Knihy
E-knihy

Deník

Triáda, 2014
Na skladě
4-5 hodin čtení
Nakladatel
Triáda, 2014

Annelies Marie Franková (12. června 1929 – březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník...

Čti víc

281 Kč

Běžná cena Běžně 296 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

281 Kč

Více o knize

Annelies Marie Franková (12. června 1929 – březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován.
Toto české vydání obsahuje poprvé nově nalezené a dosud nepublikované stránky.
Čti víc
Kupte společně
Deník - Anna Franková
Deník 1938 - 1945 - Helga Weissová
594 Kč
Ušetříte 50 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Het Achterhuis
Rozměr
150×192 mm
ISBN
9788074741135
Naše katalogové číslo
203515
Počet stran
264
Hmotnost
330 g
Rok vydání
2014
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Triáda

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

22 hodnocení

13
5
3
1
0

Veronika
19.9.2017
Knížka se mi moc líbila, byla čtivá a dojemná. Jen tedy asi by mě nedojala tak moc kdybych předtím neviděla film kde se odehrával i děj po té. :) A trochu mě mrzí ( i když to naprosto chápu) že některé pasáže byly vyškrtnuty, nebo trochu upraveny ;)
Čti víc
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
18.11.2016
Je těžké hodnotit tuto knihu, nebylo ani lehké ji číst. Pocity dospívající židovské dívky, která byla ze dne na den uvržena do ilegální skrýše se svou i cizí rodinou, nejsou lehkou četbou. I tak se zdají být deníkové zápisky mladé Anny relativně bezstarostným a mnohdy lehkomyslným psaním mladého člověka. Anne si není jistá láskou svých rodičů, svou láskou k nim ani vztahem ke své starší sestře. Touží jen po opětovaných citech, porozumění a svobodě, ale pro přežití její i jejích blízkých je nutné ponižující ukrývaní a v zájmu společného přežití i popření samy sebe.

Anne se potácí mezi vztekem a klidem, láskou a nenávistí, lhostejností i vážností a snaží se každý den najít zrničko štěstí, které jí pomůže přežít další den v nehostinném úkrytu.

V průběhu čtení je možné vidět Anninu proměnu z dítěte v mladou dívku. Její myšlenkové pochody již nejsou jen výbuchy lítostivého hněvu, získávají kontury uvažování dospělého člověka, předčasně vyspělé mladičké dámy.

Mezi popisy nálad, tužeb a záchvěvů lásky Anne zvěčňuje i svou dobu, do které byla uvržena a obraz svého bezprostředního okolí. Statečnost se potkává se zbabělostí, víra se zoufalstvím. V tom všem je jen jediný cíl a to přežít. A zachovat si zdravý rozum i tělo. A to je den ze dne těžší, když jídlo i zdroje docházejí.

Knihu nemohu doporučit každému, je však výmluvným svědectvím druhé světové války očima dospívající dívky. Anne neměla důvod zatajit ve svém deníku žádný ze svých pocitů, v tom je kniha jedinečná a tomu, kdo jej dokáže pochopit, přinese velký zážitek. A každému čtenáři alespoň malou ochutnávku vší té hrůzy, která se děla a která se kdykoliv může vrátit.
Čti víc
Nikola Hradská
Nikola Hradská
7.1.2016
Hodnocení
Kniha je dokonalým zrcadlem tehdejší doby... povídání o pocitech třináctileté slečny není samo o sobě nijak zvláštní (hádky s rodiči, první láska...). Jedinečnost knize dává fakt, že žije v izolaci zadního domu. Souhlasím s ostatními, že by mělo být dílo zařazeno do škol jako povinná četba.
Čti víc
Míša B.
15.9.2015
Hodnocení
Dlouhou dobu jsem se chtěla tuhle knihu přečíst a měla jsem velká očekávání, ale zklamaná určitě nejsem. Její popis Vás úplně vtáhne a doporučuji přečíst.
Čti víc
bruno
20.12.2014
recenzia
Pred čítaním Aninho deníku si budete myslieť čo to bolo za 2 svetové vojny a nič nebudete chápať ,ale ked si prečítate jej deník všetko sa zmení ,na konci knihy budete možno aj plakať ,a budete mať pocit že Vám vzali nemci niekoho blízkeho ,Vašu najbližšiu rodinu ,pretože si Annu oblúbite,či bola vystrašená alebo zalubena,všetko zažívate s ňou,velká škoda že jej celá rodina neprežila,rád by som ju stretol na autogramiáde jej knihy a bola by šťastná keby vedela že deník pozná celý svet.
Čti víc
Gabika
17.8.2013
Názor čitateľa
Z Annineho denníku je cítiť talent pre písanie... Vzhľadom k tomu, že mala len 13-15 je denník napísaný dobrým štýlom ... v knihe nejde o dejovosť a dramatickosť , ale o zachytenie pocitov mladej Židovky počas druhej svetovej... Veľmi dobre sa mi kniha čítala... človek si uvedomí , že veľmi veľa vecí berie v živote ako samozrejmosť hoci môžu pominúť zo dňa na deň .. normálne som šťastná, že môžem hocikedy otvárať okno, ísť von, púšťať vodu a splachovať WC ... Je skvelé, že sa denníky píšu ...V Každom období sú zaujímavé a nesú v sebe kus svedectva o danej dobe.... A sú aj oknom do každodenného života a duše toho kto ich napísal...obsahujú oveľa viac pocitov , úvah a pod. ako iná beletria
Čti víc
Michaela
Michaela
9.10.2011
Oplatí sa prečítať.
Túto knihu by som zaradila v školách do povinného čítania. Mám len jednú námietku: na to, že je kniha v mäkkej väzbe je predražená. No chcela som ju a povedala som si, že keď si nájdem prácu, tak si ju kúpim...teraz ju mám doma.
Čti víc
Štefan
Štefan
8.9.2011
Denníky
Denníky sú parádna vec, snívam o tom, že raz bude existovať knižnica denníkov a ak sa človek bude chcieť dozvedieť o tom druhom niečo viac, tak si prečíta jeho denník. To by bolo skvelé!
Kniha bola pre mňa zaujímavá hlavne preto, že išlo o denník 14-16 ročného dievčaťa, ktorých svet je pre mňa samozrejme dosť neznámou. Je očarujúce sledovať jej postupné dospievanie. Obraz vojny a holokaustu pre mňa až tak dôležitý nebol, kníh s podobnou tématikou bolo a je napísaných milión, aj keď táto kombinácia je rozhodne pútavá.
Čti víc

Kupte společně
Deník - Anna Franková
Deník 1938 - 1945 - Helga Weissová
594 Kč
Ušetříte 50 Kč

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton