Knihy
E-knihy

Najděte si svého marťana

... co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli...

Na skladě
TOP #37
Nakladatel
Hanex, 2014

Kniha je cenná hlavně tím, že je napsána odborně, přitom naprosto srozumitelně, autor si s pomyslným čtenářem vlastně povídá. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti sebepoznání, mezilidských vztahů a výchovy malých dětí...

Čti víc

169 Kč

Běžná cena Běžně 199 Kč

Ušetříte 15%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha je cenná hlavně tím, že je napsána odborně, přitom naprosto srozumitelně, autor si s pomyslným čtenářem vlastně povídá. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti sebepoznání, mezilidských vztahů a výchovy malých dětí. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text v knize je silný a místy až naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem Marek Herman popisuje svět malých dětí.
Čti víc
Kupte společně
Najděte si svého marťana - Marek Herman
Vychovávame deti a rastieme s nimi - Naomi Aldortová
442 Kč
Ušetříte 44 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
236
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2014
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Hanex
Rozměr
148×210 mm
ISBN
9788026060703
Naše katalogové číslo
178871

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,9 / 5

14 hodnocení

11
2
0
0
0

maťo
20.12.2017
Šupa
Nuž, stále som len na 2/3 knihy a musím uznať, že dávno ma niečo tak nzeasiahlo. Práve máme malé dieťa a budem sa snažiť fungovať podľa nej. Odhaľuje v podstate známe veci, na ktoré sme ale my dospelí pozabudli. A nie je to nuda! Je písaná veľmi pútavo a ľahko.
Ďakujem za túto knihu.
Čti víc
Ingrid
8.12.2017
Každý nosíme stále svoje "dítě" ve své hlavě. Vliv výchovy a toho, co nám rodiče jako malým dětem vštípili, je neobyčejně silný. A my to předáváme dál. Někdy "bohužel".
Kniha by měla být povinnou četbou pro všechny nastávající matky a současné učitele předškolní výchovy.
Čti víc
Silvia
12.11.2017
Kniha by mala byť v knižnici každej rodiny a každého dobrého učiteľa
Jedna z TOP knižiek, ktoré som kedy o seba-rozvoji čítala. Našla som v nej na 1 mieste to, čo si zbieram a vypisujem z rôznych múdrych knižiek -ako byť šťastnejší, porozumieť sebe, deťom aj dospelákom. Mám chuť ju rozoslať do každej škôlky, školy a každej matke. Mám vzdorovité dieťa, tu mi všetko zaklaplo-prečo, po čom vlastne túžime a ako s tým naložiť. Písané príjemným a zrozumiteľným štýlom.
Čti víc
Zuzana Ch
Zuzana Ch
28.10.2017
Skvelá kniha
Hlavne pre mamičky a učitelov. Ale človek sa tam dozvie aj vela o sebe. Asi najviac je v nej popisane práve o výchove deti a niečo si tam nájdu aj učitelia.
Čti víc
Tomáš Kopaničák
Tomáš Kopaničák
19.4.2017
Perfektna
Kniha bola Mega perfektne spracovaná. Knihe sa dozviete niečo o sebe (sebapoznanie) čo je niečo super. Potom prejde autor knihy k deťom ako myslia ako nevedomí ubližujeme/nastavujeme deti. Kniha mi dala veľa a určite ju odporúčam precitať každému asi najme by si to mali precitať Mamičky. Ale tak isto aj muži aby vedeli že šťastne dieťa je vtedy kedy je šťastná matka a mal by vedieť čo všetko matky musia robiť:) Kniha je proste super a naučila ma veľa veci a uznávam každú mamičku,ste proste super.
Čti víc
Jana Nováková
Jana Nováková
28.8.2016
Knihu jsem si původně zakoupila kvůli části, která se věnuje psychologii a výchově dětí. Po otevření jsem zjistila, že obsahuje i témata pro osobní rozvoj - především kapitolu o sebepoznání, sebeřízení, efektivní komunikaci a vztahy s lidmi atd. Výchově a pochopení vnímání okolního světa dětmi se ale věnuje autor nejvíce.
Hned na začátku knihy se dozvídáme, že každý máme v sobě onoho malého marťana, který ovlivňuje naše chování, reakce, ale i pocity.. Klíčem k budování zdravých vztahů, osobnímu rozvoji a pochopení našich malých dětí je pak schopnost vidět, mluvit a myslet marťansky :-) A jak na to? To je právě obsahem téhle vynikající knihy :)
Kniha rozhodně splnila mé očekávání. Dozvěděla jsem se mnoho nových věcí z dětského světa, např. jak důležitou roli hraje vyprávění pohádek malým dětem, že miminko do jednoho roku rozmazlit nejde, že do 6 let věku se utváří až 85% osobnosti dítěte, jak se nechat vtáhnout do krásného světa dětské fantazie atd.
I přesto, že na první pohled se může zdát, že jde o nějaká skripta psychologie, tak tomu tak není. Kniha je psána lehce, srozumitelně, výborné jsou i názorné příklady z praxe autora.
Knihu bych určitě doporučila jak rodičům, kteří miminko teprve čekají, tak i těm, kteří doma již své štěstí mají :) Zařazuji do své knihovny a ráda se k ní budu vracet.
Čti víc
Kateřina Maršíková
Kateřina Maršíková
24.2.2016
Knihu jsem zakoupila několik málo měsíců před porodem, abych se dozvěděla něco o tom, jak to dělat, prožívat a chápat jinak, než v rodinách, jejichž způsob výchovy a přístup k dětem se mi nelíbil.
Na první pohled skripta připomínající a marťana skrývající kniha působila přehledně a komplexně, pustila jsem se do tedy čtení. Trochu mě vyrušovalo neustálé dělení na odstavce a odrážky a podivné předělování jednotlivých kapitol. A hlavně časté symboly smajlíka.
Byť je kniha pro laickou veřejnost, myslím, že obsahuje přínosné informace i pro ty, kdo si myslí, že všechny psychologické metody již znají. Po přečtení knihy, ve které mě překvapil také častý pohled na matku jako na nejdůležitější a v podstatě jediný podstatný element v životě dítěte, jsem si oddechla. Přesvědčila jsem se, že věci lze dělat i jinak, lépe. V mnoha názorech se s autorem shodneme a já jen doufám, že budu do budoucna schopná teorii převést do praxe stejně tak, jako se to povedlo panu Hermanovi, který jak sám říká, "přestal fungovat jako mechanický strojek".
Čti víc
28.11.2015
Názor čtenáře
Velice zajímavé. Poslouchala jsem v rozhlase dopolední hodinku s hostem, který byl tentokrát autor Marťana. Zaujalo mne jeho vyprávění a rozhodla jsem se knihu si pořídit. Nelituji. Prakticky každou situaci jsem prožila, teď si ji zpětně zařazuji a jsem klidnější.
Čti víc
shalova
15.11.2015
Názor čtenáře
Pro čtenáře, kteří jsou nepolíbení psychologií, výborné. Někdy trochu zbytečně líbivé, nejde příliš do hloubky, ale to je asi dobře, je to čtivé a plní to účel - udržet čtenáře a předat mu základní informace.
Čti víc
9.9.2012
Názor čitateľa
Výborná knižka, odporúčam všetkým rodičom, učiteľom a známym.
Čti víc

Narozen v Opavě. Přednáší na Univerzitě Palackého v Olomouci teorii osobnostního rozvoje, pedagogiku a psychologii dětí do 6 let. Působil též v Nadaci Open Society Fund jako projektový manažer. V Nadaci Via založil a finančně podporuje fond Rachůnek, který je zaměřen na výchovu k rodičovství. Byl také jedním z klíčových lidí, kteří stáli u zrodu tzv. dárcovské esemesky, unikátního projektu na podporu individuálního dárcovství a charity v ČR.

Čti víc
Kupte společně
Najděte si svého marťana - Marek Herman
Vychovávame deti a rastieme s nimi - Naomi Aldortová
442 Kč
Ušetříte 44 Kč