the Grisha trilogy. Gripping, sweeping and memorable, Six of Crows is perfect for fans of George R. R. Martin, Laini Taylor and Kristin Cashore. Criminal prodigy Kaz Brekker is offered a chance at a deadly heist that could make him rich beyond his wildest dreams - but he can't pull it off alone. A convict with a thirst for revenge. A sharpshooter who can't walk away from a wager. A runaway with a privileged past. A spy known as the Wraith. A Heartrender using her magic to survive the slums. A thief with a gift for unlikely escapes. Six dangerous outcasts. One impossible heist. Kaz's crew is the only thing that might stand between the world and destruction - if they don't kill each other first.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha brožovaná vazba, slovenský jazyk, Slovart, 2017
Na skladě
-5%
275 Kč

Na skladě, posíláme ihned

Kniha pevná vazba s přebalem, český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2017
Na skladě
-7%
343 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha brožovaná vazba, anglický jazyk, Orion, 2016
Na skladě
-5%
302 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha pevná vazba, anglický jazyk, Orion, 2018
-15%
486 Kč

Dodání může trvat více než tři týdny

Kniha pevná vazba s přebalem, anglický jazyk, Henry Holt and Company, 2015

Vyprodané

E-knihy a audioknihy

Audiokniha (CD) CD obal, český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2019
Na skladě
MP3 na CD
-5%
351 Kč

Na skladě, posíláme ihned

E-kniha český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2017
PDF
EPUB
MOBI
219 Kč

Okamžitě ke stažení

Audiokniha (ke stažení) český jazyk, Nakladatelství Fragment, 2019
Novinka
MP3 ke stažení
329 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Six of Crows - Leigh Bardugo
Harry Potter and the Cursed Child (Parts I & II) - J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
901 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
512
Hmotnost
418 g
Rok vydání
2016
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
anglický
Nakladatelství
Orion
Rozměr
32×200 mm
ISBN
9781780622286
Naše katalogové číslo
244802

23 rokov - dcéra a sestra, študentka angličtiny a histórie, milovníčka hudby, filmov a kníh, cestovateľka

Barbora Jesenská
zaměstnanec/zaměsnankyně
10. dubna 2018

Už na prvý pohľad pútavý obal naznačil zaujímavý príbeh. Kniha svoj prísľub splnila a ja som sa od príbehu šiestich jedinečných postáv nemohla odtrhnúť. Autorke sa podarilo vytvoriť úžasný nový svet s vlastnou mytológiou a kultúrou. už teraz sa teším na ďalší príbeh zo sveta Gríš.

Čti víc
Martinus logo
Ester Vecerna
zaměstnanec/zaměsnankyně
19. března 2017

Prvych par kapitol moze cloveka trochu nudit ale ked sa dostanete na scenu kde sa prvy krat objavi Kaz Brekker ocitnete sa v uplne inom svete ktory vas uz nepusti. Uzasne napisane, s nadhernym vyuzitim jazyka a prirovnani. Vety do seba zapadaju ako hodinky a dej aj prostredie vas okamzite uputa. Co vsak bol pre mna hlavny dovod preco ma tato mala seria tak uchvatila su vyborne napisane postavy na ktore tak lahko nezabudnem. Kazdy si oblubi minimalne 5 zo 6 hlavnych postav si myslim a bude im az do uplneho konca fandit. Velmi dobre citanie ktore odporucam kazdemu kto ma rad trochu temna, historickeho fantasy, zlodejin a ocarujucich vyvrhelov.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

171 hodnocení

135
22
2
2
3

3
11.6.2020
Šest vran
Už pri čítaní anotácie som si knihu zamilovala. Autorka má zaujímavý štýl písania. Často sa v rôznych pasážach vracala do minulosti postáv, čo dáva čitateľovi možnosť lepšie spoznať šesticu kriminálnikov. Kĺzala z minulosti do prítomnosti celkom prirodzene, vôbec to teda neprekážalo napredovaniu deja.
Kniha je písaná z pohľadov všetkých šiestich hlavných postáv. Môžete si myslieť, že autorka si odhryzla príliš veľké sústo, ale nie je to pravda, pretože skákanie medzi jednotlivými uhlami pohľadov zvládla bravúrne. Vždy ste vedeli, či príbeh rozpráva pragmatický Kaz, ktorému na svete záleží možno viac, než si dokáže priznať; odvážna Inej, túžiaca po lepšej budúcnosti; silná Nina, rozhodujúca sa medzi láskou k mužovi a láskou k vlasti; energický Jesper, skrývajúci tajomstvo; zarytý Matthias, hľadajúci samého seba alebo nesmelý Wylan, snažiaci sa nájsť svoj hlas vo veľkom zlom svete.
Príbehu nechýbal humor, romantika a akcia. Kniha je plná šokujúcich prekvapení, hlavne vďaka geniálnemu mysleniu Kaza Brekkera. Hoci postavám celý čas vidíte do hlavy, stále sú nepredvídateľné a nestrácajú nádych tajomna.
Autorka vymyslela originálny príbeh, s akým som sa ešte nestretla. Hlavný hrdinovia nie sú žiadne princezné ani rytieri v lesklej zbroji, sú to kriminálnici, zlodeji s veľkým srdcom, ktorý majú hlboko do vrecka.
Myslím, že knihu si zamilujú všetci čitatelia žánru fantasy. Ja na ňu budem ešte nejaký čas myslieť.
Čti víc
4

Mám 16 rokov a na instagrame pôsobím ako @books_by_sashka

Alexandra Sladká
15.5.2020
Vrania šestka
Od knihy som očakávala naozaj veľa, lebo ju ospevovalo veľa ľudí. Prvých 100 strán ma ale nebavilo, preto som sa bála, či sa mi to bude páčiť. Páčilo, hoci som čakala ešte niečo lepšie. Z postáv (Inej, Kaz, Nina, Matthias, Jesper a Wylan) som si najviac obľúbila Inej, Jespera a Kaza, ale všetci mi bolo sympatický. Musím uznať, že autorka vymyslela skvelé a nezabudnuteľné postavy, ktoré si jednoducho obľúbite. A ten svet bol taktiež neskutočne dokonalý a super premyslený. Akcia (po 100 strane) bola úplne úžasná. Ten dej bol napínavý, stále sa tam niečo dialo a menilo. A tie zvraty? Nechápala som, ako sa mohlo všetko zmeniť v priebehu dvoch strán. Koniec bol hrozný, ale neskutočne ma navnadil na druhú časť, do ktorej sa chcem už čoskoro pustiť. Čti víc
8
29.4.2020
Príbeh šestice dospievajúcich zlodejíčkov, griše a bývalého trestanca hádam ani netreba bližšie predstavovať, je mnohým známy a mnohými milovaný. Od prvej stránky som príbeh milovala a kniha ma kapitolu od kapitoly bavila viac a viac. Príbeh plný tajomstiev, ktoré sa rozmotávali postupne a dávali všetkému zmysel.Naozaj som si zamilovala Inej, je pre mňa top postavou celého príbehu. Stranu za stranou som obdivovala ten premyslený Kazov plán a srdce mi bilo pri Matthiasovi. Jeho zmysel pre česť vytiahol u mňa celý príbeh na piedestál. A myslím, že tak skoro ani nespadne. Čti víc
4
8.2.2020
Moja TOP
Za mna neskutočné!!!! Autorka domyslela do posledneho detailu. Tie Kazove plány, to nádherné ticho Inej, veselosť Niny, Mathiasova viera, atd no neskutocne. Obsah mi prisiel nezaujimavy, ale dakujem za to, ze som tomu dala sancu. Vrelo odporucam. Leigh Bardugo vymyslela naozaj uzasnu vec Čti víc
7
25.1.2020
Keby som bola mala takéto knižky pred 20 rokmi, prisahám, že by som snáď ani nezmaturovala :) Úžasné hlavné postavy v prostredí zločinného Ketterdamu a riskantný podnik do ešte nebezpečnejšieho Ľadového paláca. Je to originálny príbeh plný akcie, napätia a túžby po pomste. Je tu mágia a nadprirodzené schopnosti, priateľstvo a ľahučký náznak romantiky. Páčilo sa mi prelínanie so spomienkami postáv, ich osudy a prečo sú tam, kde sú. Knižku som si veľmi užívala a veľmi nerada som ju púšťala z rúk, zároveň však som si ju chcela šetriť, aby som ju čítala čo najdlhšie. Typický príznak dobrej knihy. Nehovoriac o nádhernom vizuálnom a grafickom prevedení českého prekladu a samozrejme som si hneď musela zadovážiť aj pokračovanie, na ktoré sa chystám už čoskoro. Skvostné fantasy od skvostnej spisovateľky, ktoré si musí prečítať každá fantasy duša bez rozdielu veku. Čti víc
15
23.1.2020
Vrania šestka
Knižku som dočítala len včera a musím povedať, že absolútne nesplnila moje očakávania. Čakala som od tejto knižky oveľa viac ako sa mi dostalo. Príbeh bol vcelku zaujímavý len mi prekážalo to množstvo mien a niekedy som sa vôbec nevedela v tom príbehu orientovať. Preto 2/5 Čti víc
alžbet
21.10.2019
Leigh Bardugo v tejto knihe odkryla tajomný a záhadný svet tieňov, kde z hrdinov spravila najväčších trestancov, zlodejov a vrahov. pridala pár prvkov mágie a tajomna a vytvorila fantastické dielo plné zvratov, intríg a zápletiek.. Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Six of Crows - Leigh Bardugo
Harry Potter and the Cursed Child (Parts I & II) - J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
901 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský