Knihy
E-knihy

Muži, kteří nemají ženy

Odeon, 2015
Nakladatel
Odeon, 2015

Nejnovější Murakamiho kniha vypráví o vztazích, poznamenaných nedorozuměním, nevěrou, či proradností. Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů, kteří za různých okolností ztratili ženu, nebo o ni nenávratně přicházejí...

Čti víc

256 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Nejnovější Murakamiho kniha vypráví o vztazích, poznamenaných nedorozuměním, nevěrou, či proradností.
Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů, kteří za různých okolností ztratili ženu, nebo o ni nenávratně přicházejí. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení: spisovatel či plastický chirurg, herec nebo vysokoškolák, majitel baru. Všichni se nacházejí v různých životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen…
Čti víc
Kupte společně
Muži, kteří nemají ženy - Haruki Murakami
Podivná knihovna - Haruki Murakami
493 Kč
Ušetříte 25 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
248
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2015
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Odeon
Rozměr
135×205 mm
ISBN
9788020716552
Naše katalogové číslo
210567

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,3 / 5

12 hodnocení

6
5
0
1
0

Khanh Nguyen
2.5.2018
Sbírka povídek, které se točí kolem nevěr a neobvykle uspořádaných vztahů. Hlavními hrdiny jsou muži, kteří buď podvádějí, nebo jsou podváděni, nebo dokonce chtějí být podváděni. Murakami nezklamal a přináší svůj nekomplikovaný a upřímný styl, byť jsou příběhy mnohdy spletité a někdy i nepochopitelné. Nejlépe hodnotím první povídku - Drive My Car a třetí Nezávislý orgán.
Čti víc
Zuzana
2.1.2018
Jednohubky
Príbehy nešťastných a nenaplnených lások, každá z iného súdka, hlavni hrdinovia sú rôznorodí - starší, mladší, niektorí úspešní, iní menej, o niektorých nevieme... Trpela som však spolu s každým z nich, keď sa im nedarilo.

Asi najviac ma dostala poviedka, ktorá bola prudko inšpirovaná Kafkovou Premenou (možno nakoniec začnem mať rada i Kafku :-D).
Čti víc
Eli
2.5.2017
Slasť pre srdce
Jedna z najlepších od neho. Chytí za srdce, pohladí, rozplače. Čo viac treba :) ...skutočne, kniha ktorá vám ukáže iný pohľad na na život, na okolnosti a poviete si, Och, život, aký si zvláštny, ale pritom tak krásny.
Čti víc
Lenka Pevná
15.1.2016
klasický Murakami
Niekoľko silných príbehov, tajomných postáv, ktoré miznú a už sa nikdy nevrátia, jedinečná éterická atmosféra a lekcie jazzu. Všetko v takej miere, v akej sme zvyknutí. Výborné čítanie na melanchóliou presiaknuté zimné večery.
Čti víc

Haruki Murakami se narodil v Kyotu v roce 1949. Vystudoval klasické drama na Katedře literatury Univerzity Waseda v Tokiu. Haruki Murakami je nejpopulárnější současný japonský autor v zahraničí. Jeho tvorba je značně ovlivněna americkou kulturou a často se považuje za postmodernistickou. Spisovatelově příběhy jsou směsí surrealistických prvků, záhad, nostalgie a osobité lehkého humoru, které sjednocuje spontánnost, pocit pronikavé touhy a ztráty.

Čti víc

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Čti víc
Kupte společně
Muži, kteří nemají ženy - Haruki Murakami
Podivná knihovna - Haruki Murakami
493 Kč
Ušetříte 25 Kč

„S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole. “

Jan Amos Komenský