Knihy
E-knihy

Možná v jiném životě

Jak moc určuje náš život náhoda? Věříte na osud?

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodin čtení
Nakladatel
Mladá fronta, 2015

Další formáty

Kniha
256 Kč

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky...

Čti víc

Další formáty

179 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky.
Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne?

Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5%
256 Kč

Posíláme do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
179 Kč

Okamžitě ke stažení

Další
Kupte společně
Možná v jiném životě - Taylor Jenkins Reidová
Aiden - Melanie Moreland
358 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
256
Nakladatelství
Mladá fronta
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
220706
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

3,5 / 5

2 hodnocení

0
1
1
0
0

Markéta Bartoníčková
11.3.2016
Důležité upozornění na úvod: nečtěte anotaci téhle knížky nebo ji zapomeňte, než se do ní pustíte. Já jsem totiž při zpětném přečtení anotace zjistila, že vlastně shrnuje celý obsah knihy od začátku do konce. Abyste zjistili, jak to dopadne, si ale přece knížku chcete přečíst :)

Hlavní hrdinkou příběhu je 29letá Hannah, která tak trochu neví, co se životem. Po nešťastném románku se ženatým mužem se vrací z New Yorku zpět do rodného Los Angeles. Nastěhuje se ke kamarádce Gabby, se kterou první večer vyrazí na večírek, kde potkává svou první lásku Ethana.

Na konci večírku se Hannah rozhoduje, zda odejít s Gabby domů, nebo zůstat s Ethanem. Obě možnosti se pak v knize odvíjejí jako samostatné příběhy a v každé z nich se Hannin život zdánlivě ubírá úplně jiným směrem.

Celý příběh se točí kolem toho, nakolik může jedno naše rozhodnutí ovlivnit náš život. Věříte, že pokud se něco má stát, tak se to stane, bez ohledu na aktuální rozhodnutí. Myslíte, že jestli je vám nějaký kluk souzen, prostě skončíte spolu, ať s ním dnes večer odejdete domů nebo ne? Hannah je v obou verzích příběhu přesvědčená, že co se stalo, mělo stát, protože to byl osud.

Příběh je hodně čtivý, psaný lehce a svižně ubíhá. Nejvíc jsem byla zvědavá, jestli obě verze příběhu nakonec dopadnou stejně a Hannah skončí na stejném místě se stejným klukem. Po přečtení si ale jako hlavní dojem z knížky odnáším poselství, že nemá smysl rozebírat naše předchozí rozhodnutí a přemýšlet "co by, kdyby".

Buďte spokojení s tím, co máte, nebo to změňte. Já věřím, že mám svůj osud ve svých rukou a dosáhla jsem svých úspěchů díky svému úsilí, byť s podílem štěstí nebo náhody. Kdyby celý náš život byl předem předurčen bez ohledu na to, co uděláme, tak by přece veškerá naše rozhodování byla zbytečná a stačilo by jen čekat, co se stane.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Možná v jiném životě - Taylor Jenkins Reidová
Aiden - Melanie Moreland
358 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma