Žito a tritikale - Jiří Petr a kolektív
Žito a tritikale
170 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Žito a tritikale

Biologie, pěstování, kvalita a využití

Profi Press, 2008
Nakladatel
Profi Press, 2008

V publikaci „Žito a tritikale“ jsou shrnuty dlouholeté výsledky výzkumu na ČZU v Praze. K souhrnnému zpracování výsledků o žitě dochází k situaci, kdy začíná být...

Čti víc

170 Kč

Posíláme do tří dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V publikaci „Žito a tritikale“ jsou shrnuty dlouholeté výsledky výzkumu na ČZU v Praze. K souhrnnému zpracování výsledků o žitě dochází k situaci, kdy začíná být nedostatek domácí produkce k tradiční přípravě žitného chleba. Poslední publikace vyšla v roce 1990. Přitom na žitná pole přicházejí nové velmi výnosné odrůdy hybridů se zcela novými požadavky na podmínky pěstování a o kterých nemá praxe dostatek informací. Stejně tak je to s novým obilním druhem tritikale (česky žitovce), který je po pšenici a ječmeni třetím nejrozšířenějším obilním druhem. Jediná publikace, která o tritikale vyšla, je z roku 1991 a ještě byla s omezenou distribucí.

Pojetí knihy je založeno na biologii obou druhů, na zvláštnostech tvorby výnosu a z toho se odvíjí pěstitelské technologie směřující ke kvalitě produkce podle užitkových směrů. Zcela nové jsou informace o pěstování odrůd hybridů žita, pěstování tritikale ke krmným účelům a k produkci bioetanolu. Technologie jsou popsány i podle stupně plánované intenzity a s uplatněním současným environmentálním požadavkům, včetně ekologického způsobu pěstování.

Publikace zahrnuje kompletní přehled odrůd a jejich vlastností. Popisuje také racionální vstupy integrované ochrany rostlin včetně moderních přípravků na ochranu rostlin a účinných hnojiv. Zmíněné technologie vyúsťují v ekonomické a energetické hodnocení pěstitelských systémů a hodnocení kvality produkce zrna. Je zde i řada otevřených možností pro inzerci širokého spektra firem.
Čti víc
Kupte společně
Žito a tritikale - Jiří Petr a kolektív
Pšenice - Josef Zimolka a kolektív
220 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
192
Hmotnost
465 g
Rok vydání
2008
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Profi Press
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788086726298
Naše katalogové číslo
229597

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Žito a tritikale - Jiří Petr a kolektív
Pšenice - Josef Zimolka a kolektív
220 Kč

„Tak jako nemáš jíst jen pro chuť, tak nesmíš číst jen pro zábavu.“

John Ruskin