Školní zralost - Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová
Školní zralost
224 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Školní zralost

Co by mělo umět dítě před vstupem do školy

Edika, 2015
Na skladě
Nakladatel
Edika, 2015

Další formáty

Kniha
237 Kč

Publikace je určena rodičům a pedagogům, kteří pomáhají rozvoji předškolního dítěte v těchto oblastech: vizuomotorika, grafomotorika, řeč, sluchové vnímání, zrakové vnímání, vnímání prostoru, vnímání času, základní matematické představy...

Čti víc

Další formáty

224 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace Školní zralost je určena rodičům a pedagogům, kteří pomáhají rozvoji předškolního dítěte v těchto oblastech: vizuomotorika, grafomotorika, řeč, sluchové vnímání, zrakové vnímání, vnímání prostoru, vnímání času, základní matematické představy.

Publikace doplňuje ucelenou řadu odborných materiálů, které v poslední době autorky publikovaly, a završuje svým pohledem otázku vývoje a diagnostiky dítěte v předškolním věku. Ústředním tématem je školní zralost / připravenost, autorky se snaží alespoň rámcově seznámit čtenáře se všemi důležitými faktory ovlivňujícími dosaženou vývojovou úroveň dítěte před vstupem do školy a i možnou korespondencí s problémy ve školním věku, jsou-li v daných oblastech určité deficity. Čtenáři a uživateli budou v první řadě rodiče, neboť se dozvědí, jaká jsou kritéria školní zralosti / připravenosti, jak pracovat s dítětem před vstupem do školy, a pokud se chtějí ujistit, že jejich potomek splňuje vývojové ukazatele před nástupem do školy, naleznou zde jednoduché diagnostické úkoly. Tímto tématem se odborně zabývají školská poradenská zařízení (pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra).

Cílem publikace jistě není to, aby si rodiče nebo vychovatelé jednorázově provedli u dítěte komplexní diagnostiku sami. Publikace jim naopak dává prostor, aby se dlouhodobě zabývali podněcováním dítěte v době přípravy na nástup do školy a aby měli základní informace o tom, co by mělo dítě umět a zvládnout mezi pátým až šestým rokem věku. Záměrem autorek rovněž je, aby dospělí byli včas upozorněni na některé vývojové obtíže a včas vyhledali odbornou pomoc poradenských zařízení, například při posouzení, zda by mělo dítě do školy nastoupit, případně při zařazování do edukačně-stimulačních skupin či intervenčních programů. Publikace by mohla dobře sloužit i učitelkám mateřských škol. I ony se zabývají otázkou, co je ještě třeba dále trénovat v posledním roce před nástupem do školy, ve kterých oblastech má dítě menší či větší problémy, opakovaně třeba i u dětí s odklady školní docházky. Inspirací může být ale také pro samotné školy – jak učitele elementaristy, tak například pracovníky školních poradenských pracovišť, zejména při řešení zápisů do 1. tříd, které jsou pojaty více odborně a diagnosticky než společensky.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha šitá vazba, Edika, 2015
Na skladě
-10%
224 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha brožovaná vazba, Computer Press, 2010
-5%
237 Kč

Posíláme do pěti dní

Další
Kupte společně
Školní zralost - Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová
Budem prváčik! - Jitka Pastýříková, Romana Šíchová (ilustrácie), Antonín Šplíchal (ilustrácie), Miroslav Růžek (ilustrácie)
499 Kč
Ušetříte 40 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
104
Hmotnost
385 g
Rok vydání
2015
Naše katalogové číslo
209741
Vazba
šitá vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Edika
Rozměr
210×297 mm
ISBN
9788026607939
Věkové doporučení
15+

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Školní zralost - Jiřina Bednářová, Vlasta Šmardová
Budem prváčik! - Jitka Pastýříková, Romana Šíchová (ilustrácie), Antonín Šplíchal (ilustrácie), Miroslav Růžek (ilustrácie)
499 Kč
Ušetříte 40 Kč

„Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi.“

Gilbert Keith Chesterton