Knihy
E-knihy

Poušť v plamenech

CooBoo, 2017
Na skladě
Nakladatel
CooBoo, 2017
1. díl série
Pistolnice Amání

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, ale v divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště leží v jejích rukou. První díl bestsellerové trilogie.

Amání je neohrožená pistolnice a osud pouště jí leží v rukou. Pouštnímu národu země Mirádži vládnou smrtelníci, ale v divokých, holých pustinách se pořád potulují mystická stvoření z dávných pověstí a někde prý stále čarují i samotní džinové. Na městečku Prachov ale nic mystického ani magického není a Amání se už nemůže dočkat, až z něj zmizí. Jestli zde zůstane, jejím osudem je skončit „buď provdaná, nebo mrtvá“, takže se Amání hodlá z Prachova dostat za pomoci své ostré mušky. Když se na střelecké soutěži setká s Jinem, tajemným a neskutečně přitažlivým cizincem, usoudí, že našla ideální únikovou cestu. Ale za celé roky, kdy fantazírovala o útěku z domova, se jí určitě nesnilo, že odsud uteče před vražednou sultánovou armádou s uprchlíkem hledaným za velezradu na mytickém koni. A určitě nečekala, že se do toho uprchlíka zamiluje… nebo že jí mladík pomůže odhalit mocnou pravdu o tom, kdo Amání opravdu je.
Čti víc
Kupte společně
Poušť v plamenech - Alwyn Hamilton
Stratená - Kathryn Croft
477 Kč
Ušetříte 196 Kč

Recenze, kritiky

Poušť v plamenech fantasy knihy

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Rebel of the Sands
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788075443137
Věkové doporučení
12+
Počet stran
288
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2017
Naše katalogové číslo
236117
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
CooBoo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

6 hodnocení

4
1
1
0
0

Lyn von Nightlight
3.8.2017
Príjemné čítanie
Autorka opisovala svet veľmi pútavo a živo, charaktery postáv mi boli sympatické a ani raz som sa pri čítaní nenudila. V období, keď máte problém do hocičoho sa začítať, je podobná kniha veľmi príjemným osviežením.
Čti víc
Neliss
14.6.2017
Vydarené young adult fantasy
Ako jeden z najväčších kladov tejto knihy hodnotím svet, v ktorom sa odohráva. Púšte, džinovia a ghúlovia predsa len zatiaľ nie sú opozerané elementy a autorka so zvoleným prostredím a mytológiou naozaj dobre pracuje. Veľká časť príbehu pochopiteľne stojí na hlavných postavách & ich interakciách. Amání žije v spoločnosti, v ktorej to má ako žena ťažké, no rozhodne sa len pasívne nepodriaďuje okolnostiam, takže je presne tou silnou hrdinkou, ktorú máme radi. Autorka sa však držala na uzde a Amání nie je ani zďaleka dokonalá a nestačí sama úplne na všetko. Úspech hlásim aj u mužského protagonistu, Jina. Áno, na prvý pohľad je to váš typický "tajomný príťažlivý cudzinec", ale ani v tomto prípade sa autorka nenechala príliš uniesť a z Jina sa vykľul fajn sympaťák. Vzťah týchto dvoch sa navyše rozvíjal skutočne pozvoľna a ich rozhovory dokázali pobaviť. Kniha začína chytľavo a popri zoznamovaní sa s prostredím a hrdinami dôjde na niekoľko akčných útekov. Nechýba ani tradičná rebélia proti skazenej spoločnosti - tentoraz ozvláštnená svojskou mytológiou - či prekvapivé odhalenia. Záver prináša očakávanú väčšiu akciu a taký ten ideálny koniec, ktorý síce príbeh čiastočne uzavrie, no zároveň spoľahlivo navnadí na pokračovanie. Skrátka, Poušť v plamenech má všetky prvky, ktoré si v YA fantasy užívam a zároveň sa vymyká z priemeru niekoľkými odlišnosťami. Ak vás tento žáner baví, určite vám knihu odporúčam.
Čti víc

CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a teenagery a "skorodospěláky". Je název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se nebojíme vydávat knihy provokativní, často až kontroverzní, ale ani tituly, které jsou určené jen na pobavení a oddych. Ročně se od nás můžete dočkat 40-50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo teď právě nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelství pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme uklidnit, protože mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i nových komiksů. Mezi naše hýčkané "děti" patří například série Selekce od Kiery Cass, příběhy z Horselandu, Ztracené dny Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy.

Čti víc
Kupte společně
Poušť v plamenech - Alwyn Hamilton
Stratená - Kathryn Croft
477 Kč
Ušetříte 196 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde