Knihy
E-knihy

Jatka č. 5

Argo, 2016
Na skladě
Nakladatel
Argo, 2016

Jedno z nejoriginálnějších protiválečných literárních děl všech dob vypráví příběh mladého Američana s německými kořeny, který se za druhé světové války dostal do německého zajetí a přežil fatální bombardování Drážďan, aby se v pozdějším věku doži...

Čti víc

217 Kč

Běžná cena Běžně 228 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jedno z nejoriginálnějších protiválečných literárních děl všech dob vypráví příběh Billyho Pilgrima, mladého Američana s německými kořeny, který se za druhé světové války dostal do německého zajetí a přežil fatální bombardování Drážďan, aby se v pozdějším věku dožil situace, kdy přestane být vázán současností a dokáže se přesouvat v čase, což mu není až tak moc platné, neboť ho unesou mimozemšťané a vystaví ho ve své zoo jako exponát člověka dvacátého století.
Čti víc
Kupte společně
Jatka č. 5 - Kurt Vonnegut jr.
Devatenáct set osmdesát čtyři - George Orwell
479 Kč
Ušetříte 47 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Slaughterhouse-5
Rozměr
135×210 mm
ISBN
9788025717707
Naše katalogové číslo
235935
Počet stran
160
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

11 hodnocení

5
5
1
0
0

Jana Benešová
Jana Benešová
8.6.2014
Názor čtenáře
Román z konce 60. let je milníkem vědeckofantastické literatury. Kurt Vonnegut totiž možná jako první spisovatel vůbec použil směs science fiction a autobiografie. Vzniklo z toho prapodivné dílo, které je známo nejen díky autorovým zkušenostem z 2. světové války, ale také třeba úslovím "So it goes = Tak to chodí", které se po vydání knihy stalo sloganem odpůrců války ve Vietnamu.

Kniha má několik dějových linií, v nichž nás provází hlavní hrdina Billy Pilgrim. Díky své návštěvě u mimozemšťanů na Trafalmadoru, kteří na něm prováděli nejrůznější pokusy, dokáže cestovat sem a tam v čase. Potkáváme se tedy s Billym, který zažil hrůzné bombardování Drážďan, s Billym, který bojuje ve válce, s Billym, který si žije spokojený domácký život, s Billym, který žije v kupoli v trafalmadorské zoo a je živou atrakcí pro místní obyvatele. Takhle řečeno se to může zdát dost zajímavé a kvůli tomu jsem si taky knížku půjčila. Ale jak se ukázalo, bylo to většinou hlavně dost zmatené.

S Trafalmadořany mě to bavilo - přece jen to byla ta nejvíc "science-fiction-část" - a svým způsobem to bylo ironické a dá se říct i vtipné. Co se týče zbytku Billyho výletů v čase, vždycky mi hrozně dlouho trvalo, než jsem se v daném časovém údobí zorientovala a stručné útržkovité vyprávění tomu zrovna moc nenapomáhalo. I když obvykle si stručnost a jednoduchost pochvaluji, tady bych neváhala nějaké ty odstavce ještě přidat. Je to ten styl "čtenáři, domysli si sám", což ne vždycky a ne u každého příběhu funguje.
Čti víc
Mária
26.2.2010
Zvláštne
akým svojským štýlom je napísaná táto zaujímavá a svojim spôsobom smutná a ironická kniha. Veľmi sa mi páčila. Povie nám dosť o vojne a človeka musí chytiť za srdce a pouvažovať o krutosti a zbytočnosti vojny.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Jatka č. 5 - Kurt Vonnegut jr.
Devatenáct set osmdesát čtyři - George Orwell
479 Kč
Ušetříte 47 Kč

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca