Jméno růže - Umberto Eco

419 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Jméno růže - Umberto Eco
Jméno růže - Umberto Eco

Jméno růže

Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém... Číst víc

4,7 21 hodnocení
Nakladatel
Argo, 2014
552 stran
8-9 hodin čtení

Na sklonku života vzpomíná mnich Adso na události, jichž byl svědkem, když v roce 1322 pobýval se svým mistrem, učeným františkánem Vilémem z Baskervillu, v jistém severoitalském opatství. Mělo zde dojít k jednání mezi stranou císařskou a papežskou... Číst víc

  • Pevná vazba s přebalem
  • Čeština

419 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle
Další knižní vydání (6)
Jméno růže - Umberto Eco
Brožovaná vazba
Čeština, 2018
Do 21 dní

227 Kč


Jméno růže - Umberto Eco
Brožovaná vazba
Čeština, 2018
Vyprodané

Jméno růže - Umberto Eco
Pevná vazba s přebalem
Čeština, 2010
Vyprodané

Jméno růže - Umberto Eco
Pevná vazba
Čeština, 2007
Vyprodané

Jméno růže - Umberto Eco
Pevná vazba s přebalem
Čeština, 2006
Vyprodané

Il nome della rosa - Umberto Eco
Brožovaná vazba
Italština, 2014
Vyprodané

Další knižní vydání
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Poprvé dostává český čtenář do ruky autorem aktualizované a rozšířené znění románu Jméno růže, v němž Umberto Eco mistrovsky načrtl obraz neklidem zmítaného středověkého světa.

Píše se rok 1327 a Evropu, poznamenanou vzpourami, bídou i kacířstvím, sužují sváry mezi císařem a Svatým stolcem. K jejich zmírnění má přispět setkání papežových teologů s bohoslovci bližšími císaři: v klidu horského kláštera na severu Itálie mají probrat otázku chudoby církve a jejího vztahu ke světské moci. Významným účastníkem rozpravy má být hrdina příběhu, vzdělaný františkán Vilém z Baskervillu.
Hned po příjezdu však Viléma navštíví opat kláštera a požádá ho o pomoc: v klášteře, oáze klidu vzdálené světským záležitostem, za podivných okolností zemřel mladý mnich. Opat pověří Viléma, jenž kdysi získal věhlas jako důvtipný inkvizitor, aby příčinu jeho smrti odhalil. Tak začíná pátrání, o to obtížnější, že Vilém nesmí vstoupit do rozsáhlé knihovny zbudované v podobě labyrintu, přestože klíč k záhadě se nejspíš skrývá právě tam. Mezitím obětí přibývá a události jako by se řídily verši Apokalypsy...
Středověký příběh, vyprávěný Vilémovým mladým pomocníkem Adsonem, který poprvé v životě opustil svůj klášter a čelí nástrahám jemu neznámého světa, potěší jak milovníky historických románů, tak ty, kdo si oblíbili detektivní příběhy či gotický román. Z řádek svědectví psaného v duchu dobové kroniky navíc vyzařuje humor i zloba, moudrost i milostný vznět.

Toto vydání zahrnuje autorovy nejnovější úpravy textu z r. 2012, znění překladu bylo aktualizováno a stejně jako nové italské vydání svazek obsahuje i Ecův esej Poznámky ke Jménu růže, jenž zde vychází česky poprvé v plném znění.

Číst víc
Počet stran
552
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
150×212 mm
Hmotnost
760 g
ISBN
9788025710579
Rok vydání
2014
Naše katalogové číslo
167091
Styl
historický
Jazyk
čeština
Překlad
Původ
Nakladatel
Argo
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
889 Kč
Ušetříte 187 Kč

Hodnocení

4,7 / 5

21 hodnocení

14
5
1
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

7
16.4.2022
Klasická beletria pre stredovekárov
Meno ruže, ktorého názov samotný je tajomný a vyžaduje interpretáciu, je dielo viacerých majstrovsky prepracovaných dejových úrovní. Preto nie je úplne jednoduché identifikovať žáner, ale obvykle sa popisuje ako mysteriózny detektívny historický román. Ide o fikciu, avšak Eco vo svojom diele výnimočným spôsobom využil aj svoje obdivuhodné poznatky z oblasti stredovekých dejín, filozofie a teológie. Ak sa chcete niečo dozvedieť o svete stredoveku, ale nechce sa vám čítať striktne odbornú literatúru, siahnite po tejto knihe. Ak len radi čítate a chcete sa rozptýliť skutočne kvalitným literárnym dielom, znovu, siahnite po tejto knihe. Číst víc
17

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Ověřený zákazník
7.4.2021
Nádhera
Toto vydanie má veľmi peknú obálku i väzbu. Ale ešte krajšie je to, čo sa nachádza vnútri - tento príbeh nie je zďaleka len o detektívnom prípade - je to kniha, ktorá kombinuje múdrosť, dôvtip, miestami aj humor. Samozrejme, že nie je bez chýb. O tom vie aj samotný autor, čo sa dozvedáme vďaka rozsiahlym poznámkam na konci diela. To považujem za skvelý doplnok knihy. Spomínané chyby sú však primalé na to, aby bolo nutné mu ich vyčítať. Okrem toho v poznámkach nájdeme jeho popis, ako knihu písal - jeho prežívanie, to bolo taktiež veľmi zaujímavé. Na tomto románe pracoval Eco veľmi dlho a je to vidno. Niekoho by mohlo odradiť opátske prostredie v stredoveku, ale napríklad ja neznášam stredovek (ako prostredie, dejiny, umenie...), a napriek tomu som si túto knihu zamilovala. Vilém je skvelý a prvých 100 strán ma úplne pohltilo do deja, pretože skrátka milujem chytré a inteligentné postavy. Aj samotný Vilém je vykreslený ako miestami nedokonalá postava, čo je absolútne úžasné. Okrem samotného príbehu kniha obsahuje siahodlhé rozjímanie nad rôznymi témami, dišputácie a miestami aj dlhé opisy. Človek by si mal vyhradiť dosť času a priestoru na prežívanie tejto knihy. Číst víc
Terezie Hofmanová
Ověřený zákazník
11.3.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Tento notoricky známý kousek jsem přečetla jen díky povinné četbě, kterou všichni studenti tak milují.. Asi je nutno na začátku zdůraznit, že tuhle recenzi píše patnáctiletá dívka, pro kterou je tohle téma absolutně nezáživné, nudné a nepřínosné (ačkoli jak se to vezme), což se podle mého s postupem času kdy budu stárnout určitě změní. Začněme tedy klady... Musím opravdu uznat, že je zde velice barvitě popsána doba ve které se samotný příběh odehrává, kdy si čtenář může dokonale představit opatství, osoby, oděvy i zvyklosti 14.století. Dalším kladem je podle mě celá zápletka, kterou jsou záhadné vraždy opatů v opatství. Díky této vcelku napínavé zápletce jsem udržovala svou pozornost a celý příběh vnímala. Když se přesuneme z kladů na záporné aspekty, zmínila bych určitě rozsáhlost celé knihy, která se na 450 stránkách detailně rozepisuje o 7 dnech, což je opravdu náročné na udržení ony pozornosti. Jak už jsem zmiňovala, za pár let si určitě sednu do kavárny a znovu si přečtu ten jmenovaný skvost, který všichni tak hlasitě opěvují. Vždyť na tom přeci něco musí být že. :) Číst víc
Petr Čapek
Ověřený zákazník
10.5.2014
Názor čtenáře
Napůl historický román, napůl detektivka i tak lze číst toto dílo, které poprvé vyšlo roku 1980 (u nás 1985). Nyní se k němu autor vrátil, aby přinesl některé zásadnější úpravy. Naštěstí Eco nezasahoval do příběhu, ale spíše měnil popisné pasáže a odlehčil latinské citáty, které dělali problém především americkým čtenářům, kteří nejsou na latinu zvyklí tolik jako evropané. Nejzásadnější změnou prošly ale postavy Viléma a knihovníka, kterým autor upravil jejich vzhled. Zde se právě na scéně objevují toliko diskutované žluté chlupy čouhající z uší.

Pro mnohé čtenáře může být čtení této knihy opravdu namáhavou činností. Ovšem jakmile se ponoříte do děje, který Eco vystavěl opravdu výborně, nebudete již složitosti a množství latinských citátů ani vnímat. Děj jako takový je rozdělen na sedm dní ( 7 kapitol), čímž může na první pohled připomínat neméně známý Dekameron. Jméno růže je dost často označováno za historickou detektivku (i já toto spojení použil), není to ovšem tak úplně pravda i když v něm tyto prvky najít můžeme. O jaké se tedy jedná dílo autor nastínil ve své práci Poznámky ke „Jménu růže“, která je součástí tohoto aktualizovaného vydání.

Jméno růže bezesporu patří mezi nejvýznamnější díla posledního půl století a je jenom dobře, že ani po takové době od svého vydání na něj autor nezapomněl a dává mu tolik potřebnou péči. Nejnovější vydání tohoto díla navíc poprvé vychází u nakladatelství Argo, ve stejném grafickém stylu, jako předchozí Ecovi knihy, které toto nakladatelství vydalo. Argo navíc chystá i překlad podobně zrevidovaného Foucaultova kyvadla.
Číst víc

Číst víc
Číst víc
Kupte společně
889 Kč
Ušetříte 187 Kč

„Řeknu ti tajemství, Hanno. Ta opravdu zlá strašidla nikdy nevypadají jako strašidla.“

Prohnilé město - Leigh Bardugo
Prohnilé město
Leigh Bardugo