Chraň nás od zlého - Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
Chraň nás od zlého
209 Kč
Knihy
E-knihy

Chraň nás od zlého

Opravdové zlo vás teprve čeká

NOXI, 2014
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4 hodiny čtení
Nakladatel
NOXI, 2014

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího...

Čti víc

209 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 30%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Ralph Sarchie pracuje jako policista v 46. newyorském okrsku v jižním Bronxu. Kromě toho se ale zabývá i tajemnem, jak tomu sám říká. Vyšetřuje případy démonické posedlosti a asistuje při exorcismu, při vymítání nejhoršího – a nejnebezpečnějšího – nepřítele lidstva.
V této knize zobrazuje neuvěřitelné skutečné zločiny a případy nelidského zla, které nebyly nikdy vyřešeny, objasněny ani pochopeny. Vyškolen v rituálech exorcismu a jako očitý svědek mnoha případů démonické posedlosti líčí své zkušenosti s dosud nevysvětlitelnými jevy, které na stíny přicházející z temnot vrhají nové světlo.
Seznamuje čtenáře s hierarchií pekla na zemi a odkrývá odporné rituály kněze Pala Mayombeho. Vypráví strašidelné historky ze života: příběh mladé dívky, jejíž nevinnost je pošpiněna inkubem; o domě napadeném zlomyslným duchem nevěsty zavražděné v 19. století; o smrtelném hříchu; o zloději duší; o bloudění ztracených duší; o nešťastném muži, který se měnil ve vlkodlaka; popisuje temné stránky soužití se sousedy věnujícími se satanismu a jiné.
Všechna tato odhalení jsou znepokojujícím spojením mezi „tradičním“ zločinem a mrazivými hrůzami nadpřirozeného světa.
Čti víc
Kupte společně
Chraň nás od zlého - Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
Slepá mapa - Alena Mornštajnová
358 Kč
Ušetříte 270 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
288
Nakladatelství
NOXI
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
189071
Rok vydání
2014

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,2 / 5

4 hodnocení

1
3
0
0
0

Michaela Piskáčková
1.4.2016
Na rovinu, pokud je někdo vysazený proti náboženství, tohle by číst určitě neměl. Bůh se řeší na každé druhé stránce. Protože exorcismus tak trochu souvisí s náboženstvím. Nejde od toho očekávat strašidelný horor, kde bude spousta démonů, spousta krve a těšit se z toho, že je to ještě navíc podle skutečných událostí.

Nejdříve jsem si říkala, že bát se nebudu, že tam není popsaného nic extra děsivého, ale pak jsem se přistihla, že po večerech poslouchám každé zašramocení a bojím se potmě někam jít.

Určitě jsou části u kterých si každý řekne, že to není možné, je to přehnané a přikrášlené. Autor tvrdí, že je to pravda a co my můžeme vědět. Sám říká, že je to na lidech jestli věří nebo ne a nikoho neodsuzuje. Líbí se mi, že to není žádný fanatik, který tvrdí, že za vším je ďábel. Každý člověk, který se chová divně, hned není posedlý. Může to být i psychická porucha. Autor nám tu víru prostě necpe a všechno nechává na nás. O ničem nás nepřesvědčuje.

Sice to nejsou hrůzu nahánějící příběhy, ale když si člověk představí, že je to podle skutečnosti je to horší. Nevystrašilo by vás vídat ve svém domově postavy nebo aby vás něco neviditelného sráželo ze schodů?

V příbězích je zahrnuta i teorie. Jak vymýtání probíhá, jaké jsou příznaky posedlého, jaké jsou fáze posednutí. Řeší se i otázka existence Boha.

Je to rozhodně zajímavé čtení. Autor se ale párkrát opakuje a působí to jako by nevěděl, že už se o dané věci zmiňoval.
Čti víc
Petr Čapek
27.8.2014
Názor čtenáře
Kromě hrůz a paranormálních jevů se autor velmi zaměřuje i na svou duchovní stránku. Náboženství a víra je vůbec velmi důležité i při samotných rituálech vymítání. Bez modliteb, relikvií, křížů a svěcené vody se zkrátka Ralph neobejde. Přesto nejsou ani tyto pomůcky zárukou, že se vše podaří tak jak má. Mnohdy se může případ protáhnout na hodně dlouhou dobu a může se stát, že nakonec nepomůže vůbec nic.
Pokud vás tajemno a paranormální jevy přitahují jako magnet je Chraň nás od zlého opravdu zajímavou volbou. Na druhou stranu díky tomu jak Ralph Sarchie přistupuje i k samotné otázce náboženství a víry, nemusí těm, kteří mají k víře negativní vztah úplně sednout. Protože o náboženství toho zde nalezneme opravdu dost a přeci jen ne každého bude bavit číst půl knihy o Bohu.

Ať už je tato kniha pravdivá, nebo z velké části jen výplodem autorovy fantazie, je jisté že nabízí opravdu děsivé počtení, po kterém budou mít mnozí čtenáři hrůzu z toho zůstat po setmění doma sami. Toto téma je opravdu vděčné a navíc celkové zpracování knihy přímo vybízelo ke svému zfilmování, jehož se nakonec tato kniha dočkala, a který právě běží v našich kinech.
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Chraň nás od zlého - Ralph Sarchie, Lisa Collier Cool
Slepá mapa - Alena Mornštajnová
358 Kč
Ušetříte 270 Kč

„Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí.“

Jiří Mahen